PDA

View Full Version : یک همفکری با شما درباره کسب مهارت ( کدام تخصص به مهارت بالا نیاز دارد و هنوز اشباع نشده ؟)

ProMohammad
دوشنبه 06 آبان 1392, 15:06 عصر
اینطور کلامم رو شروع میکنم که من یک وبمسترم و در زمینه برنامه نویسی تجربه ای ندارم بجز کپی پیست کردن دستوارت در جای مورد نظر
وضعم در سالهای قبل بهتربود و با همکاری در فروش خرجم رو در میاوردم اما از سال 89 تا حالا که من در این عرصه هستم هر روز رقابت سنگین تر و پیچیده تر میشود و نیروهای تازه نفس و جوان کار را برای من که در استانه سی سالگی هستم رو سخت تر کرده اند و درامد و ویزیتورهای هام رو به کاهشه و احساس خطر میکنم

بهتره این طور بگم بفرض اگر مخاطب موضوع خرید موبایل 1000 نفر در ماه باشد این رو باید در رقبا تقسیم کرد که در این سه سال بطور تساعدی زیاد شده اند و اگر 400 سایت روی این کلمه فوکوس کرده بودند امروز 1400 ویا بیشتر روی این موضوع مانور میدهند و هر لحظه تعدادشان بیشتر میشود اما مخاطب تعداد مشخص داردو ثابت

پر واضح است وقتی بازار رقابتی شود کسانی برنده اند که اولا منابع سخت افزاری و نرم افزاری قویتری دارند

و دوما سرمایه بیشتری برای تبلیغات و جذب نیروی کارامد در نتیجه سایرین که نقل و انتقال مالی شان مثل من محدود است و نهایتا تا 800 دلار در ماه است بشدت اسیب میبینند و زیر پا له میشوند هنوز جا برای فعالیت وجود دارد اما تا دو یا سه سال اینده هیچ چشم انداز مشخصی برای این حرفه وجود ندارد و احتمالا تمام رقبای خرده پا یا تک منیجر از رده خارج خواهند شد بطور مثال یکی از رقبای سایت من فقط بالای هزار دلار در ماه در ادوردز تبلیغ میدهد که هنوز یکسال از تاسیس اش نمیگذرد همه رقبا رو قورت داده و حجم بالای از بازار رو قیضه کرده

در مجموع منظورم این هست که وضعیت ما وبمستران که افیلیت کار هستیم وضعیت درخشانی پیش رو ندارد و بازار اشباع شده بخصوص توسط اتباع هند وپاکستان

حالا چرا دارم اینها رو به شما میگم

قصدم از ایجاد تاپیک این هست که حالا که اوضاع به اینصورته قصد دارم درامد حاصل از این کار رو روی توسعه کارم سرمایه گذاری کنم و تخصصی رو یاد بگیرم که حالا حالا ها خیالم از بابت زیاد شدن رقبا راحت باشد مشگل وقت ندارم و پول هم بطور منطقی و هدفمند حالا شما کدام مهارت رو به من پیشنهاد میکنید تا طی شش ما پیش رو فراگیری کنم تا بتوانم سال دیگر همین موقع وارد بازار کار شوم

1:شبکه

2:برنامه نویسی
(اچ تی ام ال و سی اس اس رو بلدم جی کوئری رو در حد ابتدایی ) اما منظورم برنامه هایی هست که الان نو پا هستند و اینده درخشانی داشته باشند مثلا میدانم سی شارپ بازار قابل قبولی دارد اما چیز دیگری نمیدانم

من دیپلم کامپیوتر دارم و خیال ادامه تحصیل هم ندارم زمان در دسترس 7/24 ساکن تهران

afsharm
دوشنبه 06 آبان 1392, 16:39 عصر
نیروهای تازه نفس و جوان کار را برای من که در استانه سی سالگی هستم رو سخت تر کرده اند

سی سالگی تازه اول راه است!

در نتیجه سایرین که نقل و انتقال مالی شان مثل من محدود است و نهایتا تا 800 دلار در ماه است

به نظر می‌رسد که شما در بازار خارج فعالیت دارید. اگر چنین است که با دلار ۳۰۰۰ تومان و ماهی ۸۰۰ دلار شما چیزی نزدیک به دو و نیم میلیون تومان در ماه درآمد را نمی‌توان چیز محدود یا کمی در نظر گرفت. بازار داخل و خارج با هم تفاوت های زیادی دارد. یک مهارت خاص ممکن است در بازار خارج به خوبی جواب بدهد ولی در بازار داخل نه.

در مجموع با توجه به این که به نظر می‌رسد در فروش مهارت دارید شاید بهتر باشد فروش را ادامه دهید و به فاز فنی کمتر وارد شوید. bottleneck خیلی از کسب و کارها همین بخش فروش است.

ProMohammad
دوشنبه 06 آبان 1392, 19:59 عصر
همیشه ما یعنی اکثر ایرانیها محاسن رو میبینیم و قسمت دیگر یعنی معایب رو نمی بینیم

اگر کمی دقت کنید متوجه میشوید که من گفتم نقل و انتقال نه سود خالص مبالغی از این 800 تا صرف سخت افزار و دامنه هایی میشود که تهیه میکنم بطور مستمر و یکسری خرج که پیش بینی نشده هستند و سایر مخارج چیزی در حدود نیمی از این پول رو میتوانم به عنوان درامد بحساب بیاورم

که در طی ماههای سال متغیره و حالت موج سینوسی رو داره گاهی به کمتر از 200 تا هم میرسد خوب حقوق ثابت که ندارم
نا گفته نماند طی این مدت انواع تیک چشم ,صورت رو تجربه کردم انوع درد ستون فقرات, انواع چشم درد ,قلب درد واسترسی که احتمالا در کاهش طول عمرم تاثیر خواهد گذاشت همه اینها به اضافه تقریبا روزی14 تا 15 ساعت زمان هفت روز هفته بدون تعطیلی و به جرات می توانم بگویم در این سه سال و خرده که بطور حرفه ای کار کردم کمتر از 20 روز رو استراحت کردم که دو هفته از این بیست روز رو انفولانزا گرفتم طی این دو هفته امکان نداشته بتونم کار کنم و .. حالا با قسمتی از این مصائب آشنا شدید

