PDA

View Full Version : آینده شغلی Qt یا دلفی؟

alireza es
پنج شنبه 09 آبان 1392, 15:11 عصر
سلام .یه سوال داشتم من گفتم بیام ازاستادایی مثل شما بپرسم :لبخند:
من خیلی خیلی کم دلفی یاد گرفتم ولی چون بعدش به اوبونتو و c++ علاقه مند شدم ولش کردم و رفتم سراغ کیوتی و تاحدودی یاد گرفتم ولی الان بازم برگشتم به ویندوز و میخوام دلفی یاد بگیرم
چرا؟ چون که هر جایی رو که من دیدم استخدام برای c# و دلفی بود و هیچ جا Qt رو برای استخدام ندیدم
(یکی نیست بهشون بگه تو برنامه تو میخوای به تو چه که من با چی منویسم)
از c# که متنفرم برای همین فقط دلفی موند
یه جورایی حس واقع بینی بهم دست داد و الان برنامه نویسی رو متوقف کردم منتظر جواب شمام میخواستم بدونم به نظر شما همین Qt رو ادامه بدم خوبه؟من هم به Qt و هم به دلفی علاقه دارم (بیشتر به دلفی چون خیلی تنبلم:لبخند:البته از Qt چون روی لینوکس هست و حس برنامه نویسی واقعی رو میده هم خوشم میاد)
میخواستم بدونم آینده کدوم زبون برای من خوبه؟
ممنون میشم نظرتون رو بدونم چون واقعا بهش احتیاج دارم

UfnCod3r
پنج شنبه 09 آبان 1392, 15:19 عصر
دلفی ی زبان مرده ای هست . دیگه کسی سمتش نمی ره معمولا اونایی که سنشون بیشتره دارن کار می کنن .
بله اکثرا دات نته ولی QT هم هست. اگه نگا کنی می بینی که چند بار تو همین سایت اگهی QT CPP دادن .
هم کیوتی ی کتاب خونه عالیه هم سی++ ی زبان عالی .
ن پ ن چی پ :قهقهه:

ayub_coder
پنج شنبه 09 آبان 1392, 18:52 عصر
دوست عزیزی که این سوالو پرسیدی. همچین سوالایی هیچ جوابی نداره به جز اینکه دو سه نفر رو به جون هم بندازی. هیچ زبان برنامه نویسی ای قدرت مطلق نیست. شما با توجه به نیازت باید انتخاب کنی.. اگه میخوای دلفی کار کنی چرا. اگه میخوایی سی++ کار کنی چرا.. دلایل رو کنار هم بذاری و راهت رو انتخاب کنی.اگه میخوای جذب بازار کار بشی دلفی گزینه ی بهتریه. ولی اگه با سی++ میخوای جذب بازار بشی باید سطح کارت خیلی بالا باشه.. یعنی به مرحله ی استادی تو سی++ برسی.. Qt و MFC و اینا ابزار کار هستن.(فریم ورک) و زبان برنامه نویسی نیستن. چون نوشتن نرم افزار توی ایران بیشتر به سمت دیتابیس سوق داره اصلا به صرقه نیست که با سی++ این کار انجام بشه.چون همون کار با دلفی شاید 100 برابر راحتتر و سریعتر انجام بشه.
باید عقلانی به مسئله نگاه کنی نه احساسی

دلفی ی زبان مرده ای هست .
ابدا این حرف صحیحی نیست. برعکس تو این یکی دو سال دلفی داره جون تازه ای میگیره. شاید منظور شما تو بازار ایرانه. ولی هنوز هستن شرکتهایی که بیس کارشون دلفی هست.

ayub_coder
جمعه 10 آبان 1392, 08:27 صبح
خوب بستگی داره کدوم راهو میخوای بری. اگه میخوای بری سمت برنامه نویسی سیستمی بهترین گزینه سی++ هست.

حامد مصافی
جمعه 10 آبان 1392, 16:00 عصر
اخطار به کاربران محترمی که با Off-topic های خودشون بحث رو به فرسخ‌ها دورتر از مقصد مورد نظر هدایت کردند، لطفاً هنگام پاسخ گویی به عنوان تاپیک و اینکه آیا نوشته شما به درد بخور است توجه کنید!

کامبیز اسدزاده
شنبه 11 آبان 1392, 20:37 عصر
به نظر من دلفی نمیتونه با زبان ++C مقیاس بشه بهتره با زبان های سطح خودش مثل VB یا #C مقایسه بشه... ذاتا زبان برنامه نویسی ++C برای هسته نویسی و سیستاتیک هست البته در QT این امر خیلی بهتر منجر شده که بتونیم راحت نرم افزار های چند سکویی رو با قدرت و سرعت زبان ++C بنویسیم.

در کل دلفی از نظر من ک آینده خوبی ندارد من خودم ۱۰۰ بار وقت گذاشتم باهاش کنار بیام ولی متاسفانه محیط و همچنین سبک برنامه نویسی در دلفی خیلی ضعیف و مبهم است من خودم ترجیح میدم با سخت بودن ++C کنار بیام ولی با دلفی یه hello world ساده رو ننویسم.

مصطفی ساتکی
شنبه 11 آبان 1392, 21:07 عصر
در کل دلفی از نظر من ک آینده خوبی ندارد من خودم ۱۰۰ بار وقت گذاشتم باهاش کنار بیام ولی متاسفانه محیط و همچنین سبک برنامه نویسی در دلفی خیلی ضعیف و مبهم است من خودم ترجیح میدم با سخت بودن ++C کنار بیام ولی با دلفی یه hello world ساده رو ننویسم.
به نظر من که کنار آمدن با دلفی خیلی آسونه و اتفاقاً RAD هست ولی اگر تصمیم داشته باشید کدی بنویسید که با اشاره گرها درگیر شید تازه متوجه میشید چقدر C++‎‎ برای اینکار راحت تر هستش البته بحث performance هم بحث مفصلی هستش که به کرات در سایت بحث شده و حتی مثال ذکر شده که از نظر سرعت اجرایی در شرایط cpu dispatching هم اختیارات زیادی به شما میده و هم کامپایلر بسیار هوشمندانه تری نسبت به کامپایلر های دیگر داره.
مورد آخری که وجود داره منابعی که برای C++‎ وجود داره فراوان و غنی هستش .