PDA

View Full Version : سوال: تبدیل کدهای بانک اطلاعاتی اکسس ( Access ) به بانک اطلاعاتی اس کیوال ( SQL )

forodo
سه شنبه 14 آبان 1392, 13:54 عصر
سلام
من بانک اطلاعاتیمو با Import از داخل SQL Server به SQL تغییر دادم.

من توی برنامم تقریباً 50تا فرم دارم که میشه گفت توی همشون کدهای اتصال و اینسرت و آپدیت و ... مربوط به بانک اطلاعاتی اکسس هست.
آیا روشی سریع هست که بشه تمام اونارو به کدهای اس کیوال تبدیل کرد یا باید دونه دونه فرمها رو باز کنم و کدهارو تغییر بدم؟

فقط نگید که باید دومی رو انجام بدم که به خاک سیاه می شینم.
با تشکر

دلتنگ اسمان
سه شنبه 14 آبان 1392, 14:20 عصر
میتونی یه جای برنامه قسمت کد نویسی کلیدهای ترکیبی Ctrl+F رو بزنی و تمامی دستورات البته خط به خط اونجا Quick Replace کنی. قسمت look in رو هم رو کل پروژه تنظیم کن.البته قبلش یه کپی از برنامه بگیر.

malihehshajari
سه شنبه 14 آبان 1392, 14:29 عصر
دستورات مربوط به عملیات روی دیتابیس اکسس و اس کیو ال که فرقی با هم نداره . فقط مدل کانکشن زدن به دیتابیس فرق داره همونا رو فقط باید عوض کنید .
که معمولا اونا رو فقط یک بار مینویسن و دستورات اس کیو ال رو بهشون پاس میدن

forodo
سه شنبه 14 آبان 1392, 14:49 عصر
دستورات مربوط به عملیات روی دیتابیس اکسس و اس کیو ال که فرقی با هم نداره . فقط مدل کانکشن زدن به دیتابیس فرق داره همونا رو فقط باید عوض کنید .
که معمولا اونا رو فقط یک بار مینویسن و دستورات اس کیو ال رو بهشون پاس میدن
دستورات آره مشکلی نیست، چیزای ساده ای هستش در حد سکلت و اینسرت و ....
چون این برنامه رو من از اول ننوشتم برای اونها هیچ کلاسی وجود نداره حتی آدرس کانکشن هم هرجا که مورد استفاده بوده نوشته شده ( متاسفانه، بدبختانه )
الان پروژه در دستم نیست ولی اگر مطلبی که دلتنگ اسمان (http://barnamenevis.org/member.php?282180-%D8%AF%D9%84%D8%AA%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86) فرمودند جواب بده که نور الا نوره.

Salah Sanjabian
سه شنبه 14 آبان 1392, 16:28 عصر
سلام .شما اگه بیای FInd&Replace کنی که داری همون کار دوستت رو انجام میدی. فرضا اگه یکی بخواد دیتابیس تو رو که اس کیوال سرور هست ببره رو اکسس.در ضمن فقط Connection نیست بلکه Adapter , Command , ..... رو هم باید لحاظ کنی . در مورد Interface ها تحقیق کن IDBConnection و. . . . . تا اگه کسی خواست کدت رو تغییر بده دردسر زیادی نداشته باشه

forodo
سه شنبه 14 آبان 1392, 23:10 عصر
سلام .شما اگه بیای FInd&Replace کنی که داری همون کار دوستت رو انجام میدی. فرضا اگه یکی بخواد دیتابیس تو رو که اس کیوال سرور هست ببره رو اکسس.در ضمن فقط Connection نیست بلکه Adapter , Command , ..... رو هم باید لحاظ کنی . در مورد Interface ها تحقیق کن IDBConnection و. . . . . تا اگه کسی خواست کدت رو تغییر بده دردسر زیادی نداشته باشه
عذر می خوام، متوجه منظورتون نشدم.