PDA

View Full Version : مبتدی: استفاده از کامپوننت های گرافیکی جاوا به صورت ویژوالی

mehrdad85
چهارشنبه 08 آبان 1392, 07:43 صبح
سلام
دوستان یه سوال داشتم
توی این کتابی که من دارم کارمو باهاش پیش می برم و یاد میگیرم برای طراحی فرم اهی گرافیکی از swing استفاده می کنه و دونه دونه کامپوننت هایی که داخل فریم نیاز داره را ایجاد میکنه و برای هر کدوم پراپرتی ها را ست می کنه و event می نویسه
چند روز پیش داخل اینترنت دیدم که توی خود IDE درست مثل asp کامپوننت ها را drag and drop می کرد داخل فرم و با یه کلیک راست روی اون هر متدی که نیاز داشت براش مینوشت و پراپرتی های اون هم از طریق ستونی که در سمت راست صفحه بود ست می کرد درست عین محیط ویژوال استادیو برای asp .
کسی از دوستان اطلاع داره که این IDE چی هستش که چنین امکاناتی در اختیارمون قرار میده؟
ایا plug in خاصی هستش؟اسمشو کسی میدونه؟
و یه سوال دیگه اینکه استفاده از اونو پیشنهاد میکنین یا نه؟مثلا کد هایی که میزنه که احیانا بد یا کثیف نیست؟ در حالت کلی مناسبه؟

پیشاپیش از پاسخ خا و راهنمایی هاتون ممنون و سپاسگزارم

java.source.ir
چهارشنبه 08 آبان 1392, 19:46 عصر
سلام
دوستان یه سوال داشتم
توی این کتابی که من دارم کارمو باهاش پیش می برم و یاد میگیرم برای طراحی فرم اهی گرافیکی از swing استفاده می کنه و دونه دونه کامپوننت هایی که داخل فریم نیاز داره را ایجاد میکنه و برای هر کدوم پراپرتی ها را ست می کنه و event می نویسه
چند روز پیش داخل اینترنت دیدم که توی خود IDE درست مثل asp کامپوننت ها را drag and drop می کرد داخل فرم و با یه کلیک راست روی اون هر متدی که نیاز داشت براش مینوشت و پراپرتی های اون هم از طریق ستونی که در سمت راست صفحه بود ست می کرد درست عین محیط ویژوال استادیو برای asp .
کسی از دوستان اطلاع داره که این IDE چی هستش که چنین امکاناتی در اختیارمون قرار میده؟
ایا plug in خاصی هستش؟اسمشو کسی میدونه؟
و یه سوال دیگه اینکه استفاده از اونو پیشنهاد میکنین یا نه؟مثلا کد هایی که میزنه که احیانا بد یا کثیف نیست؟ در حالت کلی مناسبه؟

پیشاپیش از پاسخ خا و راهنمایی هاتون ممنون و سپاسگزارم

سلام
در محیط هایی مثل NetBeans، Eclipse و IntelliJ IDEA شما می توانید به صورت ویژوال از امکانات Swing استفاده نمایید. لازم به ذکر است در محیط Eclipse نیاز به Plugin دارید و به همراه آن نصب نمی شود. از جمله این پلاگین ها می توان به WindowBuilder و Swing GUI Designer اشاره نمود.

در مورد سوال آخر: اگر مبتدی هستید و در حال یادگیری، پیشنهاد می کنم ابتدا مفاهیم را خوب خوب بدون استفاده از ابزار ویژوال فرا بگیرید. سپس برای انجام پروژه های مختلف و برای تسریع در کارتان از آنها استفاده نمایید.

موفق و سربلند باشید.

sajjad4563
چهارشنبه 08 آبان 1392, 21:29 عصر
اکثر محیط های IDE این قابلیت ویژالی رو دارند، ولی قدرتمندترین و ساده ترینش NetBeans هستش.

به نظر من ، چه اگر شما یک مبتدی هستید، یا یک فرد متخصص، اصلا به صلاح نیست که از روش ویژالی استفاده کنین
چرا؟
گرچه ممکنه که خیلی راحت تر باشه و بتونید سریعتر یک برنامه رو بنویسید
ولی مشکلی که داره اینه که باعث تولید کدهای ناخواسته با سلیقه خود محیط IDE میشه که اگه بعدا بخواهید به هر کدوم از Component ها دسترسی داشته باشین، دچار مشکل میشین.

همچنین هیچ وقت به درک عمیقی از swing نمیرسید و کاملا چشم و گوش بسته میشین و دیر یا زود به مشکلات خیلی بزرگی برمیخورید.
پیشنهاد من به شما این هست که تمام کاراهاتون رو با کد نویسی انجام بدین.
اگر اینطور عمل کنید و با سختیهاش کنار بیاین، شیرینی درک کدتون، شمارو راضی میکنه.

موفق باشین.

java.source.ir
پنج شنبه 09 آبان 1392, 12:11 عصر
اکثر محیط های IDE این قابلیت ویژالی رو دارند، ولی قدرتمندترین و ساده ترینش NetBeans هستش.

به نظر من ، چه اگر شما یک مبتدی هستید، یا یک فرد متخصص، اصلا به صلاح نیست که از روش ویژالی استفاده کنین
چرا؟
گرچه ممکنه که خیلی راحت تر باشه و بتونید سریعتر یک برنامه رو بنویسید
ولی مشکلی که داره اینه که باعث تولید کدهای ناخواسته با سلیقه خود محیط IDE میشه که اگه بعدا بخواهید به هر کدوم از Component ها دسترسی داشته باشین، دچار مشکل میشین.

همچنین هیچ وقت به درک عمیقی از swing نمیرسید و کاملا چشم و گوش بسته میشین و دیر یا زود به مشکلات خیلی بزرگی برمیخورید.
پیشنهاد من به شما این هست که تمام کاراهاتون رو با کد نویسی انجام بدین.
اگر اینطور عمل کنید و با سختیهاش کنار بیاین، شیرینی درک کدتون، شمارو راضی میکنه.

موفق باشین.

دوست عزیز سلام،
اولا وقتی بطور خیلی کامل به مفاهیم Swing مسلط شدی آنگاه به راحتی می توانی از کدهای ناخواسته که توسط ابزار ویژوال تولید می شوند نیز سر در بیاوری.
ثانیا بنده هم استفاده از ابزار ویژوال را توصیه کامل نمی کنم و آن را وسیله ای برای تسریع کار می دانم. در مواقعی استفاده از این ابزار خیلی در هزینه زمانی صرفه جویی می کند.

پس اگر کدهای ناخواسته ابزار ویژوال را متوجه نمی شوید نشانه این است که شما هم مفاهیم پایه ای Swing را خوب متوجه نشده اید و این همان دچار مشکل شدنی است که به آن اشاره فرموده اید.