PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ثبت اطلاعات برنامه در دیتابیس و فعال کردن آفیس ریبون

Mr.HAMiD87
جمعه 17 آبان 1392, 16:29 عصر
سلام به همه دوستان عزیز برنامه نویس
من و دوستم دانشجوی ترم آخر نرم افزار هستیم و برای انجام پروژه با سی شارپ هر کدوم به یک مشکل برخورد کردیم. از بزرگان برنامه نویسی ممنون میشم که در رفع این مشکلات ما را راهنمایی کنید.

1. دوستم یه برنامه ساده تاکسی سرویس با سی شارپ و دیتابیس اکسس نوشته و تموم و فایل نصبی رو هم ایجاد کرده. روی سیسم خودش که نصب کردیم بطور کامل کار میکنه بعد گفتم با سیستم خودمم امتحان کنم که هنگام تست مشاهده کردم که برنامه اجرا و کار میکنه فقط موقعی که میخوام یک مشتری جدید یا یک کاربر ثبت کنم نمیشه و دیتابیس Readonly شده؟!!! ممنون میشم که راهنمایی فزمائید.

2. من هم دارم روی یک پروژه مدیریت فروشگاه کامپیوتر کار می کنم و در حال طراحی ظاهری هستم که امروز از اینترنت یه سورس پروژه دانلود و وقتی که اجرا کردم بجای استفاده از menustrip ساده از گزینه Office Ribbon Controls استفاده کرده(دقیقا مانند منوی ریبونی در ورد 2007) برای نمایش این باکس روی گرینه All Windows Form کلیک راست و Show All رو تیک می زنیم که ظاهر میشه. حالا که میخوام استفاده کنم گزینه هاش غیرفعال هست و نمیتونم استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید که چکار باید بکنم.

و اینکه جایی شنیدم برای ارتباط پایگاه داده و برنامه باید از بین برنامه های SQL Server(من استفاده می کنم) و Visual Studio یکی رو ابتدا نصب کنم تا ارتباط برقرار بشه. دقیقاً نمیدونم کدوم اول هست و یا اصلاً فرقی نداره؟

و ضمناً من از Visual studio 2012 استفاده می کنم.