PDA

View Full Version : ارسال نشدن ایمیل

hamedio
جمعه 17 آبان 1392, 14:45 عصر
سلام دوستان
من میخوام از طریق php ایمیل ارسال کنم ولی ارسال نمیشه مشکل از کجاست ؟؟
حتی دستور ساده mail هم ایمیل رو ارسال نمیکنه

MMSHFE
جمعه 17 آبان 1392, 15:48 عصر
اگه توی لوکال هاست دارین تست میکنید، نمیشه. باید Mail Server نصب کنید یا از تنظیمات SMTP اکانت جیمیل و امثال اون استفاده کنید.

hamedio
جمعه 17 آبان 1392, 16:47 عصر
یعنی برای اینکه بتونم از تابع mail استفاده کنم باید mail server روی هاستم نصب کنم؟؟
آموزشی در مورد ارسال از طریق smtp دارید؟؟
ممنون

marys_farahani
جمعه 17 آبان 1392, 17:21 عصر
یعنی برای اینکه بتونم از تابع mail استفاده کنم باید mail server روی هاستم نصب کنم؟؟
ممنون

برای من هم سوال بود ؟؟ :لبخندساده:

ابوذر محمودی
جمعه 17 آبان 1392, 18:05 عصر
ممنون
اسکریپتتون رو لوکال هاسته ؟چون جوابی که آقای شهرکی دادن برای زمانی هست که شما از لوکال قصد دارین ایمیل ارسال کنید .

SilverLearn
جمعه 17 آبان 1392, 18:10 عصر
ممنون

شما که اجازه این کا رو ندارین باید به مدیر سرورتون بگید mail server رو فعال کنه....

برای ارسال از طریق smtp هم می تونید از کلاس های آماده زیادی که وجود داره استفاده کنید منجمله phpMailer...

مثالهایی برای ازسال ایمیل با smtp :

phpmailer.worxware.com/index.php?pg=examplebsmtp

http://stackoverflow.com/questions/18307954/php-send-email-using-google-apps-smtp

hamedio
جمعه 17 آبان 1392, 19:14 عصر
روی سرور هست آقای محمودی به عبارتی دیگر آپلوده روی نت
آقای SilverLearn میدونم باید به مدیر سرور گفت فقط میخواستم بدونم مشکل از کجاست آخه من قبلا یه سایت داشتم که برای تماس با ما متن رو به ایمیلم میفرستادم با همین تابع mail مشکلی نداشت الان که میخوام تست کنم میبینم ارسال نمیکنه که انگار باید mail server نصب بشه

MMSHFE
جمعه 17 آبان 1392, 19:20 عصر
فرقی نمیکنه، چه لوکال هاست و چه سرور واقعی، باید Mail Server داشته باشین. تنها تفاوت سرور واقعی با localhost در اینه که سرور واقعی همیشه روشنه و Valid IP داره. بقیه محدودیتها و تنظیمات و... مثل هم هست.

hamedio
جمعه 17 آبان 1392, 19:28 عصر
خیلی ممنونم خیلی کمک کردید
فقط یه زحمت دیگه داشتم میشه آموزش نصب mail server یه مرجع معرفی کنید ؟؟ آخه سرور سایت دست خودم هست

MMSHFE
جمعه 17 آبان 1392, 19:30 عصر
نصبش راحته. سیستم عامل سرورتون چیه؟

hamedio
جمعه 17 آبان 1392, 19:33 عصر
چون تا حالا تجربه نداشتم میگم
linux ubuntu

MMSHFE
جمعه 17 آبان 1392, 19:43 عصر
اینجا رو ببینید:
http://ubuntuguide.org/wiki/Mail_Server_setup
همچنین اینجا:
https://www.digitalocean.com/community/articles/how-to-install-and-setup-postfix-on-ubuntu-12-04

hamedio
جمعه 17 آبان 1392, 21:18 عصر
ممنون از راهنماییتون

hamedio
دوشنبه 20 آبان 1392, 00:15 صبح
ببخشید من میخوام از طریق smtp ایمیل ارسال کنم و اکانتمم یاهو هست رفرنس چیزی میشناسید بتونم ازش یاد بگیرم؟؟ ممنون
تاکید میکنم که برای یاهو میخوام حتما

MMSHFE
دوشنبه 20 آبان 1392, 08:35 صبح
تا جایی که یادمه، یاهو SMTP مجانی نمیده. اشتراک رایگانش POP3 و IMAP و SMTP نداره. باید اشتراک Plus رو بگیرین که اونهم پولیه.