در حالی که یک ارایشگر یا مکانیک یا مشاغل خدماتی از این دست هم الان اگر بیشتر از این در نیارن کمتر نیست و خیلی راحت ترند و انواع بیماری روحی و جسمی رو مثل من تجربه نکردن از همه اینها گذشته این نوع کاری که من انجام میدهم بزودی بازدهش به حداقل میرسه و اثراتش رو حس میکنم و همونطور که میدانید خیلی از ایده ها طول عمر دارن و بعد از زمان مشخصی تقریبا به تاریخ می پیوندند

حالا اصل مطلب اینه که همونطور که گفتم مشگل وقت ندارم برای فراگیری مثلا اگر کلاس یا دوره ای باشه حاضرم برم
میخواهم روی یک تخصص دست نیافتنی تر بپردازم و کار کنم تا طی
سالهای اتی امنیت مالی من به خطر نیافتد هر چه پیچیده تر با بازار مطلوب بهتر شما کدام مهارت ها رو توصیه میکنید مثلا دنبال شبکه رو بگیرم تا سال دیگه همین موقع بازده خواهد داشت یا برنامه نویسی چی ؟

مشگل یادگیری ندارم و در حداقل زمان مطالب رو فرا میگیرم فقط نیاز بازار رو چطور درک کنم و کدام تخصص کمتر متخصص دارد و بازار مالی بکر تری دارد؟

عزیزانی که صادقانه تجربشون رو چه پابلیک چه پرایوت با من در میان بگذارن من هم قسمتی از تجربه های شخصیم رو با انها در میان میگذارم و منتظر نظرات شما دوستان بزرگوار هستم امید وارم تاپیک پر ثمری باشد لطفا مشارکت کنید و من رو از نظراتتون بی بهره نگذارید

eshpilen
سه شنبه 07 آبان 1392, 08:26 صبح
یه وقتا فکر میکردم وضع کار و درآمد من خیلی بده، ولی خبرها اینطوری از اینور و اونور نشت میکنه آدم میفهمه که نه بابا کلا زندگی بخش بزرگی از مردم همینطوریه.
مشاهده میکنیم که مشکلات مردم فقط شکل و شدتشون مقداری تفاوت میکنه.
البته اینها رو بنده خیلی پیش از این بصورت تئوریک پیشبینی کرده بودم، که بخصوص با تحریم ها هم باید تشدید شده باشه.

اما شما دوست عزیز!
چرا اینقدر به خودت استرس وارد میکنی؟
منم درآمدم خیلی کمه، و میدونم در دنیای فعلی روی آیندهء دانش و توانایی هایی که دارم نمیشه زیاد حساب کرد، و میدونم که اونقدری که بنظرم نیازه آدم قوی ای نیستم، اما دیگه بخاطر چیزهایی که در کنترل من نیستن و نمیشه اونا رو تضمین کرد فشار افزوده به خودم نمیارم و از سلامتی و آرامش فعلی خودم اینقدر مایه نمیذارم.

کارت هم مگه دست خودت نیست؟ یعنی منظورم اینه که زیردست کس دیگری کار نمیکنی که مجبور باشی مدام کار کنی. یخورده استراحت و تفریح و تفکر و اینا هم بد نیستا! خوبه خودت میبینی این همه تلاش و صرف عمر و انرژی و سلامتی میتونه چقدر راحت و سریع از بین بره بدون اینکه شما روش کنترلی داشته باشی. پس زیادی به خودت فشار نیار!

در ضمن زیاد دل خوشی به برنامه نویسی و شبکه هم نبند. اینا هم چندان متفاوت و استثناء نیستن. ضمنا نیاز به تلاش و استعداد و زمان قابل توجهی داره که بتونی مثلا در برنامه نویسی یه چیزی بشی. سرمایه گذاری زیادی میخواد، نه فقط مالی، بلکه از وقت و انرژی و فرصت ها.
حالا شبکه رو نمیدونم چون تخصص ندارم و کار نکردم.

راستی مستاجری یا از خودت خونه داری؟ :لبخند:

ProMohammad
سه شنبه 07 آبان 1392, 09:29 صبح
الان دوستانی رو میشناسم که با دانش برنامه نویسی دارن از سایتهایی مثل فریلنسر از 2 تا 5 هزار تا در میارن که حتما شما هم اونها رو مشناسید

اما برادری دارم که چه باور بکنید و چه نه بیشتر از 500 ملیون در سن 24 سالگی در حساب بانکی اش دارد بدون اینکه ریالی از خانواده بگیرد حتی حاضر نشد ارث پدری اش را هم بگیرد و با اینکه مبلغ قابل توجهی بودصرف نظر از گرفتنش کرد و الان در همسایه گی یکی از کارگردانان بنام کشور در محلات سوپر لوکس تهران است
از سال 2004 بطور حرفه ای کارش رو شروع کرد

از همه اینها که بگذریم من هنوز پیشنهادی رو دریافت نکردم که کدام مهارت ها ارزش وقت گذاشتن و سرمایه گذاری را دارد

ایا مهارتی رو سراغ دارین که جایگزین تخصص فعلی من شود ؟

شبکه یا دولوپ مسئله این است؟

میانگین یک نیروی کاربلد و متبهر در این تخصص چقدره و اینکه این مهارتی که معرفی میکنید پتانسیل کار انلان و غیر حضوری رو دارد یا خیر ؟

بطور عمومی کمی گرایشهای مختلف این علوم رو توضیح بدهید و اینکه کدام مهارت اینده بهتری دارد

کمال تشکر رو دارم از دوستانی که در این تاپیک اطلاع رسانی میکنند و دانش شان رو چراغ راه ایندگان حرفه شان میکنند.

