PDA

View Full Version : سوال: دستمزد ساعتی برنامه نویس php

niloofar_sarabi70
سه شنبه 14 آبان 1392, 14:35 عصر
سلام دوستان
برادر من دانشجوی سال آخر آی تی هست و javascript,html,css,php کار میکنه
میخواستم ببینم برای پروژه، ساعتی چقد باید بگیره از کارفرما؟
ممنون میشم زود بهم بگید بدجور لازم داره بنده خدا
:خجالت::خجالت::خجالت::خجالت:

MMSHFE
سه شنبه 14 آبان 1392, 20:23 عصر
برنامه نویس مگه کارگر ساختمانیه که دستمزد ساعتی بخواین براش حساب کنید یا نرخ ثابت داشته باشه؟ (قصد جسارت به قشر زحمتکش کارگر ندارم - منظورم نوع نگاه به دستمزد هست) حقوق برنامه نویس برحسب تجربه و تخصص و مهارتی که داره متفاوته. یک نفر ممکنه 100 هزار تومان بگیره که فقط روزی یک ساعت بیاد سیستم رو نگاه کنه و بره و یکنفر دیگه ممکنه همون 100 هزار تومان، حقوق یک ماهش باشه.

احسان نعیمی
سه شنبه 14 آبان 1392, 20:31 عصر
برنامه نویس تازه کار که کارشو بلد باشه شیراز از 3500. حرفه ای ساعتی 10 تومن.(حدوداً)
برای تهران ضریب 1.5 خوبه به نظرم.

shahriyar3
سه شنبه 14 آبان 1392, 22:29 عصر
من ساعتی کار میکردم , ساعتی 12 هزار تومان میگرفتم.

SilverLearn
سه شنبه 14 آبان 1392, 22:38 عصر
به نظر من هم بستگی به برنامه نویس داره و هرچی حرفه ای تر باشه دستمزدش بیشتره ....

و طراحی وب به نظرم ساعتی حساب نمیشه

خودم تو یه شرکت کار میکردم و پروژه ای بهم حقوق میدادن ( البته بیشتر از راه دور بود ) ...

shahriyar3
سه شنبه 14 آبان 1392, 22:42 عصر
برنامه نویس مگه کارگر ساختمانیه که دستمزد ساعتی بخواین براش حساب کنید یا نرخ ثابت داشته باشه؟ (قصد جسارت به قشر زحمتکش کارگر ندارم - منظورم نوع نگاه به دستمزد هست) حقوق برنامه نویس برحسب تجربه و تخصص و مهارتی که داره متفاوته. یک نفر ممکنه 100 هزار تومان بگیره که فقط روزی یک ساعت بیاد سیستم رو نگاه کنه و بره و یکنفر دیگه ممکنه همون 100 هزار تومان، حقوق یک ماهش باشه.
اتفاقا من خیلی ها رو میشناسم ساعتی کار میکنن . من خودم هم ساعتی کار کردم . ابن روش معمول هست تو همه جای دنیا .
ضمنا این یک روش معمول برای برآورد هزینه پروژه هم هست .
این روش بعضی مواقع برای کارفرما خیلی سود خوبی میتونه داشته باشه . کارفرما یک برنامه نویس حرفه ای رو استخدام میکنه برای 20 ساعت تو هفته کاری که یه برنامه نویس نسبتا آماتور توی 1 ماه میتونه انجام بده اون آدم حرفه ای میتونه تو 1 یا 2 هفته انجام بده.
برنامه نویس تعهدی به جائی نمیده . وقت آزاد میتونه داشته باشه . به نظرم کسی حرفه ای باشه استخدام ثابت جائی بشه استعداد و توانائی هاش به شدت حروم میشه !!
دستمزد ساعتی برای کار برنامه نویسی به نظرم نه تنها کار کارگری نیست بلکه یک روش خیلی حرفه ای و معمول هم هست.

SilverLearn
سه شنبه 14 آبان 1392, 22:45 عصر
ولی به نظر من ساعتی کار کردن بیشتر به درد اپلیکیشن های ویندوزی میخوره و برای پروژه های تحت سرور این روش کار رو برای برنامه نویس بیهوده میکنه ...

