PDA

View Full Version : گرفتن خروجی exe یا ساخت setup از پروژه vb.net

m692164
سه شنبه 07 آبان 1392, 16:23 عصر
سلام
دوستان من یک پروژه vb.net ساختم و الان می خوام ازش خروجی بگیرم، یا exe یا فایل setup.فقط می خوام روی سیستم های دیگه که می خواد اجرا شه نیازی به نصب ویژوال استودیو نباشه.ضمنا از ویژوال استودیو 2010 استفاده کردم.
ممنون میشم راهنماییم کنید :لبخندساده:

Hossis
چهارشنبه 08 آبان 1392, 06:44 صبح
اگر برنامه تون از کامپوننت خاصی استفاده نمی کنه، همین قدر که نسخه فریم ورک پروژه روی سیستم مقصد نصب باشه کافیه و نیازی به نصب هم نیست
برای این کار بهتره از پایین ترین نسخه فریم ورک تو پروژه استفاده کنید تا در ویندوزهای آپدیت نشده هم کار کنه, یا لااقل تو فایل نصب این نسخه رو بگذارید
اما اگر فریم ورکتون بالاست یا از کامپوننت جانبی استفاده می کنید، دو راه دارید:
اول این که از پروژه ساخت setup خوى ویژوال استدیو استفاده کنید که هنگام باز کردنVS و انتخاب پروژه، توی تمپلیت هاش هست.
دوم این که از یک نرم افزار ساخت ست آپ جانبی استفاده کنید مثل اینستال شلد یا کویک ستآپ (که من با همین دومی کار می کنم ) تو این برنامه ها میشه چک کرد که فریم ورک یا کامپوننت های معروف , نصب هستند یا خیر؟
هرچند تا جایی که من دیدم، هیچ کدوم این ها مثل ویزارد ساخت پکیج در وی بی 6 نیستند چون اون دقیقا همه کامپوننتهای لازم رو استخراج کرده و در فایل نصبی به صورت خودکار می آورد.

Naghibi
چهارشنبه 08 آبان 1392, 08:45 صبح
اگر برنامه تون از کامپوننت خاصی استفاده نمی کنه، همین قدر که نسخه فریم ورک پروژه روی سیستم مقصد نصب باشه کافیه و نیازی به نصب هم نیست
برای این کار بهتره از پایین ترین نسخه فریم ورک تو پروژه استفاده کنید تا در ویندوزهای آپدیت نشده هم کار کنه, یا لااقل تو فایل نصب این نسخه رو بگذارید

سلام دوست عزیز

یه سوال داشتم ازتون. چه جوری میشه فریمورک رو تو فایل نصب نرم افزار بذاریم تا نیاز نباشه بصورت جداگانه روی سیستم مقصد نصبش کنیم؟

m692164
شنبه 11 آبان 1392, 16:46 عصر
ممنون دوست عزیز که پاسخ من رو دادید :لبخندساده:
من از vs 2010 و فریم ورک 4 و اکسس 2003 برای این پروژه استفاده کردم. از کامپوننت خاصی هم استفاده نکردم.حالا به نظر شما با اینستال شلد خوبه کار کنم؟
ضمنا منظورتونو از اینکه میگید میشه چک کرد که فریم ورک یا کامپوننت های معروف نصب هستند یا نه رو هم متوجه نشدم.

Hossis
شنبه 11 آبان 1392, 21:15 عصر
سلام دوست عزیز

یه سوال داشتم ازتون. چه جوری میشه فریمورک رو تو فایل نصب نرم افزار بذاریم تا نیاز نباشه بصورت جداگانه روی سیستم مقصد نصبش کنیم؟
Quick Setup خودش یک گزینه داره که چک می کنه اگر فریم ورک نصب بود که هیچ و اگر نصب نبود، شما نرم افزار فریم ورک رو به ستاپ معرفی می کنید (کنار فایل نصبی یا داخل خودش قرار می دید) و اون هم نصب می کنه

ممنون دوست عزیز که پاسخ من رو دادید :لبخندساده:
من از vs 2010 و فریم ورک 4 و اکسس 2003 برای این پروژه استفاده کردم. از کامپوننت خاصی هم استفاده نکردم.حالا به نظر شما با اینستال شلد خوبه کار کنم؟
ضمنا منظورتونو از اینکه میگید میشه چک کرد که فریم ورک یا کامپوننت های معروف نصب هستند یا نه رو هم متوجه نشدم.
من با اینستال شیلد کار نکردم ولی اگر تو پروژه از کامپوننت خاصی استفاده نکردید، معمولا روی همه سیستم ها کار می کنه فقط باید فریم ورک 4 رو به اینستال شیلد معرفی کنید.
ولی باز هم توصیه می کنم که از فریم ورک های پایین استفاده کنید چون فریم ورک 4 حجمش هم زیاده و روی سیستم ها به صورت پیش فرض نصب نیست.

misagh1370
یک شنبه 12 آبان 1392, 00:21 صبح
سلام. از کجا متوجه بشم فریم ورک برنامم چنده؟:متفکر:

mesiiran
دوشنبه 13 آبان 1392, 15:27 عصر
مشترک گرامی دسترسی به این پست امکانپذیر نمی باشد

pouyesh
سه شنبه 28 مرداد 1393, 11:03 صبح
سلام
من برنامه ای را با سی شارپ نوشته بودم و مدتی بود از فایل exe آن استفاده می کردم بعد از استفاده نیاز به آپدیت داشت فایل برنامه را باز کردم و آپدیت ها را در دیتابیس و کد انجام دادم وقتی Build را می زدم با شکست مواجه می شد نگاهی به پوشه بین کردم نصفه ساخته بود. کل پوشه بین را پاک کردم حالا دیگر اصلا نمی سازد مشکل فقط برای همین برنامه است چون چندین برنامه ی دیگر چه کد آماده چه دستنویس خودم را اجرا کردم . لطفا کمکم کنید...:گریه: