PDA

View Full Version : سوال: پیاده سازی قالب روی wordpress

e_a_23
پنج شنبه 16 آبان 1392, 19:44 عصر
سلام
من یک قالب طراحی کردم که میخوام روی wordpress پیاده سازیش کنم.میدونم که دقیقا در کجا باید قالبم رو قرار بدم و همچنین پسوند فایلهای html باید php بشه.اما وقتی قالب رو میذارم توی وردپرس نمایشش نمیده و میگه پوسته گم شده.باید چیکار کنم؟

omidabedi
پنج شنبه 16 آبان 1392, 21:21 عصر
دوست عزیز همینجوری که نمیشه با تغییر پسوند که نمیشه
باید قالب برنامه نویسی بشه
یه سرچ کن مطالب زیاده

e_a_23
پنج شنبه 16 آبان 1392, 22:47 عصر
دوست عزیز همینجوری که نمیشه با تغییر پسوند که نمیشه
باید قالب برنامه نویسی بشه
یه سرچ کن مطالب زیاده

ولی من توی یه ویدئوی آموزشی دیدم که پسوندا رو تغییر داده بود.سایت استاتیک است.برنامه نویسی نداره.

e_a_23
پنج شنبه 16 آبان 1392, 23:12 عصر
مشکل حل شد.ایراد از آدرس دهی ها بود.

omidabedi
پنج شنبه 16 آبان 1392, 23:14 عصر
استاتیک هست دیگه چرا میخوای بیاریش رو وردپرس :|

e_a_23
جمعه 17 آبان 1392, 00:06 صبح
از بعضی از ویژگی های وردپرس میخوام استفاده کنم.از جمله آرشیو و .... .برای بعضی قسمتها که حالت داینامیک دارن و به پایگاه داده نیاز دارن از وردپرس میخوام کمک بگیرم.

omidabedi
جمعه 17 آبان 1392, 00:26 صبح
خب انتظار داری این ارشیو ها به صورت هوشمند جاشونو تو قالب html پیدا کنن؟

e_a_23
جمعه 17 آبان 1392, 11:56 صبح
خب انتظار داری این ارشیو ها به صورت هوشمند جاشونو تو قالب html پیدا کنن؟
من همچین چیزی گفتم؟؟؟قالب خودم که استاتیک بود نمایش داده نمیشد.کاری به آرشیو و... هم نداشتم.لطفا سوالات رو با دقت بخونید.

omidabedi
جمعه 17 آبان 1392, 13:42 عصر
دوست عزیز سوالتون رو بد مطرح کردید هنوزم نمیدونم میخواید چیکار کنید والا.

من یک قالب طراحی کردم که میخوام روی wordpress پیاده سازیش کنم.میدونم که دقیقا در کجا باید قالبم رو قرار بدم و همچنین پسوند فایلهای html باید php بشه.

این مشکل شما و اطلاعاتی که دادید.
خب اول که کلا روش شما برای تبدیل قالب اشتباه است.تغییر پسوند کافی نیست.قالب شما حتما باید index.php و style.css رو داشته باشه.

ولی من توی یه ویدئوی آموزشی دیدم که پسوندا رو تغییر داده بود.سایت استاتیک است.برنامه نویسی نداره.

اینجا هم که گفتید سایت استاتیک هست.این یعنی اینکه مثلا 5 تا صفحه + محتوای درونش که این اصلا نیاز به وردپرس نداره و بزاریدش هم کارایی نداره و نمیتونید با وردپرس مدیریتش کنید.

از بعضی از ویژگی های وردپرس میخوام استفاده کنم.از جمله آرشیو و .... .برای بعضی قسمتها که حالت داینامیک دارن و به پایگاه داده نیاز دارن از وردپرس میخوام کمک بگیرم.

خب اینجا هم میگید میخواید بعضی از قسمت هاش از وردپرس استفاده کنید.پس باید توی template بگید که اگر مثلا archives وجود داشت بیاد بزارش اینجا.این میشه برنامه نویسی قالب.

