PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی یا اسکریپت آماده

hidden68
چهارشنبه 01 آبان 1392, 16:33 عصر
سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه اسکریپتای آماده برای یه سایت فروشگاه بهتره یا اینکه بدم یه طراح و برنامه نویس برام یه فروشگاه یا امثال اونو آماده کنه .
کلآ برنامه نویسی یا اسکریپت آماده ؟

CannibalCorpse
چهارشنبه 01 آبان 1392, 17:15 عصر
بهترین راه استفاده از فروشگاه سازهاست. فروشگاه سازهای زیادی هست و اونی که من استفاده کردم و راضی هم بودم و از لحاظ قیمت هم مناسب بوده محصول کمپانی زیر هست
sitebike.ir

AliRezaPro
چهارشنبه 01 آبان 1392, 17:16 عصر
بستگی به نیازتان دارد . گاها با کمی دستکاری اسکریپت های آماده کاملا نیازتان رفع می شود ولی شاید برخی از امکاناتی که می خواهید سیستم ها نداشته باشند .

CannibalCorpse
چهارشنبه 01 آبان 1392, 17:40 عصر
ولی بهرحال نرم افزارهای کدباز هم معمولا تو خیلی از مسائل منعطف نیستن. از ظاهر گرفته تا سرویس ها...

Veteran
چهارشنبه 01 آبان 1392, 17:44 عصر
ولی بهرحال نرم افزارهای کدباز هم معمولا تو خیلی از مسائل منعطف نیستن. از ظاهر گرفته تا سرویس ها...
به نظرم به این شکل نیست و این موضوع بستگی به برنامه نویسی اون نرم افزار داره

hidden68
چهارشنبه 01 آبان 1392, 19:24 عصر
دوستان عذر میخوام من میتونم یه همچین نتیجه گیری ایی بکنم ؟
برای راه اندازیه یه فروشگاه هزینه کردن و استخدام یک برنامه نویس بهینه نیست و بهتره که از اسکریپتای آماده یا فروشگاه سازها استفاده کرد.
همچین حرفی درسته ؟

CannibalCorpse
چهارشنبه 01 آبان 1392, 20:04 عصر
برای راه اندازیه یه فروشگاه هزینه کردن و استخدام یک برنامه نویس بهینه نیست و بهتره که از اسکریپتای آماده یا فروشگاه سازها استفاده کرد.
همچین حرفی درسته ؟

دقیقا درسته

Veteran
چهارشنبه 01 آبان 1392, 20:06 عصر
همچین حرفی درسته ؟
بستگی به فعالیت شما داره/
دیجی کالا رو ی نگاه بندازین/یک تیم برنامه نویس داره

meysam1366
چهارشنبه 01 آبان 1392, 20:08 عصر
همچین حرفی درسته ؟

سلام دوست عزیز

دوستان خدمتتون عرض کردند که بسته به نیازتون داره اگر اسکریپتهای آماده نیازتون رو بر آورده می کنه که هیچ در غیر اینصورت سفارش بدید دوستان برنامه نویس براتون انجام بدن

موفق باشید

SlowCode
چهارشنبه 01 آبان 1392, 20:14 عصر
نخیر همیشه درست نیست!
شما اگه فروشگاه های معروف و موفق رو بررسی کنین میبینید که اکثرشون از CMS اختصاصی استفاده میکنن.
من به شخصه اگه بخوام فروشگاه درست کنم خودم دست به کار میشم. چون گاهی اوقات چیزهایی به ذهن آدم میرسه که تو وب پیدا نمیشه.
مثلا فرض کنین یه سایتی زدی با جوملا بعد واسش فروشگاه ساز نصب میکنی و ... اگه بخوای امکانت درست و حسابی پیاده کنی به مشکلات زیادی بر میخوری، مثلا یه کامپوننتت با اون یکی مچ نمیشه یا مثلا از لحاظ سئو ضعیف عمل میکنه.
البته به لطف اوپن سورس بودن میتونی کدهاش رو ویرایش کنی و ممکنه تعدادی از مشکلاتت برطرف بشه ولی معمولا تو آینده مشکلاتی به وجود میاد و آدم ترجیح میده که خودش بشینه یه CMS بنویسه با مناسب ترین امکانات.
حداقل توسعش هم ساده تر خواهد بود چون کار خودته.

