PDA

View Full Version : سوال: چگونه به زبان php در wordpress برنامه نویسی کنیم؟

Baran_A
جمعه 03 آبان 1392, 23:09 عصر
سلام اگه میشه اطلاعاتی در مورد wordpress بدین و این که چطور باهاش میشه کار کرد و بل php توش کد زد. متشکرم

Jarvis
جمعه 03 آبان 1392, 23:22 عصر
اگه آماتور هستید که باید آموزش های پایه ای سطح اینترنت رو جمع آوری کنید و از روی اونا وردپرس رو یاد بگیرید... وقتی وردپرس رو یاد گرفتید می تونید آموزش های توسعه ی افزونه های وردپرس رو گیر بیارید و با PHP براش افزونه بنویسید! موفق باشید.

Baran_A
شنبه 04 آبان 1392, 11:00 صبح
اگه میشه بیشتر توضیح بدید لطفا یا لینکی معرفی کنید که به من کمک کنه! من پروژه طراحی سایت به زبان phpدارم که میخام از wordpressبرای قالبش استفاده کنم ولی احتیاج به راهنمایی دارم. ممنون

AliRezaPro
شنبه 04 آبان 1392, 12:22 عصر
جناب Variant کامل توضیح دادند . سعی کنید اموزش های موجود در اینترنت را جمع اوری کنید و از آنها استفاده کنید . برای نوشتن پلاگین و کدهای سمت کاربر هم میتوانید از آموزش های موجود در کدکس وردپرس بهره ببرید . بهتره پلاگین هایی رو هم موجود است رو برای خودتون آنالیز کنید .

ابوذر محمودی
شنبه 04 آبان 1392, 12:27 عصر
میخام از wordpressبرای قالبش استفاده کنم
یعنی چی از وردپرس برای قالبش استفاده کنین؟

وردپرس یک CMS یا به عبارتی یک سیستم مدیریت محتوا هست که خیلی ساده میتونی باهاش سایت های در زمینه های مختلف رو راه اندازی کنی ، برای کار با وردپرس هم اگه سرچ کنین مطالب فارسی زیادی رو پیدا میکنید.
پوسته ها و افزونه های هر CMS هم بنا به نوع کد نویسی و هسته CMS ، اختصاصی برای همون CMS نوشته میشه.
به فرض نمیتونی از پوسته یا افزونه ای که برای وردپرس طراحی شده برای جوملا و دیتالایف و ... استفاده کنی.
پس نتیجه این که شما نمیتونی از قالب وردپرس برای سایتی که خودتون دارین مینویسین استفاده کنین مگر اینکه استایل قسمت هایی رو که مد نظرتونه استخراج کنین.

شما مستقیم میتونین تو پرس کد php بزنین و خروجی بگیرین ، اما طراحی پوسته و افزونه تابع ضوابط و مقررات خاصیه.
برای توسعه وردپرس حتما باید با توابع ، اکشن ها و فیلتر های وردپرس آشنا باشید.

لینک های زیر رو ببینید :

Theme Development (http://codex.wordpress.org/Theme_Development)
Plugin API (http://codex.wordpress.org/Plugin_API)