PDA

View Full Version : سوال: مشکل با کاراکترها در دیتا بیس و نمایش اونها

maryam.20
شنبه 04 آبان 1392, 20:29 عصر
سلام.
من یه جدول دارم که کاراکتر های فارسی رو درش سیو میکنم. بنا به دلایلی مجبورم که از اکسل هم ایمپورت داشته باشم (یعنی یه سری دیتا سیو شدن و یه سری دیگه ایمپورت شدن). حالا مشکل از اینجا شروع میشه که نمایش اونها با هم متفاوته. یعنی من وقتی جدول رو در PHPMyadmin نگاه میکنم سری اول اطلاعات این شکلیه : ائین و سری دوم کاراکترها فارسیه و درست. حالا نمایشش روی سایت: سری اول که سیو شدن درسته ولی سری ایمپورت شده ها علامت سوال نمایش داده میشه.
من این مشکل رو با جستجو در همین انجمن تا حدودی حل کردم و کدهای زیر رو به برنامه اضافه کردم:

$connection=mysql_connect ("$host", "$username", "$password") or die ('Failed to connect to database');
mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $connection);
mysql_query("SET CHARACTER SET 'utf8'", $connection);
mysql_query("SET character_set_connection = 'utf8'", $connection);
mysql_select_db ("$db");

اما الان بعد از اضافه کردن این کدها سری اول داره به صورت ائین نشون داده میشه و سری دوم که تا قبل از اضافه کردن کدها به شکل علامت سوال بود درست نمایش داده میشه. :عصبانی++:
این نکته رو هم بگم که من توی همه صفحاتم هم از charset=UTF-8" استفاده کردم و Collation فیلدها هم اولش utf8_unicode_ci بود ولی وقتی خواستم ایمپورت کنم به utf8_persian_ci تغییرش دادم.
ممنون میشم راهنماییم کنید:قلب:

maryam.20
شنبه 04 آبان 1392, 20:30 عصر
در ضمن من تمام پستهای مربوط و شبیه به این مشکل رو خوندم ولی مشکلم حل نشد.
میخوام بدونم اینکه از اول Collationیه چیز دیگه بوده و بعد تغییر کرده ممکنه مشکلی ایجاد کرده باشه؟

afshin9032
جمعه 10 آبان 1392, 11:38 صبح
فکر می کنم باید روی اون فایل access نگاه کنی احتمالن اون فایل کدینگ فرق داشته و گزینه دیگری بوده .

amirmohammad76
سه شنبه 29 دی 1394, 00:47 صبح
حاجی چه مشکل بزرگیو برام حل کردی ، واقعا ازت ممنونم.:لبخندساده::قلب: