PDA

View Full Version : سوال: شناسایی مسیر Data Base

hamed_vb
چهارشنبه 15 آبان 1392, 17:31 عصر
سلام دوستان من میخواستم وقتی برنامم رو اجرا میکنم فایل دیتابیسم رو که اکسس هست هر جا باشه پیدا کنه و مسیرش رو توی Label آدرسش رو درج کنه

m.4.r.m
جمعه 17 آبان 1392, 19:24 عصر
این کار درست نیست شما دیتابیس رو باید بزاری کنار برنامه از مسیر نسبی استفاده کنی و تو برنامه تعریف کنی اگه از مسیر خارج شد یعنی مسیر دیتابیس عوض شد نخونه برنامه رو .

hamed_vb
یک شنبه 26 آبان 1392, 10:30 صبح
خوب دوست عزیز من قبلاً یکی از دوستام این کار رو انجام داد که دیتابیسش هرجا بود رو میخوند و از کد SQL استفاده کرده بود متاسفانه در درسترس نیستن ایشون وگرنه من از ایشون میپرسیدم حالا فرض بر این باشه مسیر دیتابیس کنار نرم افزارم باشه مشکل بنده همراه بودن دیتا بیسم در کنار برنامه ام نیست
مشکل من اینه که دیتا بیسم حتی اگه کنار نرم افزارم باشه رو هم مسیرش رو بخونه و در برنامه روی لیبل نیشون بده مهم ادرس دیتا بیم هست نه مسیرش که کجا باشه

مثلا: اگه DATABASE من در پوشه نرم افزارم قرارداره ، مسیرش رو توی یک لیبیل توی برنامم نشون بده ( C:\Program files\df\database.mdb)

SlowCode
یک شنبه 26 آبان 1392, 11:36 صبح
مهم ادرس دیتا بیم هست نه مسیرش که کجا باشهجزو عجیب ترین جمله هایی هست که تا حالا شنیدم! آدرس و مسیر چه فرقی با هم دارن؟ اصلا مسیر به چی میگی؟ آدرس دیتابیس به چی میگی؟

قبلاً یکی از دوستام این کار رو انجام داد که دیتابیسش هرجا بود رو میخوند و از کد SQL استفاده کرده بودتنها راه اینه که فایلی با نام و فرمت مورد نظر رو تو کل هارد رو جستجو کنی. اینم اصلا کار درستی نیست. یه هارد 500 گیگ. یا 1 ترا رو اگه برنامه بخواد جستجو کنه. احتمالا شب میشه و کاربر خوابش میبره.

این قضیه تقریبا مثال پیدا کردن سوزن تو انبار کاه هست!

مشکل من اینه که دیتا بیسم حتی اگه کنار نرم افزارم باشه رو هم مسیرش رو بخونه و در برنامه روی لیبل نیشون بدهجواب این سوالت میشه:

label1.caption = app.path & "\database.mdb"

hamed_vb
چهارشنبه 06 آذر 1392, 20:02 عصر
سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییت