PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اتصال به سرور سیستم های مختلف

hercool
دوشنبه 13 آبان 1392, 19:46 عصر
سلام دوستان
من یه مشکل خاص تو برنامم دارم
اونم این هست که برنامه در یک سیستم اصلا نمی تونه حتی با علامت . به سرور وصل بشه
اما در یک سیستم دیگه با زدن همین علامت . می تونه به سرور وصل بشه و جالب تر این میشه که می تونه از تو دیتابیس بخونه اما نمی تونه داخلش بنویسه

یه سوال دیگه دارم اونم اینه که من با زدن .\sqlexpress می تونم به سرور یک سیستم وصل بشم اما در همون سیستم با زدن (local) نیمتونم به سرور وصل بشم
ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید

علی متقی پور
دوشنبه 13 آبان 1392, 20:31 عصر
با سلام

بسته به نوع نصب برنامه sql server این مساله روی سیتم های مختلف فرق داره. شما کانکشن استرینگ رو باید براساس ورژن Cpmpact Edition ای که همراه برنامت روی سیستم کلاینت نصب میکنی تنظیم کنی. تا این مساله پیش نیاد

hercool
دوشنبه 13 آبان 1392, 20:47 عصر
میشه مثال یا رفرنسی بدی
من تو سایت دانشگاه می تونم دیتابیس رو رستور کنم و اطلاعات رو ازش بخونم ولی نمی تونم بنویسم
از طرفی تو سیستم خودم در یک ویندوز مجازی مشکلات بیشتر هست و نمیشه حتی از دیتابیس خوند
نمی دونم واقعا چکار باید بکنم
سعی کردم در ویندوز مجازی سرور جدید بسازم اما جواب نمیده اونم مشکل پیش میاره
می خوام تو ویندوز مجازی تست بزنم که دانشگاه دچار مشکل نشم اما تو مجازی مشکلات زیاد تر هست

hercool
چهارشنبه 15 آبان 1392, 14:33 عصر
من بر اساس این تاپیک
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/2f9a8997-44bb-433a-92db-cbf27224c198/c-app-cant-connect-using-sql-auth-but-can-connect-fine-using-ssms
کار کردم و دیدم نتایج اجرای دستور یکی هست چون من از گزینه اول و بدون احراز هویت به دیتابیس و سرورم نصب میشم
وضعیت نقش ها را در قسمت سکوریتی سرور sql در سیستم اصلیم که دچار مشکل نیست بررسی کردم و همون تنظیمات را در ویندوز مجازیم اعمال کردم با این همه حال قابلیت اتصال به دیتابیس رو از طریق برنامه ندارم
برنامه خودم را هم از طریق ادمین اجرا کردم اما باز هم راه به جایی نبردم
ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید