PDA

View Full Version : جلوگیری از برداشتن اطلاعات حساس وب سایت مثل ایمیل کاربران

morteza_mokhtari
سه شنبه 14 آبان 1392, 22:46 عصر
سلام دوستان . بنده میخوام یه سری از اطلاعات سایتم مثل ایمیل های کاربران توسط هیچ خزنده یا موتور جستجویی یا توسط هیچ شخصی به روش های مختلف برداشته نشه.ببنید اطلاعات تویه هر صفحه نمایش داده میشه و کاربران میتونند اطلاعات رو ببینند ولی میخوام سایت طوری باشه که هیچ کس نتونه اطلاعات کل سایت رو به روش های مختلف جمع آوری کنه.خودم تصمیم دارم که اطلاعات رو تبدیل به تصوبر کنم.سوالم اینه آیا روش دیگه ای برای جلوگیری از برداشتن اطلاعات کل سایت هست؟ سوالم رو یه جور دیگه مطرح میکنم که شما فرض کنید یک وب سایت دارید که نمیخواهید اطلاعات اون توسط افراد دیگه به روش های مختلف برداشته بشه برای جلوگیری از این کار چه راه حلی پیشنهاد میدید. من خودم با استفاده از html agility pack به راحتی میتونم کل اطلاعات یک سایت رو بردارم و تویه یک دیتابیس ذخیره کنم.

mRizvandi
چهارشنبه 15 آبان 1392, 13:28 عصر
من فکر می کنم قبل از اینکه این موضوع رو حل کنید باید مشخص کنید چه افرادی به چه اطلاعاتی دسترسی دارند، و بعد می تونید با مجوزها و کنترلهای مدیریت کاربر جلوی این کار رو بگیرید.
اگر هر کاربری با مجوز وارد سایت بشه، قطعا هیچ کاربر دیگه ای نمی تونه مشخصات اون رو ببینه. مگر اینکه شما اجازه داده باشید.
زمانی از تبدیل تصویر استفاده میشه که قرار هست ایمیل دیده بشه (مثل مشخصات افرادی که در ثبت نام یک دامین آدرس ایمیل خودشون رو عنوان کردن)
یه زمان هم هست که شما می خواهید ارسال ایمیل توی سایت بذارید (مثل بخش پشتیبانی یا تماس با ما و ...) اونجا هم اسم افراد یا واحدها رو میذارید و در کدتون آدرس ایمیل شخص رو تعیین می کنید و ایمیل رو ارسال می کنید.
اگر بگید که این اطلاعات چرا باید دیده بشن یا چه کسانی می تونند ببینند فکر کنم بهتر بشه نتیجه گرفت.

morteza_mokhtari
چهارشنبه 15 آبان 1392, 19:40 عصر
من فکر می کنم قبل از اینکه این موضوع رو حل کنید باید مشخص کنید چه افرادی به چه اطلاعاتی دسترسی دارند، و بعد می تونید با مجوزها و کنترلهای مدیریت کاربر جلوی این کار رو بگیرید.
اگر هر کاربری با مجوز وارد سایت بشه، قطعا هیچ کاربر دیگه ای نمی تونه مشخصات اون رو ببینه. مگر اینکه شما اجازه داده باشید.
زمانی از تبدیل تصویر استفاده میشه که قرار هست ایمیل دیده بشه (مثل مشخصات افرادی که در ثبت نام یک دامین آدرس ایمیل خودشون رو عنوان کردن)
یه زمان هم هست که شما می خواهید ارسال ایمیل توی سایت بذارید (مثل بخش پشتیبانی یا تماس با ما و ...) اونجا هم اسم افراد یا واحدها رو میذارید و در کدتون آدرس ایمیل شخص رو تعیین می کنید و ایمیل رو ارسال می کنید.
اگر بگید که این اطلاعات چرا باید دیده بشن یا چه کسانی می تونند ببینند فکر کنم بهتر بشه نتیجه گرفت.

تشکر از شما دوست عزیز. فکر کنم منظورم رو درست بیان نکردم .ببینید شما فرض کنید که 100 هزار عضو تویه وب سایتتون دارید که همشون پروفایل کاربریشون رو پر کردن که همه کاربران میتونند پروفایل کاربران دیگه که مثلا شامل ایمیل کاربران هم هست رو ببیند .که مشکلی نیست.مشکل اینه که یه سری افراد با روش های مختلف مثلا با html agility pack میان اطلاعات 100 هزار کاربر شما رو در میارن که میتونه خیلی مفید باشه.مثلا حالا شما فرض کن که سایت شما یک وب سایت تجاری هست و رقیب شما میاد مشخصات کل کاربران (مثل ایمیل و موبایل ...) شما رو در میاره که میتونه به راحتی با ارسال ایمیل انبوه مشتری های سایت شما رو به سایت خودش بکشونه و درامد سایت شما رو کم کنه.حالا سوال اینه که ما چطوری اطلاعات حساس کاربرانمون مثل ایمیل رو به همه نشون بدیم ولی اجازه جمع آوری در سطح انبوه رو به کسی ندهیم امیدوارم دیگه تونسته باشم منظورم رو برسونم.مثلا شما فرض کن اگر فردی بتونه ایمیل کل کاربران سایت برنامه نویس رو در بیاره میتونه بسته به فعالیت کاریش چه استفاده هایی ازش بکنه. مثل خود من که یه سایت طراحی کردم و اطلاعاتی که میخواستم رو از سایت های دیگه جمع آوری کردم که میتونه به بازاریابی سایتم خیلی کمک کنه.

