PDA

View Full Version : استفاده از متن rtf در استیمال ریپورت

zohre66
سه شنبه 14 آبان 1392, 23:15 عصر
سلام خدمت همه دوستان
من سوالم رو چند بار توی تالار های مختلف پرسیدم اما جواب درستی نگرفتم .لطفا اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره بهم کمک کنه.لطفا
من می خوام یه متن با فرمت rtf به فایل استیمال ریپورت بفرستم و برای اینکار از richtext هم استفاده کردم ومتن rtf رو به پروپرتی rtf اون دادم اما متاسفانه بیشتر مواقع وقتی که متن هام زیاد هستند استایلش در استیمال بهم میخوره
نمی دونم مشکل از چیه آیا نیاز به تنظیمات خاصی داره ؟ لطفا اگر کسی میدونه بهم کمک کنه
با تشکر فراوان

aslan
شنبه 25 آبان 1392, 20:47 عصر
سلام
لطفا برای تست نمونه فایل RTF را اینجا بزارید

webpooyan
پنج شنبه 30 آبان 1392, 14:47 عصر
سلام و تشکر از اینکه یه نفر جواب داد بالاخره داشتم نا امید میشدم :

فایل استیمال را ضمیمه کردم .http://www.yomcom.ir/StiLavayeh.mrt

جسارتا حتما بهم جواب دهید البته این نمونه است کلا وقی متن زیاده و پشت سر هم است خراب میشه چه فارسی چه انگلیسی

aslan
پنج شنبه 30 آبان 1392, 15:53 عصر
من می خوام یه متن با فرمت rtf به فایل استیمال ریپورت بفرستم و برای اینکار از richtext هم استفاده کردم ومتن rtf رو به پروپرتی rtf اون دادم اما متاسفانه بیشتر مواقع وقتی که متن هام زیاد هستند استایلش در استیمال بهم میخوره

سلام
منظورتون از استایلش بهم میخوره چیه ؟

113084

zohre66
پنج شنبه 30 آبان 1392, 16:40 عصر
شما از چه نسخه ای از استیمال استفاده می کنید چون این متن در استیمالی که من باز می کنم یکسری از متن ها رو چپ چین می کنه و بعضی از قسمت ها رو هم جمعتر می کنه .من از ورژن 2013 استیمال استفاده می کنم.این مشکل زمانی رخ می دهد که متن های من زیاد و در امتداد هم باشند(همین مشکل رو در نسخه 2009 هم داشتم)

fakhravari
پنج شنبه 30 آبان 1392, 16:45 عصر
چند نکته
استفاده از فونت فارسی در صورتی که متن انگلیسی توش باشه در خروجی pdf خراب در میاد.
برای موارد راست چپ شدن متن منو برنامه به حالت پرفشنال بعد در ابشنهای متن میتونی راست به چپ کنید.

zohre66
پنج شنبه 30 آبان 1392, 23:17 عصر
ممنون از پاسختون
اما من از richtext استفاده کردم و این هم خاصیت right to left که شما فرمودید رو نداره(متن های من rtf هستند)

aslan
پنج شنبه 30 آبان 1392, 23:26 عصر
سلام
ظاهرا وفتی متن بیش از یک صفحه هستش این مشکل پیش میاد ................
اگر اصراری به استفاده از richtext ندارین میتونین این مشکل را با دو تا textbox ( بجای richtext ) حل کنین
موفق باشین

zohre66
جمعه 01 آذر 1392, 08:36 صبح
خیلی ممنون
اما متن های متن rtf هستند و به خاطر همین می خوام از rich استفاده کنم (به خاطر حفظ شدن استایل های متن)
پیشنهاد شما برای انجام این کار چیه.
در ضمن از html هم استفاده کردم و راضی نبودم