من ساکن شهرک راهن هستم و خانه شخصی ندارم رهن کردم اینجا رو

eshpilen
سه شنبه 07 آبان 1392, 10:45 صبح
الان دوستانی رو میشناسم ...

اما برادری دارم ...

خب بنظرم یه چند مورد خاص یا یک قشر محدود نمیتونه معیار مناسبی برای نتیجه گیری آمار و احتمالات و فتوا و انتخاب عمومی باشه.
برای حالت عمومی مهم اینه که حالت عمومی و متوسط چیه. توزیع فرصتها و درآمد چطوریه.
ممکنه شانس یا هر عاملی هست باعث بشه بعضیا خیلی موفق و پولدار بشن، ولی درمقابل اکثریت دیگر وضعیت خیلی پایین تری داشته باشن.

درکل هم همینطور روی دوتا شایعه و ادعا و اینها نمیشه براحتی حساب کرد. باید موارد موثق و روشن و کامل و دقیق مطرح و تحلیل حرفه ای بشن تا بدونیم واقعا جریان چی بوده چه عاملی درکار بوده.

ضمنا ما خبر نداریم دیگران برای پیشرفت خودشون چه کلک هایی زدن چه کارهایی کردن. لزوما هرکس که به موفقیت مالی رسیده، از راه درست و مشروعی بهش نرسیده، شاید هزار کار کثیف کرده، شاید حق افراد ضعیف و زیردست رو خورده، شاید زد و بند کرده، شاید چیزهای دیگری رو فداش کرده. البته نمیگم همهء موارد اینطوری هستن لزوما، اما اینطور موارد و احتمالش کم نیست طبیعتا.

ما نگاه میکنیم مثلا در هندوستان عده ای ثروت و موفقیت زیادی دارن، ولی انبوهی از تودهء مردمش در فقر و فلاکت دست و پا میزنن. حالا نمیگم تقصیر کیه و این حرفا، اما بهرحال ما داریم درمورد چی اصلا صحبت میکنیم؟ موارد خاص؟ یک قشر محدود؟ استثناها؟ شانس و استعدادهای برتر؟ یا افراد معمولی تر؟ فرصتهای بیشتر و محتمل تر؟ اکثریت؟ آمار؟ عموم؟

در اینکه میشه در خیلی جاها به خیلی چیزها رسید شکی نیست. ولی وقتی شما سوالی میپرسی، فکر میکنم بیشتر باید تصور کرد که منظور همون کلیت و موارد عمومی تر و تضمین شده تر هست.
در کل من فکر میکنم ظرفیت و احتمالات رو باید بیشتر بر اساس آمار عمومی و کلیت و توزیع عمومی تر و متناسب تر فرصتها و درآمدها برآورد کرد.
واقعیت اینه که شاید فرصت های برتر اونقدری زیاد و ساده نباشن که به تمام متقاضیان برسن.
خب این بسته به خیلی چیزها هست. مثلا مسلما نمیشه آمریکا رو با ایران مقایسه کرد. آمریکا یک کشور گسترده با منابع و فرصتهای عالی با قدرت نظامی و اقتصادی برتر هست که حجم عظیمی از سرمایه مالی و انسانی و غیره رو در اختیار داره. تازه همونش هم میبینید که باز خیلی مشکلات و بحران داره و توزیع ثروت شدیدا نابرابر است (ولی فکر میکنم بازم درکل وضعش از ما خیلی بهتره - منظورم درحد حداقل های زندگی و فرصت و درآمد برای عموم).

eshpilen
سه شنبه 07 آبان 1392, 10:58 صبح
الان مثلا همین کار و بار شما واسه چی باید اینقدر وضعش خراب بشه؟
درسته هر کاری ممکنه از دوران اوج و رونق خودش یه روزی فاصله بگیره، اما اینکه دیگه اینقدر وضعش خراب بشه که کفاف یه زندگی و درآمد معمولی رو نده طبیعی نیست و یه مشکلی در اون اقتصاد و سیستم وجود داره.
بنظرم کاری نبوده که بگیم منقرض شده و دیگه معنا نداره. کاری بوده که نباید به این زودی و راحتی نابود بشه.
چرا این همه آدم یهو ریختن توش این همه رقابت سخت شده؟
حتما اقتصاد اینطوری بوده لابد جای دیگه ظرفیت و فرصت و درآمد نبوده واسه این همه آدم.
یه اقتصاد چپرچلاق و محدود و تصنعی بوده لابد!

بعد شما فکر میکنی شما همینطوری میپری توی یه رشتهء دیگه مثل برنامه نویسی و شبکه، و هیچ ربطی هم به اون بقیهء جریانات که خودت هم دیدی نداره، و مثل کتابهای داستان تا آخر عمر به خوبی و خوشی زندگی میکنی؟
نه عزیزم اقتصاد و اجتماع و نظام مملکت تقریبا همه جاش به هم ربط داره، دیر یا زود اثر پدیده هایی که اینطور اساسی و شدید هستن در هر کجا ممکنه بروز پیدا کنه، حالا یک جا ممکنه به درجات بیشتر و طولانی تر و یک جا کمتر.
وقتی شما پول درنیاری نتونی پول هم خرج کنی، روی کار من برنامه نویس و شبکه کار هم تاثیر خودش رو میذاره در نهایت. مسلم بدون!
چون ما همه در یک سیستم و حکایت بنی آدم اعضای یک پیکرند هستیم.
همه ما با هم هست که این اجتماع و اقتصاد رو ساختیم و در تعامل و ارتباط با هم هست که نون میخوریم.