morteza_mokhtari
چهارشنبه 15 آبان 1392, 21:30 عصر
برای اینکه منظورم رو بهتر متوجه بشید وب سایت زیر رو مشاهده کنید که ایمیل های داخل یک صفحه رو جمع آوری میکنه.
http://email-bank.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84/

hakim22
چهارشنبه 15 آبان 1392, 22:08 عصر
اول اینکه خود آدرس ایمیل اطلاعات حساسی هست و من شخصا از سایتی که آدرس ایمیل من رو بگیره و بعد به صورت عمومی نشون بده خوشم نمیاد و عضوش نمیشم
دوم اینکه حتما باید یک محدودیت دومی هم باشه که همه ی کاربرهای مستقیما ایمیل سایر کاربرهارو نبینند. مثل همین سایت که یک سیستم دوست شدن داره و افراد میتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.
سوم اینکه نمایش اطلاعات ایمیل باید سخت باشه . مثلا آدرس ایمیل باید در صفحه ی پروفایل یک کاربر نمایش داده بشه و نه هر جایی که پست میزاره .
چهارم اینکه کاربرها حتما باید عضو بشن با صفحات سایت رو مشاهده کنند و چنانچه در یک دوره زمانی کوتاه تعداد زیادی پروفایل رو مرور کردند باید به طور موقت از ورود منع شوند مثلا در هر 10 دقیقه 10 پروفایل مشاهده کنند و بعد از آن تا 1 ساعت اجازه دسترسی به هیچ پروفایل دیگری نداشته باشند.
یا اینکه بعد از مشاهده ی بیشتر از چند پروفایل از CAPTHA استفاده بشه تا مطمئن بشید طرف ربات نیست

پنجم اینکه نمایش ایمیل ها به صورت عکس کمکی نمیکنه ، عکس ها هم قابل جمع آوریه و بعد میشه اونها رو با نرم افزار های OCR به متن تبدیل کرد زحمتش شاید 10 درصد از تکست بیشتر باشه

morteza_mokhtari
پنج شنبه 16 آبان 1392, 14:17 عصر
اول اینکه خود آدرس ایمیل اطلاعات حساسی هست و من شخصا از سایتی که آدرس ایمیل من رو بگیره و بعد به صورت عمومی نشون بده خوشم نمیاد و عضوش نمیشم
دوم اینکه حتما باید یک محدودیت دومی هم باشه که همه ی کاربرهای مستقیما ایمیل سایر کاربرهارو نبینند. مثل همین سایت که یک سیستم دوست شدن داره و افراد میتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.
سوم اینکه نمایش اطلاعات ایمیل باید سخت باشه . مثلا آدرس ایمیل باید در صفحه ی پروفایل یک کاربر نمایش داده بشه و نه هر جایی که پست میزاره .
چهارم اینکه کاربرها حتما باید عضو بشن با صفحات سایت رو مشاهده کنند و چنانچه در یک دوره زمانی کوتاه تعداد زیادی پروفایل رو مرور کردند باید به طور موقت از ورود منع شوند مثلا در هر 10 دقیقه 10 پروفایل مشاهده کنند و بعد از آن تا 1 ساعت اجازه دسترسی به هیچ پروفایل دیگری نداشته باشند.
یا اینکه بعد از مشاهده ی بیشتر از چند پروفایل از CAPTHA استفاده بشه تا مطمئن بشید طرف ربات نیست

پنجم اینکه نمایش ایمیل ها به صورت عکس کمکی نمیکنه ، عکس ها هم قابل جمع آوریه و بعد میشه اونها رو با نرم افزار های OCR به متن تبدیل کرد زحمتش شاید 10 درصد از تکست بیشتر باشه

تشکر دوست عزیز . راه حل هایی که پیشنهاد دادید به درد سایت بنده نمیخوره.وب سایت بنده یک وب سایت تجاری هست و باید اطلاعات اعضا نمایش داده بشه.یعنی اطلاعات اعضا به صورت اختیاری هست که هرکسی بخواد میتونه پر کنه.اینکه میگید هر کاربر تویه یک دوره زمانی فقد بتونه تعداد اندکی صفحه ی پروفایل رو نگاه کنه نیاز داره به یک جدول که بتونیم افراد رو از هم تشخیص بدیم یا اینکه اطلاعات کاربر رو تویه کش ذخیره کنیم که به نطر من هم روش پرهزینه ای هست و کاربردی نیست و یه جورایی محدودیت هستش.تصویر رو که میشه به متن تبدیل کرد ولی خوب یه کم کار رو سخت میکنه .تویه یه سری از سایت ها مثل سایت های آگهی دیدم که وقتی که کاربر رویه تصویر ایمیل کلیک میکنه تا ببیندش تبدیل میشه به یه سری عدد.مثلا سایت http://www.niazerooz.com/view/cat-419/525422.htm رو ببنید. میشه توضیح بدهید که از چه روشی استفاده کرده.دوستان لطف کنید یه پیشنهادی بدهید.اطلاعات سایتم خیلی حساس هست و نمیخوام جمع آوری بشه حتی توسط گوگل.تشکر

morteza_mokhtari
جمعه 17 آبان 1392, 15:32 عصر
دوستان عزیز کسی راه حلی به ذهنش نمی رسه؟لطف کنید بک پیشنهاد دهید. تشکر