PDA

View Full Version : نحوه ایجاد فرم دینامیک برای مدیریت تمامی جداول دیتابیس

morteza_mokhtari
جمعه 03 آبان 1392, 15:25 عصر
سلام دوستان . بنده یک دیتابیس دارم که نزدیک 40 تا جدول داره.تویه سایت های قبلیم برای هر جدول یک صفحه طراحی میکردم که بتونم اطلاعات جدول رو حدف یا بروزرسانی کنم.سوالم اینه که آیا میشه من با طراحی یک صفحه بتونم کل جداول رو مدیریت بکنم به این صورت که من جدول مورد نظر رو از یک دراپ دان لیست انتخاب کنم بعد رویه دکمه ای کلیک کنم بتونم اطلاعات جدول رو درون یک گرید ویو ببینم و همچنین برای هر فیلد جدول انتخاب شده یک تکس باکس ساخته بشه که بتونم فیلد مورد نظر رو ویرایش کنم.ممنون میشم یکی از دوستان بنده رو راهنمایی کنه.با تشکر

mahdioo12194
جمعه 03 آبان 1392, 15:41 عصر
خوب واسش تعریف کن که اگه فلان مقدار از دراپ انتخاب شد بره فلان جدول رو از پایگاه داده انتخاب و نمایش دهد؟!!! به همین راحتی!!!

morteza_mokhtari
جمعه 03 آبان 1392, 17:58 عصر
خوب واسش تعریف کن که اگه فلان مقدار از دراپ انتخاب شد بره فلان جدول رو از پایگاه داده انتخاب و نمایش دهد؟!!! به همین راحتی!!!

خوب این قسمت رو انجام دادم .ببیند میخوام به صورت اتوماتیک فرم برای ویرایش فیلد های جدول بسازم.
تویه لینک زیر یه پروژه آماده هست که این کار رو انجام میده
http://www.codeproject.com/Articles/615899/Dynamically-Create-ASP-Form-from-SQL-Stored-Proced
میخواستم ببین روش راحتری وجود نداره . یا اینکه با استفاده از Linq این کار رو میشه کرد.با تشکر

morteza_mokhtari
جمعه 03 آبان 1392, 18:35 عصر
با عرض سلام مجدد. دیتابیسی که تویه پروژه بالا استفاده شده 2012 هست.یکی از دوستان میتونه یه لطفی در حق بنده بکنه که دیتابیس رو تبدیل کنه به اسکریپت که بنده بتونم ازش استفاده کنم؟با تشکر