MMSHFE
سه شنبه 14 آبان 1392, 23:13 عصر
من منظورم مشکل در محاسبه دستمزد بصورت نفرساعت نبود. منظورم این بود که نرخ ثابت و مشخصی نمیشه براش مشخص کرد و بستگی به شرایط پروژه، تخصصها و مهارتهای برنامه نویس موردنظر و شرایط مالی و بودجه شرکت مربوطه داره. نرخ ثابتی نداره که بگیم مثلاً یک برنامه نویس ساعتی 10 هزار تومان میگیره کار میکنه. بنظرم این نوع نگاه، توهین به برنامه نویسهاست وگرنه مشکلی با کارکردن بصورت ساعتی در پروژه ها ندارم.

rezaonline.net
سه شنبه 14 آبان 1392, 23:28 عصر
پروژه هایی که زیر 24 ساعت زمان میبرن و غالبا ویرایشی هستن رو بصورت ساعتی پیشنهاد میکنم 10 تا 35 تومن .
سایر پروژه ها بصورت هفته ای و ماهانه .
هفته ای 500 تا 1 تومن
ماهانه ماهی 1.5 تا 3.5 محاسبه میشه .

البته فکر کنم نهاد تشکیل بشه این مساله رنج دستمزد و ... بطور کل حل میشه .
بهرحال من برنامه نویس معمولی هستم ، رنج دستمزدمم گفتم و تا حالا با این رنج کار میکنم ، برای بعضی مشتریهام فکر میکنن خیلی گرونه ، بعضی هام واقعا میگن قیمت مناسب هست .
:)

shahriyar3
سه شنبه 14 آبان 1392, 23:40 عصر
من منظورم مشکل در محاسبه دستمزد بصورت نفرساعت نبود. منظورم این بود که نرخ ثابت و مشخصی نمیشه براش مشخص کرد و بستگی به شرایط پروژه، تخصصها و مهارتهای برنامه نویس موردنظر و شرایط مالی و بودجه شرکت مربوطه داره. نرخ ثابتی نداره که بگیم مثلاً یک برنامه نویس ساعتی 10 هزار تومان میگیره کار میکنه. بنظرم این نوع نگاه، توهین به برنامه نویسهاست وگرنه مشکلی با کارکردن بصورت ساعتی در پروژه ها ندارم.
بله این که میگید درسته . منم نگفتم نرخ همه ثابته و کارفرما ها هم به همه یک دستمزد ثابت نمیدن
فقط یه چیزی هست من دستمزد ساعتی رو بر اساس حقوق ماهیانه در نظر میگیرم مثلا حداقل حقوق کسی که بشه بهش گفت برنامه نویس و اگر 1200 در نظر بگیریم میشه حدودا ساعتی 8000 تومان
ضمن اینکه اینو هم در نظر بگیرید که وقتی کسی استخدام میشه برای یه شرکت برنامه نویسی کنه اولش میگن ما یک cms داریم میخوایم توسعه بدیم بعدا مدیر شرکت تصمیم میگیره یک cms جدید از اول بنویسه شما به عنوان برنامه نویس نمیتونید بگید من بابت توسعه نرم افزار این حقوق و میگرفتم و حاضر نیستم یک برنامه جدید برای شما بنویسم؟!!
نمیشه که!! , بخاطر همین حقوقی که برنامه نویس میگیره باید معادل تونائی هاش باشه نه شرایط پروژه
اگر کارفرما تقاضائی بیشتر از حد توانائی های برنامه نویس داشته باشه به نوعی داره پول ساعت های آموزش برنامه نویس و میده
اون حالتی شما منظورتونه میگید شرایط پروژه رو باید در نظر گرفت بیشتر برای out source کردن پروژه شرکت ها هست نه برای کار کردن داخل شرکت ها

smksmk
سه شنبه 21 آبان 1392, 13:01 عصر
ساعتی کار کردن به هیچ وجه درست نیست ، همیشه پروژه ای توافق کنید در مدت زمان مشخص و با قرار داد . همچنین باید مدت زمان پشتیبانی هم مشخص باشه و اینکه پشتیبانی در چه موارد انجام میشه + هزینش

imanitc
سه شنبه 21 آبان 1392, 13:15 عصر
آخرين نرخ براي برنامه نويس دات نت که بنده دارم بين 8 الي 20 تومن هست براي php هم فکر کنم اين رقم مناسب باشه اين نرخ از يه شرکت برنامه نويسي عرض ميکنم .البته براي کسيکه شرايط کار توي اونجا رو داشته باشه

ali2k5
سه شنبه 21 آبان 1392, 22:25 عصر
برنامه نویس بسته به میزان حرفه ای بودنش و توانایی هاش حقوقش مشخص میشه :)
برای یه برنامه نویس دانشجوی تازه کار ماهی 500 کافیه
برای یه برنامه نویس حرفه ای و با تجربه ماهی 6 میلیون

ساعتی هم بخوای حساب کنی همین مبلغ ها رو تقسیم کنی بدست میاد.

niloofar_sarabi70
شنبه 02 آذر 1392, 21:33 عصر
خیلی ممنون از همه دوستان که جوابم رو دادن :چشمک: