PDA

View Full Version : پاک شدن سشن هنگام نوشتن برروی فایل web.config

majid.gymnast
شنبه 04 آبان 1392, 13:03 عصر
باسلام
من یه سایتی رو نوشتم که تعداد بازدیدکنندگان کل رو تو وب کانفیگ ذخیره میکنه یعنی با هر دفعه لود شدن صفحه این مقدار رو تغییر میدم ولی مشکلی که دارم هر بار که این مقدار رو تغییر میدم و تو وب کانفیگ ذخیره میکنم محتویات سشن پاک میشه. میخواستم بدونم میشه کاری کرد که محتویات سشن با تغییر کردن وب کانفیگ پاک نشه؟

aspismylove
شنبه 04 آبان 1392, 13:11 عصر
باسلام
من یه سایتی رو نوشتم که تعداد بازدیدکنندگان کل رو تو وب کانفیگ ذخیره میکنه یعنی با هر دفعه لود شدن صفحه این مقدار رو تغییر میدم ولی مشکلی که دارم هر بار که این مقدار رو تغییر میدم و تو وب کانفیگ ذخیره میکنم محتویات سشن پاک میشه. میخواستم بدونم میشه کاری کرد که محتویات سشن با تغییر کردن وب کانفیگ پاک نشه؟

والا من متوجه سوالت کلا نشدم ولی، من با درگاه بانک ملی توی یکی از پروژه هام کار میکردم به ی مشکل خیلی بدی که خوردم همین پاک کردن سشن ها از طرف بانک بود ....

برای اینکه مشکل و برطرف کنم این بود که به سشن َم اومدم و TimeOut دادم و خدا رو شکر همه چی حل شد، حالا امیدوارم مشکل تو هم با همین کار برطرف بشه ...

راستی برای آمارگیر سایت هم دوستان برنامه زیاد نوشتن و توی همین تالار هم هستش با سمپل و... از اونا هم میتونی استفاده کنی ...

ــموفقــباشــ :چشمک:

majid.gymnast
شنبه 04 آبان 1392, 13:24 عصر
ممنون. تایم اوت رو ست کردم مشکل اینه که وقتی با کد تو وب کانفیگ چیزی مینویسی سشن پاک میشه. که من میخوام این اتفاق نیفته.

بهنام صناعی
شنبه 04 آبان 1392, 13:25 عصر
دوست عزیز
با هر بار تعییر در فایل وب کانفیگ سشن از بین خواهد رفت چون Application Pool شما Recycle میشه. این جزو تنظیمات IIS هست و اگر بهش دسترسی دارید می تونید Disable Recycling for Configuration Changes رو به True ست کنید تا مشکل برطرف بشه.

البته راه حل بهتر این هست که تنظیمات رو در فایلی جداگانه بنویسید.

موفق باشید

farhud
یک شنبه 05 آبان 1392, 19:18 عصر
برای تغییر تنظیمات وب کانفیگ چکاری انجام میدید؟
منظورم کدنویسی مربوطه هست.

mRizvandi
دوشنبه 06 آبان 1392, 21:21 عصر

ثبت تنظیماتی که در حال تغییر هستند در وب کانفیگ انجام نمیشه. همونطور که دوست خوبمون توضیح دادن این کار باعث راه اندازی مجدد Application میشه.
برای این منظور باید از یک فایل XML، Text یا یک فایل کانفیگ مجزا استفاده کنید. برای ثبت اطلاعات بازدید کنندگان بهتره که از یک فایل متنی ساده استفاده کنید.

در خصوص Session: اگر اطلاعات حساس دارید (مثل همون پروژه بانکی) بهتره که از در Session_Endتمام مقادیری که استفاده کردید رو از بین ببرید. در غیر این صورت این Session تا پایان زمان TimeOut باقی خواهد بود.

majid.gymnast
سه شنبه 07 آبان 1392, 06:35 صبح

من فایل وب کانفیگ رو بصورت یک فایل xml در نظر میگیرم و اطلاعات داخل اون رو بوسیله کلاس و متدهای مربوط به خوندن و نوشتن در فایلهای xml تغییر میدم.

mRizvandi
سه شنبه 07 آبان 1392, 12:25 عصر
من فایل وب کانفیگ رو بصورت یک فایل xml در نظر میگیرم و اطلاعات داخل اون رو بوسیله کلاس و متدهای مربوط به خوندن و نوشتن در فایلهای xml تغییر میدم.

البته می تونید از ConfigurationManager با کمی تریک هم به وب کانفیگ برای نوشتن اطلاعات دسترسی داشت. من به شخصه، وب کانفیگ رو با توجه به ماهیت و اهمتیش در کد تغییر نمی دم. در کنار وب کانفیگ فایلی به نام webapp.config دارم که هر کاری بخوام بکنم توی اون انجام میدم. معمولا هم اطلاعات حساس توی این فایل نیست.