PDA

View Full Version : دانلود رایگان فیلم آموزشی Event ها در سی شارپ

learningtv.i
پنج شنبه 09 آبان 1392, 12:59 عصر
با سلام.در این پست یاد می گیریم که چطور یک event سفارشی بنویسیم و چطور از event ای که ایجاد کردیم استفاده کنیم.

لینک دانلود (http://learningtv.ir/?p=4051)

دلتنگ اسمان
پنج شنبه 09 آبان 1392, 15:10 عصر
آموزشتون واقعا عالی بود. ممنون. لطفا از این آموزشها بیشتر بذارید تا ما مبتدیها استفاده کنیم.

learningtv.i
پنج شنبه 09 آبان 1392, 19:52 عصر
اگه انتقاد یا پیشنهادی در مورد کیفیت آموزش ها، موضوع آموزش ها یا خود سایت دارید خوشحال میشم با ما در میان بگذارید.

با تشکر

esafb52
جمعه 10 آبان 1392, 10:38 صبح
با سلام ممنون از آموزش تون چون فرمودین نظر و پیشنهاد و انتقاد این مطالب رو تقدیم میکنم

تو ده دقیقه آخر آموزشتون هر چند لحظه اسم یک پراپرتی یا نوع اش رو عوض میکنین و........
هر لحظه به یه شاخه ای می پرین که طرف مقابل گیج میشه شما باید بدونین طرف مقابلتون یه فرد مبتدی هست پس باید از این دست حرکات اجتناب کنید
بعضی چیزهای خیلی ساده رو هم گیر داشتین مثل اون string.formatو..... اگه قرار باشه ما یه رویداد بنویسیم و براش یه کنترل درست کنیم و بعد تو پروژه هایی بعدی هم بیایم اینجوری ازش استفاده کنیم (توی تصویر) پس فایده کار ما چیه>؟
112429

موفق باشین

learningtv.i
جمعه 10 آبان 1392, 14:08 عصر
با تشکر از انتقاد شما.
اما پاسخ من :
اولا اگه ویدئو را کامل مشاهده کرده باشید ما اینجا یه رویداد ننوشتیم تا براش کنترل بسازیم.بلکه یه کنترل طراحی کردیم به اسم ModernTextBox که از Text Box مایکروسافت ارث بری می کرد و اون وقت براش رویداد نوشتیم.

ثانیا یه پراپرتی به کنترل اضافه کردیم.خب کاربر یاد میگیره به کنترل سفارشی خودش چطوری پراپرتی اضافه کنه دقیقا شبیه کار مایکروسافت و چطور به اون Attribute اضافه کنه.

اما در مرحله آخر چون موضوع ویدئو ساخت رویداد سفارشی بود خب یه رویداد نوشتیم که هر وقت این پراپرتی تغییر کرد این رویداد اجرا بشه.خب هدف اینه که کاربر یاد بگیره که چطور یه رویداد را فراخوانی بکنه.

حالا هر وقت که پراپرتی اخرین مقدارش True بود مثال ما این بود که حروف تکست باکس بزرگ بشن.اتفاقا یه مثال سادست تا کاربر مبتدی یاد بگیره. موضوع که آموزش رشته ها و String.Format نیست.بله اگر هدف اون بود حرف شما درست بود.
دقیقا کار مایکروسافت هم همینه.اصلا استاندارد همین هست.یه کنترل می سازیم.هر تعداد رویداد و پراپرتی لازم بود برای اون کنترل اضافه می کنیم.در نهایت هر جا که لازم بود کافیست به پروژه add کنیم.

همینطور که بیان کردم در هر مرحله از مراحل بالا کاربر یه هدف مشخص داره و یه نکته جدید یاد می گیره.

منظورتون از شاخه پریدن رو هم متوجه نشدم.کاش واضحتر می گفتید.امیدوارم از توضیحات من قانع شده باشید.حالا درکل چه نمره ای میدید.

مطمئن باشید اگه کاربران ناراضی باشند حتما به احترام کاربران ،کیفیت و محتوا را مجددا ضبط می کنیم.
باز هم تشکر از توجه و انتقاد شما.