PDA

View Full Version : سوال: بازگشت یک ستون از جدول به صورت آرایه

Hossis
پنج شنبه 09 آبان 1392, 18:45 عصر
خیلی وقتها نیازه که اطلاعات یک ستون از جدول به یک آرایه ریخته بشه و نیازی به لود کردن در دیتاگرید و بعد یکی یکی با حلقه اضافه کردن به لیست، نباشه
آیا چنین امکانی در دیتاست یا آداپتر هست؟؟
دقیقا مثل Select های تو در تو :
Select * From Table1 where fId in (select Id from Table2 where Matn like'%نمونه%")
که در کوئری دوم، آرایه ای از فیلد آی دی می گیره و به کوئری بیرونی و اولی تحویل میده

poorman
جمعه 10 آبان 1392, 00:36 صبح
اینطوری که من فهمیدم ، اول باید از SqlDataAdapter و DataSet استفاده کنی بعدش بریزی توی DataView و بعدش آیتم های دیتا ویو رو به آرایه اضافه کنی

ینی دقیقا همون کاری که قبلا انجام میدادی اما دیگه توی دیتاگرید نمیریزی ، مستقیم از dataview وارد آرایه میکنی

Hossis
جمعه 10 آبان 1392, 10:08 صبح
اینطوری که من فهمیدم ، اول باید از SqlDataAdapter و DataSet استفاده کنی بعدش بریزی توی DataView و بعدش آیتم های دیتا ویو رو به آرایه اضافه کنی
ینی دقیقا همون کاری که قبلا انجام میدادی اما دیگه توی دیتاگرید نمیریزی ، مستقیم از dataview وارد آرایه میکنی
خب این که فرقی نکرد فقط فرایندش عوض شد
من می خوام که دیتاست و آداپتر مشغول نشه چون با محتویات یک جدول دیگه تداخل میشه
البته من اومدم محتویات دیتاست رو به صورت xml گرفتم و با replace نام جدول و فیل رو حذف کردم و تبدیل به آرایه کردم ولی خب این راه اصولی نیست.

poorman
جمعه 10 آبان 1392, 13:58 عصر
من می خوام که دیتاست و آداپتر مشغول نشه چون با محتویات یک جدول دیگه تداخل میشه

ینی چی تداخل میشه
خب از چند تا دیتاست و آداپتر استفاده کن عزیزم
محدودیت که نداری

البته یه راه حل دیگه هم به ذهنم رسید که استفاده از sqlDataReader هست ینی یه تیبل مجازی بسازی

Dim TempR As SqlDataReader
Dim sqlcomm As New SqlCommand

With sqlcomm
.Connection = sqlconn
" CommandText = "select name from
.Connection.Open()
TempR = .ExecuteReader

Do While TempR.Read
ListBox1.Items.Add(TempR.Item(0))

Loop

این کد رو از قبل داشتم هر جاش لازم بود میتونی تغییر بدی دیگه

مهرداد صفا
سه شنبه 14 آبان 1392, 14:13 عصر
با سلام.

Dim table = New DataTable
table.Load(command.ExecuteReader)
Dim x As List(Of String) = table.AsEnumerable.Select(Function(row) row(0).ToString).ToList

Hossis
چهارشنبه 29 آبان 1392, 11:25 صبح
با سلام.

Dim table = New DataTable
table.Load(command.ExecuteReader)
Dim x As List(Of String) = table.AsEnumerable.Select(Function(row) row(0).ToString).ToList
ُسلام
این تابع, خصیصه AsEnumerable رو نمی شناسه