PDA

View Full Version : درج اتوماتیک ردیف های تکراری

zoomer20
جمعه 10 آبان 1392, 10:03 صبح
من می خوام فایل دیتا بیسی بسازم که اتوماتیک ردیف تکراری رو خودش ثبت کنه

مثال

با دادن کد ملی شخص نام و نام خانوادگی فرد که قبلا در همان جداول قبلی در گذشته ثبت شده اتوماتیک درج شود ونیاز به دوباره نویسی اطلاعات نباشد ( در واقل فایل انبار داری است که ما رو از تکرار ورود داده تکراری راحت می کنه )

zoomer20
جمعه 10 آبان 1392, 10:42 صبح
چند نکته از یادم رفت بگم برنامه 2007 است

و به خاطر زیاد بودن اسم و کد ملی نمی توانم از look up wizard استفاده کنم

mmbguide
جمعه 10 آبان 1392, 12:53 عصر
سلام

شما میتونید از dlookup استفاده کنید.

zoomer20
جمعه 10 آبان 1392, 14:50 عصر
تشکرولی من چیزی ازاین سردرنیاوردم

جستجو زدم ولی مثل این که برای جلوگیری ازتکرار است ولی من میخواهم تکرار صورت بگیره و خودش هم خودکار باشه

یعنی کد ملی بزنم بقیه ردیف ها پر شه

در زیر فایل ساده اپلود شده اگر ممکن است از اساتید روی این تغییر لازمه رو برای من نشان دهد

در کل هدف تایپ نکردن مکرر است کد ملی بدهم اسم و نام خانوادگی و شماره شناسنامه اتوماتیک از ردیفهای قبلی بیرون کشیده شود

تو excel یه گزینه autofill هست ولی ولی تو اون عدد با حروف نمی شه ادغام بشه برای همین به access پناه اوردم

mmbguide
جمعه 10 آبان 1392, 15:47 عصر
ببخشید که یکم گیرایی من ضعیفه

منظور شما اینه که یکبار پرسنل در یک جدول معرفی می شوند و در جدول انبار اگر کالایی توسط اون شخص خروج شد اطلاعاتش به همراه جزئیات ثبت بشه؟

در ضمن از هر روشی که وجود داشته باشه در جداول امکان پذیر نیست از اونها استفاده کنید. شما فقط باید کد نویسی کنید (در فرم) تا بتونید همه چیز رو اتوماتیک کنید. مثلا شما باید از کاربر شماره ملی درخواست کنید و برنامه تمام اطلاعات شخصی رو از جداول بدست آورد و در جدول انبار بنویسید.

موضوع دوم اینه که چه لزومی به ثبت تکراری تمام اطلاعات یک شخص در جدول انبار است؟ کافیست فقط یک شماره ملی ثبت کنید کافیه...

mmbguide
جمعه 10 آبان 1392, 16:08 عصر
شکل ساده دستور به این صورت هستش:

Me.Label19.Caption = DLookup("[FName]", "t_person", "[CodeMelli]=Text17.value")
Me.Label20.Caption = DLookup("[LName]", "t_person", "[CodeMelli]=Text17.value")
Me.Label21.Caption = DLookup("[Shenasname]", "t_person", "[CodeMelli]=Text17.value")

حالا شما میتونید بررسی کنید که آیا اون شماره ملی اصلا در جدول وجود دارد یا خیر و یا ... بعد در جدول انبار ذخیره کنید.

zoomer20
جمعه 10 آبان 1392, 16:18 عصر
به خاطر این نیاز هست که هر بار هر شخصی میاد تمام مشخصاتش گرفته می شود بعد کاری که کردیم رو در توضیح می نویسیم

می خواستم این فرایند رو کامپیوتری کنم و از دفتر داری خلاص شم و نیز نیاز به چاپ جدول دارم چون باید به تایید رئیس برسه

در کل می خوام از شر تایپ مکرر خلاص به شوم یه بار کد ملی و نام نام خانوادگی و ... رو بگیرم ودفعه بعد فقط کد ملی رو بگیرم و با زدن اون همه مشخصات شخصی فرد در جدول قرار بگیرد

mmbguide
جمعه 10 آبان 1392, 23:17 عصر
اکسس برخلاف اکسل وقت زیادی رو برای طراحی مصرف میکنه اما بعد از اون و بدون نگرانی از افزایش داده ها میتونید تا سال ها از برنامه استفاده کنید (البته اگر مشکل خاصی پیش نیاد). بنابراین اگر فقط و فقط از اکسل به اکسس مهاجرت کردید باید کمی وقت برای آموزش صرف کنید. چون نیاز شما برای چنین برنامه ای مستلزم طراحی مناسب جدول، پرسوجوها، فرم ها و گزارش ها می باشد و البته کمی هم برنامه نویسی برای هوشمند کردن و اتوماتیک کردن فعالیت ها در اکسس است.

تنها این نکته را ذکر کنم که در طراحی جداول در اکسس شما تنها می توانید قوانین اعتبارسنجی در فیلدها رو تعریف کنید و در اکسس 2010 به بالا میتونید فیلدهای محاسباتی رو نیز به جدول اضافه کنید. با این حال از هیچ فرآیند خودکارسازی در جداول اکسس خبری نیست.

اگر هم از صفر باید شروع کنید و وقت کافی دارید میتونید در ادامه همین تاپیک سوالات خودتون رو بپرسید تا در حد توانم کمکتون کنم.

درضمن هرچقدر طراحی جداول صحیح تر و دقیقتر باشه در انجام گزارشگیری راحتر و دقیق تر کار انجام میشه. طراحی جدول خیلی مهمه