PDA

View Full Version : مشکل نمایش متفاوت سایت در مرورگرهای مختلف

mdolia
جمعه 17 آبان 1392, 17:37 عصر
سلام من یه سایت با net4. طراحی کردم و برای قالبش هم از css استفاده کردم یکی از مشکلاتی که دیگه داره دیوانم میکنه نمایش سایت تو مرورگرهای مختلفه!من موقع کار از فایرفاکس برای تست استفاده کردم اونجا اصلا مشکلی نداره تو IE10 هم نسبتا خوبه اما باز یه کم با فایرفاکس فرق داره اما تو کروم و اپرا افتضاحه!بعد جالب اینجاست که نمایشش رو کروم رو دو تا سیستم مختلف فرق داره!نمیدونم مشکل کجاست اگه یکی بتونه راهنماییم کنه که باید چکار کنم ممنون میشم نمای بالای سایت در مرورگرای مختلف رو گذاشتم به منو توجه کنید
فایرفاکس 112652
IE 112653
کروم 112654اصلا کروم بعضی وقتا یه قسمت از اسلایدر رو نشون نمیده(تو عکس یکی از تب ها سفیده)
اپرا 112656

محمد کلهر
جمعه 17 آبان 1392, 19:25 عصر
سلام.
از css reset ها استفاده کن.

html, body, div, span, applet, object, iframe,
h1, h2, h3, h4, h5, h6, p, blockquote, pre,
a, abbr, acronym, address, big, cite, code,
del, dfn, em, img, ins, kbd, q, s, samp,
small, strike, strong, sub, sup, tt, var,
b, u, i, center,
dl, dt, dd, ol, ul, li,
fieldset, form, label, legend,
table, caption, tbody, tfoot, thead, tr, th, td,
article, aside, canvas, details, embed,
figure, figcaption, footer, header, hgroup,
menu, nav, output, ruby, section, summary,
time, mark, audio, video {
margin: 0;
padding: 0;
border: 0;
font-size: 100%;
font: inherit;
vertical-align: baseline;
}
/* HTML5 display-role reset for older browsers */
article, aside, details, figcaption, figure,
footer, header, hgroup, menu, nav, section {
display: block;
}
body {
line-height: 1;
}
ol, ul {
list-style: none;
}
blockquote, q {
quotes: none;
}
blockquote:before, blockquote:after,
q:before, q:after {
content: '';
content: none;
}
table {
border-collapse: collapse;
border-spacing: 0;
}

mdolia
یک شنبه 19 آبان 1392, 08:55 صبح
سلام.
از css reset ها استفاده کن.

html, body, div, span, applet, object, iframe,
h1, h2, h3, h4, h5, h6, p, blockquote, pre,
a, abbr, acronym, address, big, cite, code,
del, dfn, em, img, ins, kbd, q, s, samp,
small, strike, strong, sub, sup, tt, var,
b, u, i, center,
dl, dt, dd, ol, ul, li,
fieldset, form, label, legend,
table, caption, tbody, tfoot, thead, tr, th, td,
article, aside, canvas, details, embed,
figure, figcaption, footer, header, hgroup,
menu, nav, output, ruby, section, summary,
time, mark, audio, video {
margin: 0;
padding: 0;
border: 0;
font-size: 100%;
font: inherit;
vertical-align: baseline;
}
/* HTML5 display-role reset for older browsers */
article, aside, details, figcaption, figure,
footer, header, hgroup, menu, nav, section {
display: block;
}
body {
line-height: 1;
}
ol, ul {
list-style: none;
}
blockquote, q {
quotes: none;
}
blockquote:before, blockquote:after,
q:before, q:after {
content: '';
content: none;
}
table {
border-collapse: collapse;
border-spacing: 0;
}

میشه یکم بیشتر توضیح بدی متوجه نشدم!اصلا مشکل از کجاست من حتی از AppBrowser هم برای شناسایی مرورگرای مختلف استفاده کردم اما مشکل حل نشده!جالب اینجاست رو بعضی از سیستم ها مشکلی نداره یا مشکلش فرق داره

CannibalCorpse
یک شنبه 19 آبان 1392, 12:56 عصر
اگه یه نسخه زنده بدی از سایتت من تو کوروم احتمالا می تونم مشکلش رو بهت بگم

