PDA

View Full Version : سوال: اگه بخوام شروع به یاد گیری برنامه نویسی کنم

mehraban.g
سه شنبه 14 آبان 1392, 10:53 صبح
اگه بخوام برنامه نویسی یاد بگیرم:
1- از کجا باید شروع کنم؟
2-برای باد گیری برنامه نویسی چه چیزایی رو باید از قبل بلد باشیم؟
یه راهنمایی اساسی کنید ممنون میشم.:لبخند:

علی متقی پور
سه شنبه 14 آبان 1392, 19:52 عصر
با سلام

بارها این سوال پرسیده شده. جستجو کنید....

احسان نعیمی
سه شنبه 14 آبان 1392, 20:28 عصر
اگر بارها به این سوال جواب داده بشه باز هم کمه. جستجو کنید. اما اگر نظر من رو خواسته باشید:
اول باید به این سوال جواب بدی که چرا؟ چرا من می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم. بزرگان برنامه نویسی، کسانی که عمرشون رو تو این راه صرف کردن می گن که برنامه نویسی کار سختیه. جمله ای از Clean Code اومد تو ذهنم که نویسنده اش که الان پیرمردیه می گه: هر چی بیشتر برنامه نویسی یاد بگیری بیشتر می فهمی سخته. برنامه نویسی آسون نیست. برنامه نویسی ساده نیست. و سنی هم داره. و البته مراتبی هم داره. بنابراین تا می تونی اول مقالات برنامه نویسای حاضر رو بخون.
دوم شروع کن برنامه نویسی. همین مرورگری که داری یه محیط برنامه نویسیه. با HTML و JavaScript یه Hello World بنویس ببین اصلاً خوشت میاد؟ اگر خوشت اومد:
اگر خوشت اومد: یه کتاب برنامه نویسی C# دانلود کن و شروع کن به کدنویسی. پشتکار یادت نره.
و در پایان: خواهی فهمید که من اشتباه کردم. و باید راه دیگری رو می رفتی! قسمتی از وقتت رو صرف این کن که چطور باید یاد بگیری که برای تو و فقط تو بهترین روش باشه.
ضمنا: برای برنامه نویسی باید مبانی کامپیوتر رو بلد باشی(اجزاء کامپیوتر، روش کارشون، کمی تاریخچه و ذهن پویا)