PDA

View Full Version : حذف کردن خود برنامه

ندا محمدی
جمعه 18 فروردین 1385, 17:50 عصر
من می خواستم که برنامه پس از اجرا خودش رو که به صورت exe هست پاک کنه

Payman62
جمعه 18 فروردین 1385, 18:07 عصر
عزیز exe اجرا شده رو که نمیشه پاک کرد.

sohrab o
جمعه 18 فروردین 1385, 22:36 عصر
اما یه کلکی هست
بره توی یه بچ فایل دستور حذف فایلو بنویسه
بعد برنامه رو ببنده
توی Unload بچ فایله رو صدا بزنه
خوبه؟

meh_secure
جمعه 18 فروردین 1385, 23:00 عصر
فکر می کنم تا زمانی که برنامه بسته نشده باشه نمی توان روی فایل Exe اون کار کرد. وقتی که Unload صدا زده بشه هنوز برنامه در حال اجرا می باشد.

Payman62
شنبه 19 فروردین 1385, 00:04 صبح
اما یه کلکی هست
بره توی یه بچ فایل دستور حذف فایلو بنویسه
بعد برنامه رو ببنده
توی Unload بچ فایله رو صدا بزنه
خوبه؟
منم از این روش تو برنامه هام استفاده کردم. ولی این کار ماله زمانیه که میخوای برنامتو ببندی. ایشون گفتن فایل پس از اجرا پاک شه نه پس از بسته شدن.
مهدی چون بچ فایل سرعتش پایینه تا بخواد پاک کنه برنامه بسته شده. تازه میشه 60 تا دستور del بذاری که اگه مثلا 10 تای اولی نتونستن پاک کنن 11 همی پاک کنه. بقیشونم پیغام میدن که فایلو پیدا نمیکنم.

meh_secure
شنبه 19 فروردین 1385, 00:12 صبح
ته استاندارده... ;)

Payman62
شنبه 19 فروردین 1385, 00:31 صبح
ته استاندارده... ;)
:قهقهه: از اون مواقعیه که جز کلک رشتی راهی نداریم. کلک رشتیم معمولا خنده داره. چون از روش های غیر عادی استفاده میشه. غیر اینم راهی نداریم.
ولی این بچ فایله خوب جواب میده ها. من آدرس خود بچ فایلم میذاشتم که هم خودشو پاک کنه هم Exe رو. دیگه هیچ اثری باقی نمیموند.

ندا محمدی
شنبه 19 فروردین 1385, 10:27 صبح
دوستان میشه توضیح بدید که آخر من باید چی کار کنم
راستش من زیاد با داس کار نکردم میشه نحوه ساختن batch فایلها رو توضیح بدید و اینکه درون این فایل چه چیزی باید بنویسم

Payman62
شنبه 19 فروردین 1385, 19:08 عصر
ببین اول اینو بگم تا زمانی که فایلت رانه نمیتونی پاکش کنی. فقط بعد از بسته شدن فایل میشه پاکش کرد.(آلبته exe رو عرض میکنم). تو vb یه فایل ایجاد کن با پسوند Bat. متنشم این باید باشه: del Address . برای مثال del C:\a.exe . بعد با Shell اجراش کن و بعد هم End برنامه رو وارد کن. برنامه بسته میشه و بچ فایل پاکش میکنه.

ندا محمدی
شنبه 19 فروردین 1385, 19:16 عصر
میشه یه ذره ابتدایی تر توضیح بدید
من معذرت می خوام که انقدر مزاحم شما میشم

meh_secure
شنبه 19 فروردین 1385, 23:41 عصر
Batch file یک فایل با پسوند bat. می باشد که به صورت متن ساده است. شما می توانید دستوراتی را در آن بنویسید که به ترتیب و پشت سرهم اجرا شوند. اون چیزی که دوستان گفتند اینه که شما هنگامی که برنامه درخواستی برای بسته شدن می دهد این فایل را اجرا کنید تا exe پاک شود.

riyahiyan
شنبه 19 فروردین 1385, 23:41 عصر
شما اول باید نحوه ایجاد فایل در VB رو بلد باشی(که احتمالا بلدی) بعد یه فایل ایجاد میکنی با پسوند Bat مثلا c:\del.Bat که توش نوشته شده Del c:\myproject.exe که myProject نام برنامته که نوشتیش
c:\myproject.exe هم مسیر برنامته.
حالا توی رویداد unload دستور زیر رو وارد میکنی:
(Shell(c:\dal.Bat
به همین سادگی.

Payman62
یک شنبه 20 فروردین 1385, 00:27 صبح
با دستور Open فایل با پسوند bat رو ایجاد کن. با Print یا write متنی که گفتم رو توش بنویس. بعد هم با Shell اجراش کن. واضحه که کجاشو گیر داری؟