ProMohammad
سه شنبه 07 آبان 1392, 13:13 عصر
خوشحالم که در این انجمن عزیزانی چون شما هستند و با این دید باز مسائل رو میبینند و انالیز میکنند و حس دلگرمی به من میدهد من قصدم از ایجاد این تاپیک سیاه نمایی درباره کسب و کارم نبود
از کارم شکایتی ندارم و روزهایی بوده که درامدم خیلی بیشتر از این امار رو ارقام بالا بوده اما حس ششم من امار و ارقام تحلیل بازار به من میگویند کسب و کار من از روزهای اوج و طلایی فاصله گرفته و احتمال بازگشت به ان روزها کم و کمتر میشود با این پدیده های نوظهور مثل برند سازی و سرمایه دارانی که مبالغ هنگفت رو وارد این حرفه کرده اند ما چاره ای نداریم جز اپدیت کردن خودمان و دانش مان و رقابت فشرده تر و تنگاتنگ داشتن با این رقبا که وقعا سخت است

اگر یک نمونه رو بخواهم مثال بزنم سایت ایسام که توسط یک سرمایه دار ایرانی راه اندازی شده مبالغ زیادی صرف تبلیغات در روزنامه ها,دنیای مجازی و بیلبوردهای مناطق تجاری کرده پرسنل مجرب چندین منشی و نیروی امنیت شبکه و برنامه نویس در اختیار دارد حالا شما فرض کنید قبل از بوجود امدن این برند معمولا در انجمن ها یا سایت های درجه دو و سه مردم کالای دسته دوم خود رو میفروختن اون سایتی که یک یا دو نفر دارن اداره اش میکنند هیچ شانسی پیش ایسام نداره و بزودی از رده خارج میشود بنظر من ایسام جای خودش رو در افکار عمومی باز میکند و وقتی کسی میخواهد انلاین جنس مستعمل خود را بفروشد حتما به انجا مراجعه میکند این یک مثال وطنی بود که رقبای قدرتمند چطور سایرین رو تحت تاثیر قرار میدهند

,حالا با این توضیحات میخواهم بگویم فقط کسانی میتوانند در این عرصه فعالیت کنند که حرفی برای گفتن داشته باشند و مهارتی داشت باشند که انها را از سایرین متمایز کند

خوشحال می شوم سایر کاربران هم در این بحث مشارکت کنند و ما رو از نظراتشان بهره مند کنند

برای مثال برای یکی مثل من چقدر زمان میبرد تا بتوانم اسکریپت بی نقص تولید محتوا و سایتی بزبان پی اچ پی تولید کنم در حد قابل قبول و با کیفیت و امنیت بالا
اصلا میشود امید وار بود که یکنفره از پس خلق ایده هام بزبان پی اچ پی و دیتا بیس مای اس کیو ال بربیام این پروسه چقدر زمان میبرد و کدام روشهای فراگیری رو توصیه میکنید معلم خصوصی - کلاسهای حضوری -یا ..

afsharm
سه شنبه 07 آبان 1392, 17:09 عصر
اگر تجربه برنامه نویسی ندارید بعید می‌دانم که در طول شش ماه بتوانید راه بفتید. پیشنهادات من:

سفارشی سازی و نصب CMS های رایج مثل Joomla و دیگر ابزارهای پر استفاده
طرحی وب (بازار خیلی اشباعی دارد ولی مشتریانش هم فراوان است اگر بتوانید کار منحصر به فرد و خوب انجام بدین)
نصب فیزیکی شبکه‌های کامپیوتری
نمایندگی فروش نرم‌افزارهای داخلی

آن قسمت از مدیریت شبکه را که بشود راه دور انجام داد چیزی می‌شود مثل همین Webmaster که الان تجربه دارید که فکر نمی‌کنم عایدی چندانی داشته باشد. در هر صورت اگر خواستید درگیر برنامه نویسی بشوید در PHP سریع تر راه می افتید. حدسم این است که استفاده از کلاس و مدرس مناسب سریع تر شما را راه می اندازد.

موفق باشید

ProMohammad
سه شنبه 07 آبان 1392, 18:59 عصر
اگر تجربه برنامه نویسی ندارید بعید می‌دانم که در طول شش ماه بتوانید راه بفتید. پیشنهادات من:

سفارشی سازی و نصب CMS های رایج مثل Joomla و دیگر ابزارهای پر استفاده
طرحی وب (بازار خیلی اشباعی دارد ولی مشتریانش هم فراوان است اگر بتوانید کار منحصر به فرد و خوب انجام بدین)
نصب فیزیکی شبکه‌های کامپیوتری
نمایندگی فروش نرم‌افزارهای داخلی

آن قسمت از مدیریت شبکه را که بشود راه دور انجام داد چیزی می‌شود مثل همین Webmaster که الان تجربه دارید که فکر نمی‌کنم عایدی چندانی داشته باشد. در هر صورت اگر خواستید درگیر برنامه نویسی بشوید در PHP سریع تر راه می افتید. حدسم این است که استفاده از کلاس و مدرس مناسب سریع تر شما را راه می اندازد.

موفق باشید

تشکر از شما که وقت گذاشتید

در مورد طراحی وب فکر میکنم درامد خودم بیشتر از ان باشد و نسبت به درامدش خیلی حاشیه ها دارد که اصلا تمایلی ندارم
برادرم هم مدتی در این کار بود که خزج ماهانش زو هم بزور در میاورد بیشتر سهم طراحی نصیب واسطه ها یا شزکت های شمال شهر است که مخاطبشان با دیدن ادرس و پیش شماره:2204 یا 8800 سریعا اعتماد میکند و چند برابر یک طراح ساده حاضر اند پول بدهد و جالب است که همان شرکت از طراحان نو پا و سطح دو استفاده میکند یا همانی که با نصف قیمت این شرکت حاضر است کار کند بدون واسطه اما مشتری اعتماد نمیکند و راغب نیست

نصب فیزیکی شبکه هم نمیدونم درست منظورتون رو فهمیده ام یا نه اگر نصب شیکه های تجاری در کارخانجات بانکها یا ادارات است که باز باید شرکت با سابقه و اشنا به این امور داشته باشید

و گزینه سوم همانطوز که گفتم مهارت نیست و با اینکه درامد دارد اما برای درامد قابل توجه سرمایه گذاری نیاز دارد که مثل گردو یا پرند برنامه کرک شده را با مهر وزارت ارشاد و قانونی بفروشید و درامد قابل توجهی خواهید داشت در غیر اینصورت یک تا دوسال زمان و انرژی و تبلیغ و بک لینک باید یخرید تا کم کم بازده داشته باشد