2 نکته : این سوالات رو کردم که کمک کنم به شما تا طراحی و تبدیل قالب وردپرس رو بصورت استاندارد یاد بگیرید و قصد جسارت نداشتم.
نکته ی بعد اینکه مشکلتون هم حل شده خب خدارو شکر :) موفق باشید

e_a_23
جمعه 17 آبان 1392, 18:30 عصر
ممنونم از کمک شما.بله حل شد مشکلم ولی بازم توی آدرس دهی ها مشکل دارم.الان فایل css رو نمیخونه.جایی هست که بتونم از روش این چیزا رو بخونم و یاد بگیرم؟

omidabedi
جمعه 17 آبان 1392, 21:20 عصر
کتاب طراحی قالب برای وردپرس رو جستجو کنید هست.

e_a_23
دوشنبه 20 آبان 1392, 14:49 عصر
من با مشکلات زیادی مواجه شدم وقتی قالبم رو توی wp پیاده سازی کردم.جای بعضی المانها تغییر کرده کمی و نمیدونم چه جوری اونا رو به مکان اولیه برگردونم.تقریبا همه نوشته ها جا به جا شدن.
اسامی صفحاتم رو باید عوض کنم؟توی کتابی که خوندم نوشته بود : 

معمولا یک پوسته از فایلهای زیر تشکیل میشه:
style.css
index.pho
home.php
single.php
page.php
va...

اما من نمیدونم واسه کدوم صفحه کدوم اسم رو بذارم.
و همچنین لینک هایی که به صفحات دیگه از توی صفحه ی اصلی دادم رو نمی دونم url اون صفحات رو چه جوری به سرور باید بدم؟چند تا pdf پیدا کردم اما خوب نبودن.
خواهشا اگه کسی جواب سوالامو میدونه بگه و یا اگه منبع یا سایت خوبی میشناسید معرفی کنید لطفا.

omidabedi
دوشنبه 20 آبان 1392, 15:50 عصر
ببین اولویت صفحات به این صورت هست :

visitor request=>is_home=>home.php=>if doesn't exist=>index.php
visitor request=>is_page=>pagename.php=>if doesn't exist=>page.php=>if doesn't exist=>index.php
visitor request=>is_search=>search.php=>if doesn't exist=>index.php
visitor request=>image,video,audio=>is_attachment=>attachment.php=>if doesn't exist=>single.php=>if doesn't exist=>index.php

الان این خیلی از صفحات رو نگفتم اما مهماش همینه
به این صورت بخون:
مثلا خط اولی:
اگر درخواست کاربر home page باشه میره به home.php اگر وجود نداشت میره index.php
برای page اختصاصی هم همونطور که قبلا گفتم و شما گوش ندادی :چشمک: نمیشه همینجوری گذاشت.
باید اسم پیج رو همونطور که بر اساس اولویت ها معلوم هست بزاری یه سرچ کوچیک کنی همه چی دستت میاد.
کلا باید پیج رو تو وردپرس بسازی و توی template یه قالب نمایش جداگانه درست کنی.

e_a_23
دوشنبه 20 آبان 1392, 19:51 عصر
ممنونم ازتون.یه منبع خوب سراغ ندارید بخونم؟

omidabedi
دوشنبه 20 آبان 1392, 21:01 عصر
google :)
چرا هیچکس سرچ رو بلد نیست؟
باید یروز یه تاپیک اموزشی سرچ در گوگل رو بزنم حتما
https://www.google.com/#q=%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84+%D9%82%D8%A7%D9% 84%D8%A8+html+%D8%A8%D9%87+%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%B E%D8%B1%D8%B3

https://www.google.com/#q=%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8 %AC%D8%AF%D8%A7%DA%AF%D8%A7%D9%86%D9%87+%DB%8C%DA% A9+%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87+%D8%AF%D8%B1+%D9%88%D8 %B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3&spell=1

شما بگرد اگر نبود من خودم کل مبحث تبدیل قالب رو برات میزارم

e_a_23
سه شنبه 21 آبان 1392, 07:32 صبح
هی بابا.من که گفتم پیدا کردم اما خوب نبودن.بلدم سرچ کنم ولی میخواستم از بین اینهمه منبع شما خوبتراشو معرفی کنی.

omidabedi
سه شنبه 21 آبان 1392, 20:28 عصر
منبع خارجی خودم استفاده میکنم.
تخصص اصلیمم دروپال هست اما برای وردپرس کتاب های رایگان برای طراحی تم هست بگردید پیدا میکنید.
یه راه کوتاه تر هم هست برای اماتور های طراحی قالب استفاده از نرم افزار artister هست.