PDA

View Full Version : حرفه ای: مک ادرس و ای پی

saeedchoopani
چهارشنبه 15 آبان 1392, 22:47 عصر
با سلام.
از اساتید دو تا سوال داشتم
سرور من توی تهران و سایت رو روی اون اپ کردم.میخوام سایتی که برای تبریز نوشتم فقط از یه شرکت که ای پی ولید داره باز بشه.اون شرکت هم اینترنت خودشو به صورت وایرلس به کسانی که اوجا هستن میده.
برای استفاده از اینترنت یه کد برای هر شخص که شمارشو میده ارسال میشه و وارد صفجه هات اسپات میشه.
سوال اینجاست:
من چطور برای هر سیستم فقط اجازه دوبار ارسال کد رو بدم؟
از ای پی میشه؟یعنی من اگه ای پی طرف رو از asp بگیرم هر سیستم با اون یکی متفاوت خواهد بود یا فقط ای پی ولید رو میشناسه؟
اگه نه راهکار چیه؟ از مک ادرس چی میشه کمک گرفت؟راهی برای دریافت مک ادرس هست؟

mRizvandi
چهارشنبه 15 آبان 1392, 22:56 عصر
اونطوری که مشخصه: شما سروی وبی دارید که قرار هست فقط به یک آی پی پاسخ بده، در سمت کلاینتها چون اونها دارن از شبکه داخلی برای ورود به اینترنت استفاده می کنند در نتیجه آی پی همه اونها یکی خواهد بود.
بنابراین شما می تونید وبتون رو به همون تک آی پی محدود کنید.
متوجه منظورتون از "فقط اجاره دوبار ارسال کد رو بدم" نشدم!

saeedchoopani
پنج شنبه 16 آبان 1392, 09:17 صبح
ممنون.
یه شرکت برای اینکه مشتریاش وقتی میان اونجا بتونن از اینترنت استفاده کنن به اونا نام کاربری و پسورد میده.
مشتری وقتی میاد اونجا شماره موبایلشو از طریق سایت میده و کد رو با اس ام اس دریافت میکنه.می خواستم امنیت این صفحه رو بالا ببرم یه کم.و اونو تا جایی که امکان داره محدود کنم.مثلا این شرکت توی تبریزه اما اگه یکی از اصفهان هم وارد بشه شمارشو بده این کد به موبایلش ارسال میشه.این ارسال اس ام اس ها واسه شرکت هزینه داره.میخواستم تا جایی که امکان داره امنیتشو از این لحاظ بالا ببرم.
مشکل آی پی رو هم دارم چون همه کلاینت هارو با یه آی پی میشناسه نمیشه کنترل کرد که کد دو بار ارسال بشه.روشی برای دریافت مک ادرس کلاینت هامون توی asp هست؟
فک کنم این دیگه مطمئن ترین راه باشه