PDA

View Full Version : سوال: ایده واسه طراحی قالب

mahdioo12194
چهارشنبه 15 آبان 1392, 22:56 عصر
سلام

من واسه طراحی قالب ایده از کجا باید بگیرم مثلا واسه یه سازمانی بخوام قالب طراحی کنم با توجه به اون

کار سازمان مثلا مذهبی یا سیاسی یا اجتماعی چه کار کنم ؟ از چه رنگ آمیزی هایی استفاده کنم؟!

از صفر خودم با html و css بنویسم یا......؟!!

omidparkour
پنج شنبه 16 آبان 1392, 11:53 صبح
باسلام
معمولا برای طراحی قالب ابتدا قالب رو با فتوشاپ به صورت کامل طراحی میکنن و بعد از طراحی بخش های مختلف قالب رو با کد نویسی تبدیل به قالب میکنن

به نظر من بهترین راه همینه

refugee
پنج شنبه 16 آبان 1392, 13:23 عصر
با نظر امید موافقم ؛

اگر بخواهیم بطور کاملتری راهنمایی کنم باید یه چند نکته را که امید جان نگفتن را ذکر کنم .

1. رنگ بندی : شما رنگ بندی را نسبت به موضوع وبسایت انتخاب میکنید . ( مثلا در نظر بگیرید یک وبسایت پزشکی طبیعا پزشک ها از 3 رنگ تو بیمارستان ها استفاده شده : 1. سفید "لباس پرستار ها " 2. سبز "لباس ماما ها و گاهی هم دکتران " 3. آبی " لباس جراح ها " هر یک معانی خاصی دارد . سفید نماد پاکی است . سبز نماد امنیت و ابی نماد ارامش است . ) شما نمیاید برای وبسایت پزشکی از رنگ صورتی و یا قرمز یا مشکی استفاده کنید . خودتان را جای بیمار بگذارید . چه تصوری از وبسایت پزشکی با رنگ مشکی دارید ؟ ( پیشنهاد بنده به شما : کتاب روان شناسی رنگ ها را مطالعه کنید )

2. استفاده از نماد ها و ایکون ها : اینجام شما باید نسبت به موضوع استفاده کنید . مثلا وبسایت مذهبی نمیان از نماد های طنزگونه یا کودکان استفاده کرد . و همچنین تو وبسایت رسمی نباید از ایکون های مذهبی استفاده کرد . ظاهر وبسایت سازمانی باید سبک و ساده و زیبا باشد . استفاده از رنگ بندی مهم است .

3. هیچ طراحی از صفر با اچ تی ام ال و .. نمی نویسد شما تا تصور نکنید که میخواهید چیکار کنید و الگوریتمی نداشته باشید پروژه های بزرگ را هیچوقت نمیتونید پیاده کنید . ( بهتون قول میدن هر کس این کارو میکنه اشتباه میکنه و فقط وقتش و کارش را چند برابر میکنه ) شاید یکم زمان بیشتری ازتون بگیره طراحی اولیه قالب ولی در عوض کار تمیز تر و همچنین با فکری اسوده تر کار میکنید و دوباره کاری ندارید .
مثلا فرض کنید شما تند و تند کد های بنویسد و در انتها تحویل مشتری میدهید . مشتری از ظاهرش خوشش نیامد , اونوقت مجبورید تمام گرافیک را دوباره پیاده سازی کنید و این یعنی دوباره کاری و وقت صرف کردن . در حالی که اگر چارت اولیه داشته باشید و نمای گرافیکی قالب را به مشتری ارائه بدید , مشتری دیگر حرفی برای گفتن ندارد .

مثل این لینک که بنده ظاهر گرافیکی قالب را اول با فتوشاپ پیاده کردم .
http://barnamenevis.org/showthread.php?426894-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%9F-.-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-.

mahdioo12194
پنج شنبه 16 آبان 1392, 13:51 عصر
حالا من خيلي فوتو شاب بلد نيستم بايى جه كار كنم؟!!

yasharhi
پنج شنبه 16 آبان 1392, 14:39 عصر
حالا من خيلي فوتو شاب بلد نيستم بايى جه كار كنم؟!!
بدون طراحی اولیه تو فتوشاپ نمیشه - اول فتوشاپ یاد بگیرید .

دانیال دزفولی
پنج شنبه 16 آبان 1392, 15:00 عصر
میشه طرح اولیه روی کاغذ هم باشه ولی برای طراحی ها فوتوشاپ لازمه