PDA

View Full Version : آشنایی با دستگاه کارت خوان

forexwork
شنبه 19 فروردین 1385, 05:55 صبح
با سلام

لطفا در مورد کار با دستگاه کارت خوان توضیح دهید
مثلا اینکه چه امکاناتی دارد و چه محدودیت هایی
و نحوه کار با دستگاه....

من یک برنامه حضور غیاب دارم که مخصوص بیمارستان نوشته شده (شیفتهای عجیب غریب بیمارستان) مثلا 24 ساعته دو شیفت در روز و شیفتهای مختلف در طول ماه و...

من از دستگاه کارت خوان استفاده نکردم بلکه یه کامپیوتر مدل پایین گذاشتم دم در با یک کارت خون که به ورودی صفحه کلید وصل میشه که یه برنامه در حال اجرا هست و کارت ها رو میخونه و تو دیتا بیس ذخیره میکنه .......
حالا میخوام بجای کامپیوتر دم در از دستگاه کارت خوان استفاده کنم لطفا راهنمایی در این ضمینه دارید دریغ نکنید.

taherbaghal
شنبه 19 فروردین 1385, 11:03 صبح
اتفاقا منم میخام یه برنامهبنویسم که عین همین کارو ولی نه برای بیمارستان انجام بده
یه چیز دیگه همکههست محتویات کارت است باید دید که کارت چه محتویاتی میخاد
دوست عزیز میشه یکم در مورد اون کاری که با همون کامپیوتر دم در انجام میدادید بگید
ممنون

بابک زواری
شنبه 19 فروردین 1385, 17:35 عصر
هر کارت خوانی بخری اگر شرکت درست و حسابی باشه و سرش به تنش بیارزه کامپوننتهای ارتباط با ساعتش رو هم میده .
یک نصحیت : از پالیز نخر خودم برنامه نویسش بودم میدونم که Activex ارتباطی اش چه گندی هست .
دوم از دنیای پردازش بخر ؛ بازم به همون علت DLL اش یکی از بهترین و بی نقص ترین DLLهاست و ساعتش هم توپه

forexwork
شنبه 19 فروردین 1385, 18:15 عصر
اتفاقا منم میخام یه برنامهبنویسم که عین همین کارو ولی نه برای بیمارستان انجام بده
یه چیز دیگه همکههست محتویات کارت است باید دید که کارت چه محتویاتی میخاد
دوست عزیز میشه یکم در مورد اون کاری که با همون کامپیوتر دم در انجام میدادید بگید
ممنون

سلام
یه برنامه هست که تو کامپیوتر دم در تو نگهبانی نصب میشه که کارتهایی که پرسنل میزنن رو تو دیتا بیس ذخیره میکنه این کارت خوان به ورودی صفحه کلید وصل میشه و کدی که از بارکد میخونه رو عین صفحه کلید مینویسه مثلا اگه یه تکست باکس بزاری توش مینویسه و آخرش هم یه اینتر میزنه که ما میفهمیم که ثلا یکی کارت زده ........

خوب چیزی که من میخوام بدونم اینه که دستگاه کارت خوان جه دادهایی رو ذخیره میکنه
مثلا میتونه دوتا ورود در یک روز قبول کنه

لطفا بیشتر توضیخ دهید
متشکرم

ehsan2000
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 06:39 صبح
خوب چیزی که من میخوام بدونم اینه که دستگاه کارت خوان جه دادهایی رو ذخیره میکنه
مثلا میتونه دوتا ورود در یک روز قبول کنه

کار اون دستگاه فقط خوندنه بارکد هست. دیگه بقیش به برنامه نویسیه شما ربط داره که دو تا ورود رو قبول کنه یا نه.

linux
یک شنبه 10 اردیبهشت 1385, 08:37 صبح
همه این کارتها خوانها یا هر دستگاه دیگه ای که پورت rs232 داشته باشه به راحتی قابل اتصال به کامپیوترهست