PDA

View Full Version : برنامه مدیریت رستوران

user18
چهارشنبه 08 آبان 1392, 11:19 صبح
با سلام این برنامه مدیریت رستوران رو برام تمرین نوشته بودم چند وقت پیش
دیتابیس اکسس 2003
تکنولوژی استفاده شده ado.net
گزارشگیری با استفاده از استیمول ریپورت
محیط برنامه نویسی سی شارپ 2010 و از نوع wpf
امیدوارم مفید واقع بشه
خوشحال میشم اشکالات کار را بیان کنید با تشکر
id yahoo:mohsen_1855@yahoo.com
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=0f190126a42f588a90f8c4f0a5a1e394

user18
پنج شنبه 09 آبان 1392, 13:17 عصر
دوستان خوشحال میشم نظرتون را راجع به برنام ای که نوشتم بیان کنید

mortezasar
پنج شنبه 09 آبان 1392, 13:54 عصر
سلام دوست عزیز چندتا عکس از محیط هم بذار

saeedgholami
پنج شنبه 09 آبان 1392, 21:15 عصر
سلام دوست عزیز

ممنون از اینکه سورس رو در اختیار دوستان قرار دادید

ولی به نظر من رابط کاربری برنامه زیاد جالب نیست و یه کم کار کردن با برنامه سخت است

به هر حال بازم ممنون و قصد جسارت نداشتم فقط نظرمو گفتم

یا علی

user18
پنج شنبه 09 آبان 1392, 21:31 عصر
نه خواهش میکنم چه جسارتی میشه خواهشا بگید چرا کار کردن با برنامه سخته من تمام سعی خود را کرده ام که برنامه برای کاربر کاربردش ساده باشه خوشحال میشم اشکال کار رو بگید

saeedgholami
پنج شنبه 09 آبان 1392, 21:40 عصر
بنظر من مثلا اگه شما برای هر بخش تب های جداگانه طراحی میکردید بهتر بود مثلا بخش مدیریت اقلام تب جستجو تب حذف تب ثبت و تب ویرایش .درسته کار ی کم سخت تر میشه ولی کاربر سر در گم نمیشه

Shahram_12
دوشنبه 13 آبان 1392, 04:08 صبح
دوست عزیز
برنامه جالبی هست اما مشکلی که وجود داره اینه که در هر بخش که اطلاعاتی ثبت میشه در لیست اطلاعات نمایش داده نمیشه

مثلاً در گروه اقلام وقتی گروه سبزیجات رو اضافه میکنیم دیده میشه بعد که گروه دیگه ای ایجاد میکنیم مانند ظروف گروه قبلی حذف میشه و کسی که استفاده میکنه نمیدونه اون گروه ثبت شده یا نه

سوالی هم داشتم شما فرمی رو ساختین و از اون فرم برای تمام فرمهایی که در برنامه دارین استفاده کردین میتون روش کارتون رو بپرسم؟

NasimBamdad
دوشنبه 13 آبان 1392, 08:21 صبح
یک سوال .

چه طوری فرم اصلی رو به این صورت در آوردید . یعنی اون نوار آبی رنگ رو در قسمت بالای فرم قرار دادید ؟

user18
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:01 صبح
یک سوال .

چه طوری فرم اصلی رو به این صورت در آوردید . یعنی اون نوار آبی رنگ رو در قسمت بالای فرم قرار دادید ؟
پروژه به صورت wpf هست که در wpf کارهای گرافیکی زیادی میشه انجام داد همچنین میتونید برای راحتی کار از نرم افزار blend برای طراحی اینترفیس برنامه خودتون استفاده کنید

user18
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:03 صبح
دوست عزیز
برنامه جالبی هست اما مشکلی که وجود داره اینه که در هر بخش که اطلاعاتی ثبت میشه در لیست اطلاعات نمایش داده نمیشه

مثلاً در گروه اقلام وقتی گروه سبزیجات رو اضافه میکنیم دیده میشه بعد که گروه دیگه ای ایجاد میکنیم مانند ظروف گروه قبلی حذف میشه و کسی که استفاده میکنه نمیدونه اون گروه ثبت شده یا نه

سوالی هم داشتم شما فرمی رو ساختین و از اون فرم برای تمام فرمهایی که در برنامه دارین استفاده کردین میتون روش کارتون رو بپرسم؟
نه من کل فرم هام رو به صورت جداگانه طراحی کردم یه فرم نساختم که از اون استفاده کنم فقط فرم هام رو شبیه هم طراحی کردم

NasimBamdad
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:36 صبح
پروژه به صورت wpf هست که در wpf کارهای گرافیکی زیادی میشه انجام داد همچنین میتونید برای راحتی کار از نرم افزار blend برای طراحی اینترفیس برنامه خودتون استفاده کنید

این نرم افزار Blend رو میشه لینکی چیزی ازش بدی ؟ من از WinForms استفاده می کنم

user18
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:41 صبح
لینکشو ندارم شرمنده ولی اسم نرم افزار microsoft expersion blend هست تو بازار بگردی پیدا میشه تو مجموعه های کینگ و این چیزا

NasimBamdad
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:43 صبح
لینکشو ندارم شرمنده ولی اسم نرم افزار microsoft expersion blend هست تو بازار بگردی پیدا میشه تو مجموعه های کینگ و این چیزا

برای WinFroms استفاده داره ؟ این طور که معلوم هست میگن برای صفحات وب هست نه WinForms

user18
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:44 صبح
نه برای ویندوز فرم استفاده نداره فقط برای wpf و سیلورلایت و کارهای گرافیکی پروژه میتونی ازش استفاده کنی

NasimBamdad
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:46 صبح
نه برای ویندوز فرم استفاده نداره فقط برای wpf و سیلورلایت و کارهای گرافیکی پروژه میتونی ازش استفاده کنی

برای WinForms چیزی سراغ ندارید ؟!

user18
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:47 صبح
برای ویندوز فرم برای اینکه بتونید گرافیک برنامه هاتون رو زیبا کنید کامپوننت های زیادی هست تو همین تالار بگردی هست مثل دات نت بار و از این کامپوننت ها

NasimBamdad
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:49 صبح
استفاده می کنم از اون ها ، اما برای خود فرم یه چیزی مثل Template نیاز دارم !

user18
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:50 صبح
میشه بگین منظورتون از تمپلیت چی هست

jafarpalideh
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:52 صبح
http://www.microsoft.com/expression/eng/#blend

NasimBamdad
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:54 صبح
به لینک زیر برید

https://www.devexpress.com/Products/NET/Controls/WinForms/Skins/

از پایین صفحه به قسمت Additional Themes برید و روی Theme ها کلیک کنید . متوجه می شید که یک Style خاص به فرم شما میده

مثل کامپوننت IrisSkin

http://www.sunisoft.com/irisskin/

user18
دوشنبه 13 آبان 1392, 10:57 صبح
نه همچین چیزی برای ویندوز فرم سراغ ندارم ولی تو wpf میشه این جور کارها رو انجام داد

Shahram_12
دوشنبه 13 آبان 1392, 22:33 عصر
فکر کنم بتونیم فرم رو بصورت یک اکتیو ایکس در WPF ایجاد کنیم و از فایل اون در برنامه خودمون استفاده کنیم

اما دوست خوب ساخت فرمهای مختلف اونم با تظیمات مورد نظر به نظرم کار مناسبی نیست

اگه بشه اونو در یک اکتیو ایکس تعریف کرد و هر بار اون رو فراخوانی کرد بهتر باشه

بازم از محبتی که کردی ممنون