AliRezaPro
چهارشنبه 01 آبان 1392, 21:07 عصر
همچین حرفی درسته ؟
برای نوشتن یه سیستم فروشگاه اختصاصی بسته به نیازهایتان به زیر 1 یا 2 میلیون فکر نکنید.

hpsarvari
چهارشنبه 01 آبان 1392, 21:34 عصر
برای فروشگاهی که مثلا سی دیو و این چیزا میفروشه و انفرادی کار میکنه همون اسکریپت خوبه... ولی اگر شما شرکت هستید و دنبال اعتبار و برند شدن صد البته که باید سیستم فروشگاه اختصاصی بنویسید. اسکریپت های آماده هم مشکل بهینه سازی شدن دارن خیلی هاشون و اینکه چون پابلیک هستن معمولا دارای باگ های امنیتی فراوانین و توسعه خیلی از این اسکریپتها واقعا کار سخت و پر هزینه تریه و پشتیبانیم ندارن خیلی هاشون. یکی از بدیهای این اسکریپتهای آماده اینه که نود و نه درصد همشون شبیه همن و خود این باعث میشه مشتری دلسرد بشه از خرید آنلاین چون اونم میفهمه که هزینه ای برای فروشگاه نشده :اشتباه:

saeidpsl
پنج شنبه 02 آبان 1392, 00:55 صبح
به نظر من خود شروع کن از اول بنویس چون هم خودت بیشتر بیشتر یاد می گیری و هم همه چی دست میاد که ساختار کدها چه جوره..........( همیشه سعی کن با ایده و خلاقیت خودت بری جلوع )

hidden68
پنج شنبه 02 آبان 1392, 01:38 صبح
به نظر من خود شروع کن از اول بنویس چون هم خودت بیشتر بیشتر یاد می گیری و هم همه چی دست میاد که ساختار کدها چه جوره..........( همیشه سعی کن با ایده و خلاقیت خودت بری جلوع )
میدونی چیه دوست من
یکی ازم پرسید که فروشگاهیو که تو برام طراحی کنی با اون اسکریپتای آماده ایی که تو نته و میشه دلنلود کرد
یا فروشگاه سازها چه فرقی میکنه
من خودم برنامه نویسم
همچین جوابی براش نداشتم
این بود که پرسیدم
:متفکر:

saeidpsl
پنج شنبه 02 آبان 1392, 01:47 صبح
داداش من کلی گفتم (فروشگاه وبلاگ مدیرت اجتماعی و الا.........آخر) :لبخند:

CannibalCorpse
پنج شنبه 02 آبان 1392, 15:27 عصر
میدونی چیه دوست من
یکی ازم پرسید که فروشگاهیو که تو برام طراحی کنی با اون اسکریپتای آماده ایی که تو نته و میشه دلنلود کرد
یا فروشگاه سازها چه فرقی میکنه
من خودم برنامه نویسم
همچین جوابی براش نداشتم
این بود که پرسیدم
:متفکر:

ما چرا همیشه دوست داریم چرخ رو از اول اختراع کنیم؟!؟؟!؟!؟؟

hidden68
پنج شنبه 02 آبان 1392, 15:46 عصر
متوجه نشدم

SlowCode
پنج شنبه 02 آبان 1392, 17:08 عصر
خدا بگم چی کار کنه کسی رو که این جمله رو اختراع کرده!
هرکاری میخوای بکنی یکی میاد این جمله رو میگه که چرا چرخ رو دوباره اختراع میکنی!

درسته چرخ اختراع شده. ما هم نمیاییم چرخ اختراع کنیم فقط اینو در نظر داشته باش که چرخ Volvo با Benz یکی نیست.
هرکدوم مخصوص خودروی خودشه.
ما کارمون اینه که چرخ مناسب با خودروی خودمون رو میسازیم. دیگه از چرخ FH یا تراکتور استفاده نمیکنیم.

این جمله خیلی میتونه تو عقب موندگی یک برنامه نویس یا حتی یه کشور تاثیر بزاره. الان چون فروشگاه ساز هست با این حساب هیچ کسی نباید فروشگاه بنویسه چون خدایی نکرده چرخ رو دوباره اختراع میکنه و وقتشو هدر میکنه! ولی اینو در نظر داشته باش که اگه ننویسه هیچ وقت یاد نمیگیره.

شما از یه آپلودر ساده بگیر تا .... کلی سورس آماده CMS و ... هست. اگه بنا باشه همه از چیزهای آماده استفاده کنن نه پیشرفتی حاصل میشه نه تنوعی و نه دانشی کسب میشه.
فقط تنها سودش اینه که برنامه نویس با کمترین زحمت پروژه رو انجام میده.