اگر بنا بر کار افرینی باشد میتوانم شزکت اموزش نزم افزار که بازار مطلوبی دارد راه اندازی کنم وخیلی ایده های دیگر

برای اجرای ایده هام فعلا بزبانی مثل پی اج پی نیاز دارم و درک بالایی از بانک مای اس کیو ال نه درحد دو سه مقاله
دانش قابل قبول برای این چه راهکاری وجود دارد و چقدر زمان و هزینه از من میگیرد

Mahmoud Zaad
سه شنبه 07 آبان 1392, 19:33 عصر
با سلام. با زمانی که فرمودید و به فرض یادگیری خوب، در عرض یکسال می توانید گام های خوبی بردارید. نیازی به کلاس و مدرس نیست، اینترنت بهترین مدرس است. هزینه شما = هزینه اتصال به شبکه + هزینه کار نکردن شما در جای دیگر!

یک پیشنهاد غیر کاری: اگر php را خوب یاد گرفتید، با مسئولان سایت همکاری کنید و باگهای سایت را رفع کنید، نقداً شما حداقل 5 پست دارید اما سیستم تعداد پست های شما را 2 نمایش می دهد!

ProMohammad
چهارشنبه 08 آبان 1392, 00:12 صبح
مرسی از توجه شما و پیشنهادتان باید بگویم دقت شما درباره تعداد پست ها و باگ قابل تحسینه

eshpilen
چهارشنبه 08 آبان 1392, 09:49 صبح
ظاهرا پستهایی که در این تالار زده میشن بحساب نمیان!
اون 2 پست رو هم در این تاپیک زده: http://barnamenevis.org/showthread.php?419610

i.RB92
چهارشنبه 08 آبان 1392, 13:06 عصر
من نظر شخصی خودمو میدم، تقریبا دارم به سن و سال شما نزدیک میشم!
شما فک کن الان php و MySQL یاد گرفتی، که تو شش ماه البته چیزه زیادی یاد نمیگیری. بعدش چی؟
فوقش با دانشی که به دست میاری میتونی تو یکی از شرکت های خصوصی با درآمد 1.5 نهایت 2 تومن در ماه کار کنی. یه حقوق ثابت و یه زندگی کارمندی. تازه من دسته بالا هم گفتم.
قطعا برادر شما هم با دانشش به اونهمه پول نرسیده.
پس قضیه چیه؟
همونطور که خودتم مثال زدی. سایت esam
من چنتا مثال دیگه میزنم: نت برگ، پونیشا، دیجی کالا، ورچین، چاره، 5040 و و و
میخوام اینو بگم دوست عزیز حرف اول رو ایده و پشتکار میزنه. همه این سایتا ایده دارن و پشتکار و نیروی فعال.
شما برای اینکه ایده هاتو عملی کنی حتما نیازی نداری خودت بری سراغ برنامه نویسی و درگیر کردن خودت با کد و اینا. باید ریسک کنی.
سطح بالاتر فک کن. مدیریتی فک کن.
همه این سایتهایی که گفتم رو بررسی ریز کردم حتی با چنتا از برنامه نویساشون در ارتباطم.
سایت نت برگ 12% از هر فروش رو برمیداره برای خودش. هیچ سرمایه ای هم نیاز نداره. چون جنس مصرفی نداره. الان بیشتر از 30 نفر پرسنل داره. کسی که میاد تو این سایت اصن نگا میکنه شما سایتتو با چی طراحی کردی؟ چیزی که براش مهمه محتوا و احیانا اجناس اون سایته
سایتای دیگه هم همینطور.
شما میتونی با سی ام اس سایتتو راه بندازی. ولی مهم محتوا و اجناسیه که میخوای عرضه کنی. مهم ایده ایه که داری.
خود من یه ایده دارم. الان چند وقته درگیرشم. کاری که کردم این بود که با چنتا برنامه نویس حرفه ای ایدم رو مطرح کردم. تقسیم کار کردیم. یه تیم تشکیل دادیم و خودم شدم ناظر و مدیر پروژه با اینکه دانش فنی از اونا پایینتر بود اما شم بیزینسیم از اونا بالاتره. قرار شده بود درصدی کار کنیم با هم و یه درصدی از سود رو اونا بردارن. اما وسطای کار چون درصد بالاتری میخواستن پروژه کنسل شد.
اما من نا امید نشدم اینبار تصمیم گرفتم سایتم رو با سی ام اس بیارم بالا و ایدم رو عملی کنم که تا هفته آینده ایشالا راه میفته.
قبول دارم حرفایی که زدم خیلی پراکنده و بی ربط بود ولی امیدارم به دردت بخوره.

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 08 آبان 1392, 13:55 عصر
ظاهرا پستهایی که در این تالار زده میشن بحساب نمیان!
اون 2 پست رو هم در این تاپیک زده: http://barnamenevis.org/showthread.php?419610
بله ظاهراً اینطوره، با تشکر از شما. (اینجا دکمه تشکر هم نداره)

i.RB92
چهارشنبه 08 آبان 1392, 14:04 عصر
بله ظاهراً اینطوره، با تشکر از شما. (اینجا دکمه تشکر هم نداره)
اگه بحساب میومدن الان جناب eshpilen دارای 5400 پست بودن!

