PDA

View Full Version : سوال: نحوه ذخیره اطلاعات 35 تا چک باکس و 15تا کمبوباکس و 12تا تکس باکس

دلتنگ اسمان
یک شنبه 12 آبان 1392, 17:41 عصر
سلام.
یه فرم دارم که از طریق 35 تا چک باکس و 15تا کمبوباکس و 12تا تکس باکس اطلاعات دریافت میشه. لزوما همشون باهم پر نیستن. یعنی بعضیهاشون میتونن خالی باشن.به نظر شما یه رکورد درست کنم و همه اینها رو در یه رکورد ذخیره کنم؟ یا اینکه فقط فیلدهایی که پر هستن رو ذخیره کنم(چطوری؟!!) در کل چطوری ذخیره کنم که بررسی کردنشون برام راحت باشه؟

behnam-soft
یک شنبه 12 آبان 1392, 17:48 عصر
سلام، منم یه برنامه دارم که تعدادزیادی تکست باکس داره، به قول شما لزوما همشون هم پر نیستن، اما من در زمان ذخیره سازی، میگم تموم تکس باکس های موجوددر این فرم رو چک کن، اگه چیزی وارد نشده بود، مقدار صفر رو براش در نظر بگیر و بعد هر چیزی که هست رو در بانک ذخیره کن! آخرش هم دوباره مقدار همه تکس باکسارو برابر با نال قرار بده!

دلتنگ اسمان
یک شنبه 12 آبان 1392, 18:03 عصر
سلام، منم یه برنامه دارم که تعدادزیادی تکست باکس داره، به قول شما لزوما همشون هم پر نیستن، اما من در زمان ذخیره سازی، میگم تموم تکس باکس های موجوددر این فرم رو چک کن، اگه چیزی وارد نشده بود، مقدار صفر رو براش در نظر بگیر و بعد هر چیزی که هست رو در بانک ذخیره کن! آخرش هم دوباره مقدار همه تکس باکسارو برابر با نال قرار بده!
مشکل من به همین جا ختم نمیشه این فرم چندین بار (حدودا 200 بار پر میشه . [برای چندین شخص و برای هر شخص چندین بار]) بعد از اتمام ثبت باید روی تمامی این فیلدها بررسی انجام بدم و باهم مقایسه کنم. میخوام موقع بررسی به مشکل برنخورم.

roolinjax
یک شنبه 12 آبان 1392, 19:10 عصر
سلام
متوجه نمیشم یعنی چی که یه رکورد درست کنید و اونایی که پر هستن رو داخلش ذخیره کنید ؟ اگه میشه توضیح بدین
ضمن اینکه از اونجایی که ممکنه در مورد افراد مختلف (حتی یک نفر) یک فیلد پر بشه پس باید در طراحی جدول مورد نظر اون فیلد رو قرار بدین
الان دقیقا مشکل شما در طراحی جدول در بانک اطلاعاتیه ؟ یا اینکه چطوری این اطلاعات رو از کاربرهای مختلف بگیرید ؟
ضمن اینکه بررسی تک تک فیلدها در هر ثبت خوب صد در صد لازمه ؛ شما که نمیدونید کدوم کاربر کدوم فیلدها رو پر خواهد کرد و کدوم ها رو خالی خواهد گذاشت . میدونید ؟؟؟؟

دلتنگ اسمان
یک شنبه 12 آبان 1392, 20:05 عصر
سلام
متوجه نمیشم یعنی چی که یه رکورد درست کنید و اونایی که پر هستن رو داخلش ذخیره کنید ؟ اگه میشه توضیح بدین
ضمن اینکه از اونجایی که ممکنه در مورد افراد مختلف (حتی یک نفر) یک فیلد پر بشه پس باید در طراحی جدول مورد نظر اون فیلد رو قرار بدین
الان دقیقا مشکل شما در طراحی جدول در بانک اطلاعاتیه ؟ یا اینکه چطوری این اطلاعات رو از کاربرهای مختلف بگیرید ؟
ضمن اینکه بررسی تک تک فیلدها در هر ثبت خوب صد در صد لازمه ؛ شما که نمیدونید کدوم کاربر کدوم فیلدها رو پر خواهد کرد و کدوم ها رو خالی خواهد گذاشت . میدونید ؟؟؟؟
یه مشکل بنده در نحوه ذخیره این همه فیلده. پس از چک کردن تک تک فیلدها آیا همه فیلدها را با هم در یک رکورد ذخیره کنم؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟ مشکلی بعدی هم در مورد بررسی کردن این همه فیلده. این همه فیلد و رکورد رو چطوری با هم مقایسه کنم ؟

roolinjax
سه شنبه 14 آبان 1392, 18:23 عصر
یه مشکل بنده در نحوه ذخیره این همه فیلده. پس از چک کردن تک تک فیلدها آیا همه فیلدها را با هم در یک رکورد ذخیره کنم؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟ مشکلی بعدی هم در مورد بررسی کردن این همه فیلده. این همه فیلد و رکورد رو چطوری با هم مقایسه کنم ؟

خوب باید همه ی فیلدها رو جداگانه ذخیره کنید که اگر خواستین بعدها انواع جستجوها و گزارش ها رو براش ایجاد کنید
بالاخره شما باید کدنویسی های مورد نیاز رو انجام بدین ، حالا میخواد زیاد باشه یا کم
بازم منظورتون رو از مقایسه متوجه نمیشم، فیلدها باهم مقایسه میشن یا اینکه پربودن فیلدها رو می گید ؟

در کل شما برای یکبار کدنویسی خواهید کرد، و بارها مورد استفاده قرار خواهد گرفت (توسط کاربران)
اگر راهکاری برای خلاصه کردن کدنویسی هاتون می خواید دقیقا باید بگید چه کاری می خواید انجام بدید شاید راه های بهینه ای وجود داشته باشه

behnam-soft
سه شنبه 14 آبان 1392, 21:51 عصر
ببینید، شما اگر مجبور باشید همه چک باکس ها رو ذخیره کنید، پس باید این کار رو بکنید هر چند که کدتون طولانی بشه! برای مقایسه کردن فیلد ها، شما زمانی که با دستور سلکت اطلاعاتی رو از جدول می خونی، مثلا تمام رکورد هایی که فرد شماره فلان پر کرده، می تونید در یه دیتا تیبل بخونید، بعد هم به خانه به خانه دیتا تیبل دسترسی دارید و میتونید هر مقایسه ای که خواستید انجام بدید !