PDA

View Full Version : سوال: دیدگاه شما درباره استفاده بجا از آرگومان متد و فیلد/پروپرتی چیست؟

پروگرامنویس
جمعه 10 آبان 1392, 15:28 عصر
درود بر شما دوستان
یه پرسش مدت زیادی هستش که فکرم رو مشغول کرده البته شاید زیاد مهم و کاربردی نباشه.
میخوام بدونم شما دوستان واسه متدهایی که در کلاسهای پروژه هاتون مینویسید چه زمان از فیلد/پروپرتی و چه زمان از آرگومان(مقدار دهی مستقیم به متد) استفاده میکنید؟
من خودم در متدهایی که به یه سری مقدارهای مشترک نیاز دارن از فیلد/پروپرتی بهره میبرم مثه متدهای ویرایش حذف و اضافه کردن کاربر.اما واسه مثلا یه متد خاص که مثلا میاد با توجه به کد کاربر(آرگومان متد) نام اون رو بر میگردونه بجای ساخت فیلد/پروپرتی از آرگومان استفاده میکنم.
شما دوستان کی از آرگومان و کی از فیلد/پروپرتی بهره میبرید؟

habibb
جمعه 10 آبان 1392, 18:26 عصر
کلاس خودش یک فیلده که از دو بخش تشکیل شده
یکی Property این همون متغیر ها هستن که متغیر ها توابع Set و Get دارن که به ندرت مورد کاربرد قرار می گیرن . البته خود متغیر به وفور استفاده میشه.
یکیم Method این هم توابع هستن که در مواقعی ورودی می گیرن که میشه آرگومان یا پارامتر . توابع همه کارها رو انجام میدن و از متغیر ها استفاده می کنند
خلاصه فیلد هم میشه مجموع این دو در کنار هم .
همه ی برنامه نویسی همینه + ابزار های کمکی + الگوریتم ها .:لبخند:

hafez_ka
جمعه 10 آبان 1392, 18:37 عصر
سخن دوست عزیزمان habibb صحیح است
فک کنم شما یه تصور غلطی از property و method دارید.

این دو مشخصه کاملا از هم جدا هستن

پروگرامنویس
شنبه 11 آبان 1392, 11:29 صبح
نه دوستان!!
من اصن سخنم سر پروپرتی و متد نیست که! داستان کلاس و فیلد و پروپرتیو متد رو خودم میدونم.
گفتم خیلی سادس ،می خوام بدونم بقیه دوستان برنامه نویس برای کار با متدهای یه کلاس چه هنگام از پراپرتی/فیلد و چه زمان از آرگومان بهره میگیرن همین