ProMohammad
چهارشنبه 08 آبان 1392, 14:44 عصر
من هیچ وقت قرار نیست برای هیچ شرکتی و هیچ مشتری کارکنم و خدا رو شکر تا الان هم این کار رو انجام ندادم

و حتما میدانید که هیچ کدام از این اسامی که شما نوشتید از CMS های رایج مثل وردپرس دروپال جوملا و .. استفاده نکردند چون جوابگوی نیازشان نبوده من تقریبا با تمام اینها کار کردم و بیشتر وردپرس با اینکه انعطاف پذیره و تقریبا برای هر کاری پلاگین داره اما شما فرض کن سایتی مثل ebay یا amazon یا حتی همین نمونه های وطنی رو بخواین روی مثلا جوملا پیاده کنین شاید به لحاظ ظاهر بشود نمونه ایسام رو پیاده کرد
اما بی نهایت مشگل خواهید داشت چون اینها رو برای نیازی مشخص ساختن و انجام کاری فراتر از ان فشار زیادی به شبکه شما سایت شما و اعصابتان وارد میکند فرض کنید amazon رو روی دروپال سوار کنید که به لحاظ امنیت از بقیه سر تره حتی تصورش هم خنده داره من در زمینه قیمت دقیقا مطلع نیستم اما اسکریپت ایسام رو شخصا حداقل 10 ت برام ارزش داره و کارامدی برای یک ایده مشخص هیچ سی ام اسی وجود ندارد مگر کاستومایز کردن و ماژول اختصاصی تعبیه کردن که باز اسکریپت اختصاصی از هر لحاظ به صرفه تره و کاربردی تر

اگر توجه کردین گفتم برای پیاده کردن ایده هام که حاصل یک زمان مشخصی انرژی هستند میخواهم خودم رو ارتقاء بدهم و اپگرید کنم و حداقل نیاز دارم در حد قابل قبولی کار با پی اچ پی و مای اس کیو ال رو بدانم و حاضرم نهایتا روزی دو ساعت براش وقت بگذارم هر کلاسی و معلمی هم دوستان بگویند میروم اگر حرفه ای باشه
و بی کیفیت نباشد

Mahmoud Zaadعزیز درباره دیستنس لرنینگ گفتن که راستش دو سه بار تلاش کردم اما نقاط گنگ و مبهم زیادی باقی میماند که باید ساعت ها در یوتیوب و سایر سایتها وقت بگذارید که این در مقاطع متوسط و حرفه ای جواب میدهد اما نه برای من که در این زبان مهارتی ندارم

هر ایده ای برای فراگیری این دو سراغ دارین و تجربه کردین رو لطفا اینجا مطرح کنید
تا چراغ راه من و سایر دوستان که مثل من هستند بشود و یک راهنمای جامع برای فراگیری این رشته باشد

afsharm
چهارشنبه 08 آبان 1392, 17:45 عصر
من هیچ وقت قرار نیست برای هیچ شرکتی و هیچ مشتری کارکنم و خدا رو شکر تا الان هم این کار رو انجام ندادم
من متوجه نشدم. اگر قرار نیست برای کسی کار کنید پس خودتان کارفرما خواهید شد و لاجرم مشتری خواهید داشت. چطوری نه کارمند خواهید بود نه مشتری خواهید داشت؟

من در زمینه قیمت دقیقا مطلع نیستم اما اسکریپت ایسام رو شخصا حداقل 10 ت برام ارزش داره
باز هم متوجه نشدم. یعنی فکر می‌کنید نوشتن صفر تا صد سایت ایسام (برنامه نویسی، دیتابیس، اینترفیس و بقیه) فقط ده میلیون تومان خرج برداشته؟

حاضرم نهایتا روزی دو ساعت براش وقت بگذارم
من PHP کار نیستم ولی فکر نمی کنم با روز دو ساعت در طول شش ماه اینقدر پیشرفت کنید که بتوانید یک سایت خوب و حرفه ای با آن بسازید.

ProMohammad
چهارشنبه 08 آبان 1392, 19:37 عصر
من متوجه نشدم. اگر قرار نیست برای کسی کار کنید پس خودتان کارفرما خواهید شد و لاجرم مشتری خواهید داشت. چطوری نه کارمند خواهید بود نه مشتری خواهید داشت؟

منظورم این بود مثل روش رایج کار نخواهم کرد که یا پروژه بگیرم و قیمت بدهم و باقی قضایا یا برای شرکتی کار کنم فقط نیاز خودم رو رفع و رجوع میکنم در ضمن قرار نیست در حد فیس بوک اسکریپت بنویسم فقط ایده های خودم که پیچیده نیستند ولی در حال شیوع هستند

باز هم متوجه نشدم. یعنی فکر می‌کنید نوشتن صفر تا صد سایت ایسام (برنامه نویسی، دیتابیس، اینترفیس و بقیه) فقط ده میلیون تومان خرج برداشته؟

گفتم انقدر از لحاظ کارایی برای من ارزش دارد اگر نه تعرفه و نرخ ثابت ندارد بسته به توافق طرفین است ممکن است کمتر و بیشتر باشد قبل تر گفتم کار من قیمت اسکریپت دادن که نیست ایشان گفتن با سی ام اس بزن من هم گفتم شدنی نیست

در مورد اینکه زمان کم هست عرض کردم برای نیاز شخصی میخواهم و فکر نمیکنم تا یکسال روزی دوساعت نیاز من برطرف نشود اگر نشد حتما ادامه خواهم داد
باز هم تشکر از توجه تان

شما با این تایم دو ساعت چه پیشنهادی دارید؟

afsharm
جمعه 10 آبان 1392, 15:28 عصر
شما با این تایم دو ساعت چه پیشنهادی دارید؟

به نظرم یادگیری PHP در این تایم دو ساعته کار خوبی است. ولی فراموش نکنید که در نهایت به اندازه همین تایم دو ساعته پیشرفت خواهید کرد (که البته خیلی هم بد نیست.)

