PDA

View Full Version : گزارش گیری و چاپ دفترچه سوال

farnoosh66
پنج شنبه 16 آبان 1392, 08:41 صبح
گزارش گیری و چاپ دفترچه سوال

با سلام دوستان
من یه برنامه دارم که از فایل word که حاوی سوال ازمون می باشد میخونه و تو دیتابیس میزاره.
سوالا 3 تا فرمت بیشتر ندارن

1- سوال هایی که 4 گزینه کوتاه دارد و در 1 خط قرار میگیرد:مثل:
- کلمات هم آهنگ که در آخر جمله های یک عبارت می آورند چه نام دارد؟
1) ردیف 2) قافیه 3) وزن 4) سجع

2- سوال هایی که 4 گزینه (تعداد کاراکتر معمولی) دارد و در 2خط قرار میگیرد:مثل:
- در کدام مصراع دو آرایه ادبی تشبیه و استعاره وجود دارد؟
1) اکسیر عشق به مسم افتاد و زر شدم 2 ) از در آمدی و من از خود به در شدم
3) چندی به پای رفتم و چندی سر شدم 4) مهرم به جان رسید و به عیوق بر شدم

3-سوال هایی که 4 گزینه (تعداد کاراکتر بلند) دارد و در4خط قرار میگیرد:مثل:
- (( درون دلت شهر بندست راز )) یعنی چه؟
1) رازها در دلت زندانی و محبوس گشته انددلت پنهان ساخته اند
2) رازها راه شناخت را بر دلت بسته انددلت پنهان ساخته اند
3) رازها خود را در دلت پنهان ساخته اند دلت پنهان ساخته اند
4) رازها دلت را محبوس و زندانی کرده انددلت پنهان ساخته اند

تمام این فرمت ها به یک صورت که شرح سوال و4 گزینه ها در 5 فیلد مجزا ذخیره می شوند.
حالا زمان گزارش گیری (ایجاد دفترچه سوال) مجبورم یه فرمت مشخص کنم که در این صورت 2تا فرمت دیگه به مشکل می خورن.ایا راهکار خاصی میتونین بهم پیشنهاد کنین؟؟؟؟؟

مثلا میشه تو گزارش شرط بزاریم که هر رکوردو اول تعداد کاراکتر فیلداشو بشماره اگه کمتر از n باشه یه فرمت،و اگه بیشتر از n باشه یه فرمت دیگه خروجی بده!!!؟؟

با تشکر از اینکه پست طولانیمو خوندین!!

danialafshari
پنج شنبه 16 آبان 1392, 11:10 صبح
سلام دوست عزیز
درست متوجه نشدم ولی ابتدا به این تاپیک یه سر بزن اگر مشکلت حل نشد همینجا توضیحات بیشتر بده
http://barnamenevis.org/showthread.php?415427-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87%D8%A7
موفق باشید

farnoosh66
جمعه 17 آبان 1392, 15:36 عصر
با تشکر از لینکی که معرفی کردید ولی جواب سوالمو نتونستم بگیرم چون خیلی کلی و عمومی آموزش داده بودن.
یه توضیح مختصر دیگه درباره ی سوالم می دم تا بتونم هدفمو بهتر انتقال بدم.

فرض کنید یک فایل word با 200 سوال ازمون امتحانی (4گزینه ای)داریم. 4تا گزینه سوالات با توجه به 3 فرمتی که در بالا اشاره کردم ،می باشند.(لطفا 3 مثال سوالی که در در پست قبل اشاره کردم رو ببینید)
حالا سیستم این فایل word رو می گیره و هر متن سوال و 4تا گزینشو در 5تا فیلد جدا در یک رکورد table قرار می ده.

حالا که میخوایم از این 200 سوال 20 تا سوال خروجی بگیریم یه گزارش درست میکنیم و 5تا فیلدو توی گزارش میزاریم چاپ کنه .
حالا مشکل من اینه وقتی که دارم گزارش درست می کنم ،چیکار کنم که سوالایی که طبق فرمت 1 (بالا)گزینه با تعداد کاراکتر کم دارن مثل فرمت 1 چاپ شوند و
همچنین سوالایی که گزینشون مثلا 10 کلمه هست هر گزینه در یک سطر چاپ شود.(فرمت 3)

saied_max
جمعه 17 آبان 1392, 21:35 عصر
سلام.
اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم باید این کار را بکنید:
مثلا جواب تست ها a1,a2,a3,a4 باشند
a5=a1+a2+a3+a4 حالا طول a5+تعداد کاراکترهای الف)ب)ج)د)+فاصله ها کنید
حالا بر اساس این عددی که بدست می آید تصمیم گیری کنید
اول تعداد کاراکترای که در یک سطر قرار میگیرند را بدست بیارین بعد ....
(اگه درست متوجه شده باشم :D )

farnoosh66
یک شنبه 19 آبان 1392, 09:31 صبح
بله منظورم همین بود..ولی سوال اصلیم اینه که این شرط و شروط و میشه تو خود گذارش داد؟مثلا اگه n کاراکتره این مدلی چاپ کن و اگهn2 کاراکتره ، یه مدل دیگه چاپ کن.چون تا جایی که می دونم موقع ساختن گزارش باید یه Design طراحی کنیم دیگه، چطوری میتونم بگم هر سوال و چک کنه اگه n کاراکتر بود یه مدل چاپ کنه و اگه n2 کاراکتر بود یه مدل دیگه
با تشکر

saied_max
یک شنبه 19 آبان 1392, 17:45 عصر
در crystal report به سادگی امکان پذیر هستش(یه فرمول نویسی ساده هستش)اگه برنامه نویسیتون خوب باشه تمامی توابع در بالای پنجره فرمول نویسی در دسترس شماست