PDA

View Full Version : مبتدی: کمک:مشکل در آدرس دهی صفحات سایت (فورررررررررررررررررررررر ررررررررررری)

mahvand
چهارشنبه 08 آبان 1392, 18:00 عصر
سایت من یک MasterPage داره و صفحات دیگه تو فولدرهای دیگه دسته بندی شدن (دانشجو،استاد،مدیر) صفحه اصلی که یه منو داره که از پایگاه داده استفاده میکنه هم در مسیر خود MasterPage قرار داره. حالا وقتی با لینک ها صفحات دیگه که تو فولدرهای دیگه هستن رو باز می کنم عکس‌هایی که تو صفحه MasterPage قرار دارن لود نمیشن. همه عکسهام هم تو یه فولدر به نام img هستن یعنی هر چیزی که توی فولدری که الان توش نیستم، باز نمیشه!!!!
وقتی برای بار اول وارد صفحه ای (مثلا page2 ) میشم مشکلی نیست اما وقتی که میخوام از اون صفحه به صفحه دیگه ای برم error میده چون آدرس صفحه رو ادامه آدرس موجود در نظر میگیره
مثلا صفحه حالا website/pages/page1.aspx هستیم و الان اگه روی لینک صفحه 2 کلیک کنیم وارد آدرس website/pages/pages/page1.aspx میشه که وجود نداره
یه نفر گفته بود برای هر فولدر یه مستر بذار آخه مشکل فقط مستر نیست که عکسا،برای کتابخونه فولدر کتابها و چند تا چیز دیگه اونا رو چکار کنم؟؟؟؟؟؟:ناراحت::ناراحت::ن راحت::ناراحت:
چکار کنم؟؟؟
:گریه::گریه:

vira1368
چهارشنبه 08 آبان 1392, 18:22 عصر
آدرس دهی رو از ریشه سایت بده:
Response.Redirect("~/Pages/Page1.aspx");

mRizvandi
چهارشنبه 08 آبان 1392, 19:32 عصر
دوست عزیز برای نمایش درست عکسها باید اونها رو runat="server" کنید. و البته مسیر رو از ریشه سایت ( مثال: ~/img/button1.jpg) مسیردهی کنید.
همچنین برای آدرس دهی درست لینکها هم همین کار رو باید انجام بدید. تمام لینکهایی که در مستر پیج دارید رو سرور ساید کنید و آدرس اونها رو از ریشه سایت بدید.
به همین سادگی! برای هر فولدر یک مستر!!!! کلا برنامه نویسی، ASP.NET ومایکروسافت رو زیر سوال بردن! شوخی بود بگذریم.
موفق باشید

توضیحاتی در خصوص مسترپیج:
http://csharpblog.blogfa.com/post-43.aspx

mahvand
پنج شنبه 09 آبان 1392, 10:20 صبح
دوست عزیز برای نمایش درست عکسها باید اونها رو runat="server" کنید. و البته مسیر رو از ریشه سایت ( مثال: ~/img/button1.jpg) مسیردهی کنید.
همچنین برای آدرس دهی درست لینکها هم همین کار رو باید انجام بدید. تمام لینکهایی که در مستر پیج دارید رو سرور ساید کنید و آدرس اونها رو از ریشه سایت بدید.
به همین سادگی! برای هر فولدر یک مستر!!!! کلا برنامه نویسی، ASP.NET ومایکروسافت رو زیر سوال بردن! شوخی بود بگذریم.
موفق باشید

توضیحاتی در خصوص مسترپیج:
http://csharpblog.blogfa.com/post-43.aspx

مشکل عکسا برطرف شده ولی مشکل اصلی توی منوی سایت هست.
مثلا الان من از صفحه default از طریق منو صفحه library رو که آدرس تو جدول students/library.aspx هست میرم حالا دوباره از طریق منو میخوام برم توی صفحه students/search.aspx به من error میده با اینکه حتی صفحه ای میخوام توی همون فولدر هستش!!!
چون دنبال این صفحه میگرده:
Requested URL: /WebSite1/students/students/search.aspx

mRizvandi
پنج شنبه 09 آبان 1392, 16:50 عصر
دوست خوبم، آدرس دهی صفحات رو هم باید با روش مسیر دهی ریشه مشخص کنی. توی مثالی که زدین دقیقا مشخصه که باید بره به همون آدرس، چون شما مسیر دهی نسبی انجام دادین. ~ رو اولش بذارید تا بشه مسیر دهی مطلق.

mahvand
جمعه 10 آبان 1392, 16:36 عصر
ببخشید من قبلا این کارو کرده بودم ولی باز هم همون مشکل وجود داره! من اومدم توی جدول مربوطه فیلد url رو اینطوری مثلا نوشته بودم: (students/library.aspx/~) ولی دیگه حتی همون دفعه اولم مسیر رو پیدا نمیکرد :
Requested URL: /WebSite1/~/students/library.aspx

مگه اینکه منظوره شما رو اشتباه متوجه شدم و دارم جای اشتباهی ~ رو استفاده میکنم!!(ببخشید هنوز اول راهم آخه)

omid_rhrm
جمعه 10 آبان 1392, 16:50 عصر
ببخشید من قبلا این کارو کرده بودم ولی باز هم همون مشکل وجود داره! من اومدم توی جدول مربوطه فیلد url رو اینطوری مثلا نوشته بودم: (students/library.aspx/~) ولی دیگه حتی همون دفعه اولم مسیر رو پیدا نمیکرد :
Requested URL: /WebSite1/~/students/library.aspx

مگه اینکه منظوره شما رو اشتباه متوجه شدم و دارم جای اشتباهی ~ رو استفاده میکنم!!(ببخشید هنوز اول راهم آخه)

دوست عزیز به توضیحات استاد توجه نکردی ، گفته شد بصورت نسبی آدرس دهی کنید ..... پس باید لینک منوهات بصورت مثلا زیر باشه ....

students/library.aspx/~

siamat
پنج شنبه 23 آبان 1392, 14:13 عصر
به صورت نسبی ادرس دهی کردی به صورت مطلق ادرس دهی کن یعنی students/library.aspx/~

دوست عزیز به توضیحات استاد توجه نکردی ، گفته شد بصورت نسبی آدرس دهی کنید ..... پس باید لینک منوهات بصورت مثلا زیر باشه ....

students/library.aspx/~

fakhravari
پنج شنبه 23 آبان 1392, 15:41 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?59959-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-Response.Redirect-%D8%A8%D8%A7-Server.Transfer-%D9%88-Server.Execute