Amir Oveisi
یک شنبه 12 آبان 1392, 19:20 عصر
برای داشتن درامد خوب از راه برنامه نویسی خیلی خوشبین نباشید. البته نمیخوام نا امیدتون کنم، اما به طور میانگین شما بعد از 5 سال برنامه نویسی حرفه ای میتونید به جایی برسید که انتظار حقوق بالا داشته باشید.
اگر صرفا میخواید برای پیاده سازی ایده هاتون برنامه نویسی یاد بگیرید به نظرم کار جالبی نیست. شما میتونید ایده هاتون رو با شرکت هایی که به عنوان پیمانکار استخدامشون میکنید، عملی کنید. نیازی هم نیست بهشون پولی بدید. اگر ایده شما خوب باشه و بتونید پیمانکار رو قانع کنید که توجیه اقتصادی داره، اون شرکت ایده شما رو با هزینه های خودش عملی میکنه و شما یک ریال هم هزینه نخواهید کرد. از اون طرف طی قرار داد پیمانکاری که به صورت رسمی با اون شرکت منعقد کردید، درصدی از سود حاصل شده از ایده شما،به شما تعلق خواهد گرفت.
این راه ساده ترین و به نظر من بهترین راه برای رسیدن به درامد خوب، بدون درگیر شدن در زمینه هایی که نیاز نیست اصلا، هست.

i.RB92
دوشنبه 13 آبان 1392, 08:05 صبح
شما میتونید ایده هاتون رو با شرکت هایی که به عنوان پیمانکار استخدامشون میکنید، عملی کنید. نیازی هم نیست بهشون پولی بدید. اگر ایده شما خوب باشه و بتونید پیمانکار رو قانع کنید که توجیه اقتصادی داره، اون شرکت ایده شما رو با هزینه های خودش عملی میکنه و شما یک ریال هم هزینه نخواهید کرد. از اون طرف طی قرار داد پیمانکاری که به صورت رسمی با اون شرکت منعقد کردید، درصدی از سود حاصل شده از ایده شما،به شما تعلق خواهد گرفت.

دقیقا همینطوره، منم منظورم همین بود.

afsharm
دوشنبه 13 آبان 1392, 12:10 عصر
اگر صرفا میخواید برای پیاده سازی ایده هاتون برنامه نویسی یاد بگیرید به نظرم کار جالبی نیست. شما میتونید ایده هاتون رو با شرکت هایی که به عنوان پیمانکار استخدامشون میکنید، عملی کنید. نیازی هم نیست بهشون پولی بدید. اگر ایده شما خوب باشه و بتونید پیمانکار رو قانع کنید که توجیه اقتصادی داره، اون شرکت ایده شما رو با هزینه های خودش عملی میکنه و شما یک ریال هم هزینه نخواهید کرد. از اون طرف طی قرار داد پیمانکاری که به صورت رسمی با اون شرکت منعقد کردید، درصدی از سود حاصل شده از ایده شما،به شما تعلق خواهد گرفت.

واقعاً چند تا شرکت می‌شناسید که حاضر باشند چنین ریسک و سرمایه گذاری بکنند؟ آیا سوابق آنها و نمونه کارهایش اطلاعاتی دارید؟

Amir Oveisi
دوشنبه 13 آبان 1392, 12:40 عصر
زیاد هستند. یه نمونش شرکتی که خودم در حال حاضر دو سال هست که باهاشون همکاری می کنم :)

md_davari
دوشنبه 13 آبان 1392, 12:59 عصر
با سلام و تشکر از همه دوستانی که در این تاپیک مباحث خوبی را مطرح کردند به ویژه جناب ProMohammad که به نظر شخص خوش فکر و تحول گرایی هستند و برای من که واقعا مباحث مفیدی بود.
جناب ProMohammad به نظر من که چند سال است مشغول برنامه نویسی و طراحی وب هستم، فراگیری برنامه نویسی و طراحی وب برای افراد صاحب ایده های بزرگ به جز وقت کشی و زائل شدن وقت، فکر و ... سود دیگری زیاد ندارد، یادگیری تکنیک های این رشته بسیار وقت گیر و طولانی مدت است تازه هرچه در این زمینه دانش کسب کنی باز می بینی مباحث فراوان دیگری هست یا جدید عرضه شده که به درد شما می خورد و شما هنوز یاد نگرفته اید،
بهترین راه برای پیاده سازی ایده همانگونه که نمونه های جهانی آن ثابت کرده کار گروهی است (که البته ما ایرانیان به دلیل روحیات خاص کمتر به این سمت سوق داریم)، در کار گروهی هرکس متناسب با تخصص خود مسئولیتی از کارهای پروژه را بر عهده می گیرد و شما در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه می رسی و مشاهده خواهید کرد که پروژه نهایی بسیار فراتر از ذهنیت اولیه شما شده، و اینگونه حتی ریسک شکست پروژه هم کمتر خواهد شد و یا به فرض شکست ضرر کمتری متوجه شما خواهد شد (ضرر بین اعضا تقسیم می شود)،
پس به شما پیشنهاد میکنم به جای صرف وقت برای یادگیری تکنیک های طراحی وب و... این وقت را صرف پیدا کردن یک گروه متخصص و خوش فکر باشید و کمی هم در رابطه با تشکیل و مدیریت گروه مطالعه کنید.
فکر میکنم از بین دانشجویان که اندکی دغدغه مالی و کاری کمتری دارند بتوانی گزینه های مناسبی پیدا کنی.
موفق باشید.

Ehsan rashydy
سه شنبه 14 آبان 1392, 08:28 صبح
اما برادری دارم که چه باور بکنید و چه نه بیشتر از 500 ملیون در سن 24 سالگی در حساب بانکی اش دارد .....

اقا این داداشت چیکارس؟
بگو مام سوئیچ کنیم بریم اونوری....

ProMohammad
سه شنبه 14 آبان 1392, 09:26 صبح
اقا این داداشت چیکارس؟
بگو مام سوئیچ کنیم بریم اونوری....

