PDA

View Full Version : تغییر رنگ فرم ها توسط کاربر

Mansoor92
شنبه 04 آبان 1392, 19:59 عصر
سلام دوستان

میشه لطفا راهنمایی که چطور میشه با یک Colordialog کاربر بتونه رنگ فرم ها رو تغییر بده ؟؟

یعنی کاربر یک لیست رنگ براش باز بشه و با انتخاب اون بتونه رنگ فرم ها رو عوض کنه؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید...

امیر مهرشاد
شنبه 04 آبان 1392, 20:20 عصر
بیا داداش هم رنگ فرمت عوض میشه هم اسم رنگ انتخابی روی فرمت نوشته میشه

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
ColorDialog co = new ColorDialog();
co.ShowDialog();
this.Text = co.Color.ToString();
this.BackColor = co.Color;

}

aliagamon
شنبه 04 آبان 1392, 20:20 عصر
colorDialog1.ShowDialog();
this.BackColor = colorDialog1.Color;

Mansoor92
شنبه 04 آبان 1392, 23:12 عصر
واقعا ممنونم که جواب دادید

ببخشید حالا اگر بخوایم این تغیرات سیو بمونه باید چیکار کنم
مثلن شخص یک فرم رو باز میکنه و رنگش رو تغییر میده و فرم رو میبنده اما نرم افزار رو نمیبنده اما وقتی دوباره اون فرم رو باز کنه به حالت اول برمیگرده همه چی

میخوام طوری باشه که هروقت نرم افزار رو بست تغییرات به حالت اول برگردند....یا اصلا برنگردن تا خودشخص دوباره عوضش کنه...

مممنوم ازتون اگر پاسخ بدین

امیر مهرشاد
یک شنبه 05 آبان 1392, 00:27 صبح
واقعا ممنونم که جواب دادید

ببخشید حالا اگر بخوایم این تغیرات سیو بمونه باید چیکار کنم
مثلن شخص یک فرم رو باز میکنه و رنگش رو تغییر میده و فرم رو میبنده اما نرم افزار رو نمیبنده اما وقتی دوباره اون فرم رو باز کنه به حالت اول برمیگرده همه چی

میخوام طوری باشه که هروقت نرم افزار رو بست تغییرات به حالت اول برگردند....یا اصلا برنگردن تا خودشخص دوباره عوضش کنه...

مممنوم ازتون اگر پاسخ بدین

اگه این پست توسط مدیران محترم تبلیغات محسوب نشه چند تا نمونه میزارم تا با کامپوننت های دیزاین بیشتر اشنا بشی هم زیبا تر میکنه محیطتو هم درد سر کمتری دارن

اونجوری که شما میخوایید باید آخرین تغیرات رو توی یه تکسی ذخیره کنی و توی لود فرمت هر بار بیای بخونیش

این عکسها رو ببین :

112270

112269

امیر مهرشاد
یک شنبه 05 آبان 1392, 17:10 عصر
اینم کامپوننتی (http://persiandrive.com/316163) که طی پیام درخواستشو داده بودید اگر مشکلی برای استفاده داشتید بگید تا راهنماییتون کنم

امیر مهرشاد
یک شنبه 05 آبان 1392, 17:15 عصر
Janus و telerick و DevExpress هم کامپوننت های خیلی جامع تری هستند میتونی دانلودشون کنی و ازشون توی برنامتون استفاده کنید البته باید حواست به عواقب استفاده از کامپوننت های کرک شده هم باشه