PDA

View Full Version : سوال: حرکت دادن یک Button در Windows Form

mr.witch
سه شنبه 14 آبان 1392, 17:43 عصر
112575سلام
یه سوال داشتم . من میخوام این buttons ها روی هر کدوم که کلیک میکنم بره به قسمتی که خالی هست .. یعنی رو هر button که کلیک می کنی بره تو خونه خالی اگه بتونه .. اگه میشه راهنماییم کنید باید چی کار کنم .. از طریق ارایه ها اه میشه برام توضیح بدید

shahryari
سه شنبه 14 آبان 1392, 18:35 عصر
هر کنترل (اعم از باتن و غیره) یک ویژگی بنام location دارد که مقدارهای y , x را میگیرد و شما با تغییر این مقادیر میتونید محل قرار گیری ان کنترل را عوض کنید

:متفکر: بنظر میاد که پروژه دانشجویی باشه .....

mr.witch
سه شنبه 14 آبان 1392, 18:38 عصر
هر کنترل (اعم از باتن و غیره) یک ویژگی بنام location دارد که مقدارهای y , x را میگیرد و شما با تغییر این مقادیر میتونید محل قرار گیری ان کنترل را عوض کنید

:متفکر: بنظر میاد که پروژه دانشجویی باشه .....

درسته اما نمیدونم چکار کنم button ها روی هم دیگه نیفتن . پروژه نیس . یه تمرین معمولیه

roolinjax
سه شنبه 14 آبان 1392, 18:47 عصر
سلام
یادش بخیر جوان که بودم همین برنامه رو برای درس هوش مصنوعی نوشتم
من اون موقع از کنترل TableLayoutPanel (در قسمت Containers از toolbox) استفاده کردم که خودش شبیه یه آرایه ی دو بعدیه و خیلی راحت می تونید باهاش کارکنید
اگر هاردم نسوخته بود حتما کل پروژه رو براتون میذاشتم

behzadkhan
سه شنبه 14 آبان 1392, 20:39 عصر
با سلام

می تونی از این راهنمایی برای انجام برنامه استفاده کنی:

ابتدا 9 عدد کنترل که هنگام اجرا خصوصیت visableشان پنهان هست را به ترتیب دلخواه تان بچینید.

سپس

8 کنترل دیگه اضافه کنید که موقع اجرا موقعیت کنترل های مخفی را به خودشان بگیرند.

با تشکر

mr.witch
سه شنبه 14 آبان 1392, 20:50 عصر
با سلام

می تونی از این راهنمایی برای انجام برنامه استفاده کنی:

ابتدا 9 عدد کنترل که هنگام اجرا خصوصیت visableشان پنهان هست را به ترتیب دلخواه تان بچینید.

سپس

8 کنترل دیگه اضافه کنید که موقع اجرا موقعیت کنترل های مخفی را به خودشان بگیرند.

با تشکر

راهنمایی جالبی بود . اما نمیدونم بعدش از چه کدی استفاده کنم . اگه میشه بیشتر توضیح بده

mr.witch
پنج شنبه 16 آبان 1392, 20:45 عصر
اقای behzadkhan
اقا خیلی کمکم کردی .. ولی نیازی نیس 9 کنترل بعد 8 کنترل دیگه بیارم روش .. 9 تا button میذاریم یکی از اونا رو visible رو فالس میکنیم .. بعد میگیم مثلا رو button 8 کلیک کردم اگر button9 که کنارشه button9.visible=false باشه button8 رو visible شو false کن .. و button9 رو هم visible رو true کن .. از همین طریق کل برنامه رو نوشتم .. خیلی ممنون

behzadkhan
جمعه 17 آبان 1392, 17:12 عصر
اقای behzadkhan
اقا خیلی کمکم کردی .. ولی نیازی نیس 9 کنترل بعد 8 کنترل دیگه بیارم روش .. 9 تا button میذاریم یکی از اونا رو visible رو فالس میکنیم .. بعد میگیم مثلا رو button 8 کلیک کردم اگر button9 که کنارشه button9.visible=false باشه button8 رو visible شو false کن .. و button9 رو هم visible رو true کن .. از همین طریق کل برنامه رو نوشتم .. خیلی ممنون

با سلام

کارتون عالی بود.

با تشکر

mehdiomnia
جمعه 17 آبان 1392, 17:46 عصر
اقای behzadkhan
با سلام در صورت امکان سورس رو بذارید من هم گیر همچین کدی تقریبا هستم. با تشکر