معمولا در هر شغلی دو دسته ادم وجود دارد

کسانی که درامد بخور و نمیر دارند و کسانی که ثروت زیادی از فعالیتشان به جیب میزنند

و به نظر من به میزان تلاش. انرژی.عشقی هست که صرف مهارتشان میکنند

حتما همه شما هم دیدین مثلا مکانیکی در حاشیه شهر های بزرگ مستاجره و همکار دیگرش که صاحب چند خانه مسکونی در ان شهر بزرگ هست و تقریبا هر دو از یک سطح دانش در حرفه شان برخوردارند این مسئله در کار من هم همین وضعیت را دارد
با اینکه من و برادرم یک راه را دنبال میکردیم من درامدم به مراتب کمتز از ایشان بود و در روز وقت بیشتری رو روی کارشان می گذاشتند و ناگفته نماند اdشان در دوران تحصیل نخبه بودند و مدرسه علامه حلی تحصیل میکردند در جشنواره خوارزمی ایده ای رو مطرح کردند که کاندید جوایز هم شد درباره انرژی های تجدید پذیر و مغناطیس منتهی به سرمایه فراوانی جهت ازمایش نیاز داشتن که بیشتر از چندین ملیارد میشد و ایشان صرف نظر کردند سال اول دانشگاه ترک تحصیل کردند و تمام وقت به این کار پرداختن

این را گفتم تا بدانید تفاوت تولید فکر با کپی کردن ان در چیست این حرفه اختراع ایشان بود و به من یاد دادند من هم فقط کپی کار این شغل بودم به همین دلیل میزان درامدم حداقل یک دهم ایشان بوده تا به حالا که با صرف وقت فراوان و مشورت با فعالین این حرفه تصمیم دارم بازدهی کار را حد اقل چهار برابر کنم
کار شامل چند بخش هست و قسمت ثابتی ندارد و بسته به نیاز بازار در حال تغییر یعنی اگر شما دقیقا با جزئیات بدانید که ماجرا از چه قرار است باز تا در این موضوع مستقر شوید ممکن است نیاز بازار تغییر مسیر داده باشد و تمرکز شما روی ان موضوع بی نتیجه یا کم حاصل باشد رمز موفقیت ارتقا دانش بطور روزانه خواندن مقالات و اپگرید بودن لحظه ایست و به عنوان ایجاد انگیزش برای دوستان یک بار در منزل لوکس ایشان با محاسبه سود به زقم 8000 دلار در یک ماه رسیدیم که حاصل ده سال فعالیت یک نخبه در یک صنعت بطور تمام وقت است و گردش سالانه این صنعت در حدود چند ده ملـــــــیارد دلار است

از تمام این حرفها گذشته اگر اساتیدی تمایل د ارند میتوانند از طریق PM قیمت و پیشنهاد اموزش بطور خصوصی و کاربردی رو بدهند تا php و mysql رو بطور خصوصی یا در منزل من یا ایشان بطور کاربردی به من یاد بدهند

من میدانم که که اموزشگاههای زیادی هستند اما راغب نیستم پیش انها بروم چون با سیستم اموزشی معلم و شاگرد و اموزش موارد کهنه که دیگر منسوخ شده اند مشگل دارم و معمولا این دوره ها یک یا دو نسل و از بازار عقب هستند از سرعت رشد علم کند تر حرکت میکنند

باز هم تشکر از اعضاء قدیمی فروم که افتخار میدهند و در این تاپیک شرکت میکنند ;)

ProMohammad
سه شنبه 14 آبان 1392, 09:39 صبح
در ضمن جای تاسف دارد که دوستان چه با داشتن تحصیلات عالی و یا بدون ان و صرف وقت زیاد در علوم برنامه نویسی از ارقامی صحبت میکنند که ناراحت کننده است یعنی بین 1 تا 5 ملیون در ماه که برای کاری با این استرس بالا و دانش پیچیده واقعا کم است

دو تن از اقوام نزدیک من که برادر هستند و درس خوانده هم نیستند و با سرمایه صفر وارد صنعت سخت افزار شده اند الان بعد از حدود 8 سال بطور میانگین ماهانه 5 تا 7 ملیون درامد دارند
پس این شزکت های نرم افزاری با درامد های نجومی چطور توزیع ثروت ودرامد بین پرسنل خود میکنند؟

eshpilen
سه شنبه 14 آبان 1392, 11:00 صبح
در ضمن جای تاسف دارد که دوستان چه با داشتن تحصیلات عالی و یا بدون ان و صرف وقت زیاد در علوم برنامه نویسی از ارقامی صحبت میکنند که ناراحت کننده است یعنی بین 1 تا 5 ملیون در ماه که برای کاری با این استرس بالا و دانش پیچیده واقعا کم است اینا که گفتی تازه برای خیلی ها درآمد بالا و آرزوست!
بعضیا لو نمیدن که درآمدشون کمه.
ولی چند باری که بحث شده بعضیا خودشون گفتن یا یجوری ازشون درز کرده و فهمیدم که درآمدشون پایینه.
فقط عدهء معدودی هستن که درآمدشون خوبه.

دو تن از اقوام نزدیک من که برادر هستند و درس خوانده هم نیستند و با سرمایه صفر وارد صنعت سخت افزار شده اند الان بعد از حدود 8 سال بطور میانگین ماهانه 5 تا 7 ملیون درامد دارند خب کار هم با کار فرق داره.
و آدم با آدم.
و آدمهایی که وارد هر رشته ای میشن احتمالا از نظر آماری اهداف و خصوصیت های خاص خودشون رو هم دارن.
واقعا یه آدمی که مخ اقتصادی و علاقه به تجارت و بیزینس داره، میره دنبال رشته های سنگین و علمی؟

پس این شزکت های نرم افزاری با درامد های نجومی چطور توزیع ثروت ودرامد بین پرسنل خود میکنند؟ کدوم شرکت نرم افزاری با درآمد نجومی؟
نکنه فکر کردی اینجا آمریکاست و داستان شرکتهای نرم افزاریش شبیه میکروسافت؟

Amir Oveisi
سه شنبه 14 آبان 1392, 12:10 عصر
عنی بین 1 تا 5 ملیون در ماه که برای کاری با این استرس بالا و دانش پیچیده واقعا کم است
و این همون دلیلی هست که بنده قصد خارج شدن از ایران رو دارم :|

ProMohammad
جمعه 17 آبان 1392, 10:51 صبح
کسی نظزی ندارد
هرگونه پیشنهاد مورد استقبال قرار خواهد گرفت