PDA

View Full Version : سوال: کنترل ویزارد - تصمیم گیری بر اساس مراحل قبل

اوبالیت به بو
سه شنبه 30 مهر 1392, 14:04 عصر
درود بر شما

من از کنترل ویزارد برای ثبت اطلاعات چند مرحله ای استفاده کردم. در مرحله اول کاربر یک گزینه ای رو از DropDownList انتخاب می کنه و من می خوام بر اساس اون در مرحله دوم نام یک Label تغییر پیدا بکنه.

مثلا اگر گزینه 1 رو انتخاب کرد در Label مرحله 2 نوشته "الف" ظاهر بشه و اگر گزینه 2 رو انتخاب کرد در Label مرحله 2 نوشته "ب" ظاهر بشه.

چه کاری باید انجام بدم؟

Mohammad_dn
سه شنبه 30 مهر 1392, 14:22 عصر
سلام

protected void Wizard1_ActiveStepChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (Wizard1.ActiveStepIndex == 1)
{
TextBox1.Text = TextBox2.Text;
}
}

اینجا یه textbox تو step1 یک داریم که وقتی میریم به step2 اطلاعات اون وارد یک textbox در این step میشه

اوبالیت به بو
سه شنبه 30 مهر 1392, 15:14 عصر
رویداد ActiveStepChanged در کجا قرار دارد؟ من نمی بینم.

Mohammad_dn
سه شنبه 30 مهر 1392, 15:21 عصر
رو کنترول ویزارد کلیک کن در در منوی سمت راست(اون قسمت مربوط به تنظیمات) اون بالا روی Events (علامت جرقه) کلیک کن...این گذینه رو اونجا میبینی...روبروش یه جای نوشتن هست روی اون دوبار کلیک کن.

اوبالیت به بو
سه شنبه 30 مهر 1392, 15:35 عصر
رو کنترول ویزارد کلیک کن در در منوی سمت راست(اون قسمت مربوط به تنظیمات) اون بالا روی Events (علامت جرقه) کلیک کن...این گذینه رو اونجا میبینی...روبروش یه جای نوشتن هست روی اون دوبار کلیک کن.

دست شما درد نکنه. رویداد ها دیده نمی شد و من فکر می کردم رویداد نداره ولی پیدا کردم. خیلی ممنونم.

برای زیبا تر کردن ویزارد چه کار باید انجام داد؟

Mohammad_dn
سه شنبه 30 مهر 1392, 15:47 عصر
کار مشکلی نیست..شما میتونی از طریق همون قسمت Properties ظاهر کنترل Wizard رو تغییر بدی...البته برای مثال نمیتونی لینکی که در این کنترل هست(step1,steep2,..) رو با استفاده از قسمت Properties تغییر بدی..اینجاست که css به کمکت میاد ...میتونی یه class براش تعریف کنی(توی css) و بعد به این کنترول اختصاص بدی...میتونی برای زیبایی بیشتر از هردوشون (css و properties) استفاده کنی