PDA

View Full Version : سوال: شما کدام نوع داده ی عددی رو پیشنهاد میکنید؟

mmbguide
پنج شنبه 16 آبان 1392, 23:41 عصر
سلام به همه

من یک برنامه حضور و غیاب دارم که قرارداد پرسنل داخلش تعریف میشه و محاسبات حقوق هم در این بانک انجام میگیره. بیشتر فیلدهای اعداد حقوقی از نوع long integer هستند و مشکلی تا به الان پیش نیومده. البته بعضی ها از نوع decimal هم هستند.

آیا به نظر شما اگر تمام فیلدها رو از نوع decimal انتخاب کنم مشکلی پیش میاد؟ و یا فقط بعضی هارو که نیاز هستند رو decimal قرار بدم؟

البته بعضی اعداد باید با یک ضریب اعشاری ضرب شوند. آیا بهتره حاصل از نوع decimal ذخیره بشه؟

ممنون

Abbas Amiri
جمعه 17 آبان 1392, 00:17 صبح
سلام به همه

من یک برنامه حضور و غیاب دارم که قرارداد پرسنل داخلش تعریف میشه و محاسبات حقوق هم در این بانک انجام میگیره. بیشتر فیلدهای اعداد حقوقی از نوع long integer هستند و مشکلی تا به الان پیش نیومده. البته بعضی ها از نوع decimal هم هستند.

آیا به نظر شما اگر تمام فیلدها رو از نوع decimal انتخاب کنم مشکلی پیش میاد؟ و یا فقط بعضی هارو که نیاز هستند رو decimal قرار بدم؟

البته بعضی اعداد باید با یک ضریب اعشاری ضرب شوند. آیا بهتره حاصل از نوع decimal ذخیره بشه؟

ممنون

تفاوت Long و Decimal نیاز به فضای بیشتر است .نوع Long تا مقدار 4,294,967,296 رو ساپورت میکنه . در صورت نیاز بیشتر از نوع Currency هم میشه استفاده کرد و تا 15 رقم ظرفیت دارد.
ضمنا به احتمال زیاد شما به قسمت اعشاری اعداد حاصله نیازی ندارید و از آنجا اعداد محاسبه شده گرد میشوند ، نباید مشکلی داشته باشید.

mmbguide
جمعه 17 آبان 1392, 11:58 صبح
ممنون از پاسخ شما.

دقیقا بخاطر عدم نیاز به قسمت اعشاری در محاسبات حقوقی از long integer استفاده کردم و فقط یکسری ضرایب اعشاری که باید بصورت دقیق ذخیره میشدند از decimal استفاده کردم و حاصل محاسبات انها رو هم در یک فیلد long integer ذخیره میکنم.