ابوذر محمودی
پنج شنبه 02 آبان 1392, 17:18 عصر
همچین حرفی درسته ؟
منظورتون از بهینه بصرفه بودنه؟
اگه یه شرکت کوچیکه و بودجه کافی نداره خب باید بره سمت اسکریپت آماده چون براش به صرفه نیست ، اما اگه شرکت بزرگی هست و بودجه کافی داره مسلماً باید یک تیم (شامل گرافیست + مهندس نرم + متخصص امنیت + برنامه نویس و...) براش سایت فروشگاه رو طراحی کنن.
برای شرکت های بزرگ مثلا دیجی کالا و ... اسکریپت فروشگاه ساز مسلماً نیازهاشونو ارضا نمیکنه(ضمن اینکه کلاس کارشونم پایین میاد).
علاوه بر اون چون تعداد افرادی که به طور تخصصی روی توسعه اسکریپت های فروشگاه ساز وقت گذاشتن و با نحوه کدنویسی و ساختارش ، قالب ها و پلاگین ها آشنایی کافی دارن کم هست، موقع توسعه سایت کمی به مشکل بر میخورین .

بخشی از نظرات دوستان رو هم مجددا مطالعه کنید :

بستگی به نیازتان دارد . گاها با کمی دستکاری اسکریپت های آماده کاملا نیازتان رفع می شود ولی شاید برخی از امکاناتی که می خواهید سیستم ها نداشته باشند .

توسعه خیلی از این اسکریپتها واقعا کار سخت و پر هزینه تریه و پشتیبانیم ندارن خیلی هاشون.

البته به لطف اوپن سورس بودن میتونی کدهاش رو ویرایش کنی و ممکنه تعدادی از مشکلاتت برطرف بشه ولی معمولا تو آینده مشکلاتی به وجود میاد و آدم ترجیح میده که خودش بشینه یه CMS بنویسه با مناسب ترین امکانات.

hidden68
پنج شنبه 02 آبان 1392, 21:09 عصر
خدا بگم چی کار کنه کسی رو که این جمله رو اختراع کرده!
هرکاری میخوای بکنی یکی میاد این جمله رو میگه که چرا چرخ رو دوباره اختراع میکنی!

درسته چرخ اختراع شده. ما هم نمیاییم چرخ اختراع کنیم فقط اینو در نظر داشته باش که چرخ Volvo با Benz یکی نیست.
هرکدوم مخصوص خودروی خودشه.
ما کارمون اینه که چرخ مناسب با خودروی خودمون رو میسازیم. دیگه از چرخ FH یا تراکتور استفاده نمیکنیم.

این جمله خیلی میتونه تو عقب موندگی یک برنامه نویس یا حتی یه کشور تاثیر بزاره. الان چون فروشگاه ساز هست با این حساب هیچ کسی نباید فروشگاه بنویسه چون خدایی نکرده چرخ رو دوباره اختراع میکنه و وقتشو هدر میکنه! ولی اینو در نظر داشته باش که اگه ننویسه هیچ وقت یاد نمیگیره.

شما از یه آپلودر ساده بگیر تا .... کلی سورس آماده CMS و ... هست. اگه بنا باشه همه از چیزهای آماده استفاده کنن نه پیشرفتی حاصل میشه نه تنوعی و نه دانشی کسب میشه.
فقط تنها سودش اینه که برنامه نویس با کمترین زحمت پروژه رو انجام میده.

صد درصد موافقم
(y)

MMSHFE
جمعه 03 آبان 1392, 00:03 صبح
اختراع دوباره چرخ، اگه منجر به تولید چرخ بهتری بشه، ابداً بد نیست. برای مثال، ژیان هم آدمو جابجا میکرد. چرا بوگاتی ویرون رو ساختن؟ چون دیدن ژیان هم آدمو میبره، هم آبروی آدمو میبره. اگه چرخی که قراره تولید بشه، دقیقاً مثل چرخ اول باشه، بله اختراع مجدد اون کاملاً اشتباهه ولی در اکثر موارد، چرخهای تولید شده بهتر هستن و بیشتر با نیازهای افراد سازگاری خواهند داشت. CMSهای آماده در اکثر موارد یکسری ابزارها دارن که شما نمیخواین ولی بهرحال سربار روی سیستم میگذارن (باید کدشون Load بشه حتی اگه پردازش نشه و فضای دیسک رو هم اشغال میکنن) و ثانیاً یکسری ابزارها رو هم ندارن که شما میخواین و معمولاً برای اضافه کردن به اونها باید از ساختار کدنویسیشون سر در بیارین که اگه خوب نوشته نشده باشه و مستندسازی خوبی نداشته باشه (در اکثر موارد اینطوره)، سر در آوردن از کد موجود سختتر از نوشتن یک کد از پایه خواهد بود.