محمد کلهر
یک شنبه 19 آبان 1392, 14:22 عصر
CSS Reset مجموعه ای از استایل سی اس اس ( CSS Style ) است که تمامی Style پیش فرض عناصر و تگ های HTML ( که در مرور گرهای گوناگون ، متفاوت است ) را در حالت پیش فرض قرار میدهد . با استفاده از این روش تمامی مرورگرها به طور پیش فرض دارای نمایش یکسانی خواهند بود و طراح وب سایت می تواند با استفاده از این روش استایل ها (CSS Style ) را با توجه به نیازهای خود تعیین کند.
برای استفاده از این تکنیک ، کافی است کدهای CSS رو که در پست بالا گذاشتم در ابتدای سند و فایل CSS وب سایت خود قرار دهید.
@import url('cssreset.css');

mdolia
سه شنبه 21 آبان 1392, 23:33 عصر
اگه یه نسخه زنده بدی از سایتت من تو کوروم احتمالا می تونم مشکلش رو بهت بگم
سلام این یه نسخه آزمایشی از سایته که رانش کردم 78.39.219.229

mdolia
سه شنبه 21 آبان 1392, 23:51 عصر
CSS Reset مجموعه ای از استایل سی اس اس ( CSS Style ) است که تمامی Style پیش فرض عناصر و تگ های HTML ( که در مرور گرهای گوناگون ، متفاوت است ) را در حالت پیش فرض قرار میدهد . با استفاده از این روش تمامی مرورگرها به طور پیش فرض دارای نمایش یکسانی خواهند بود و طراح وب سایت می تواند با استفاده از این روش استایل ها (CSS Style ) را با توجه به نیازهای خود تعیین کند.
برای استفاده از این تکنیک ، کافی است کدهای CSS رو که در پست بالا گذاشتم در ابتدای سند و فایل CSS وب سایت خود قرار دهید.
ببخشید من تازه کارم واسه همین چند تا سوال دارم من اگه از این کدهای css اضافه کنم بعد تکلیف کدهای Css که قبلا واسه قالبم نوشتم چی یشه مثلا اگر یه جا واسه عکسا قاب تعریف کردم اما تو css reset بگه ضخامت قاب 0 هست اون موقع تکلیف چیه
سوال دوم اینکه من چندین فایل css دارم که یکیشون اصلیه و لینک بقیه فایل هارو داخل فایل اصلی گذاشتم حالا برای این css reset من یه فایل جداگانه ایجاد کنم و لینکشو تو فایل اصلیم بیارم یا مستقیم کدهارو در فایل css خودم وارد کنم
یه سوال دیگه این که من یه مقدار سرچ کردم دیدم واسه اینکار استانداردهای مختلفی هست مثلا Yahoo Css Reset و یا Eric Meyers CSS REset و..حالا چجوریه باید از همه اینا استفاده کرد یا به دلخواه یکیشون رو استفاده کرد یا اینکه هر کدوم برتری هایی دارند؟
ممنون از توجهتون

pcseven
چهارشنبه 22 آبان 1392, 13:09 عصر
برای نمایش صحیح HTML5 و CSS3 در مرورگرهای قدیمی تر هم می توانید از Modernizer (http://modernizr.com/)استفاده کنید.

محمد کلهر
چهارشنبه 22 آبان 1392, 13:13 عصر
بخشید من تازه کارم واسه همین چند تا سوال دارم من اگه از این کدهای css اضافه کنم بعد تکلیف کدهای Css که قبلا واسه قالبم نوشتم چی یشه مثلا اگر یه جا واسه عکسا قاب تعریف کردم اما تو css reset بگه ضخامت قاب 0 هست اون موقع تکلیف چیه
مشکلی پیش نمی اد. شما با ccs resetها ابتدا پیشفرض تمامی مرورگر هارو یکسان می کنی و بعد استایل های خودتون را برای عناصز htmlتعیین می کنید.

سوال دوم اینکه من چندین فایل css دارم که یکیشون اصلیه و لینک بقیه فایل هارو داخل فایل اصلی گذاشتم حالا برای این css reset من یه فایل جداگانه ایجاد کنم و لینکشو تو فایل اصلیم بیارم یا مستقیم کدهارو در فایل css خودم وارد کنم
ابتدای فایل های cssاونو فراخوانی کنید:

یه سوال دیگه این که من یه مقدار سرچ کردم دیدم واسه اینکار استانداردهای مختلفی هست مثلا Yahoo Css Reset و یا Eric Meyers CSS REset و..حالا چجوریه باید از همه اینا استفاده کرد یا به دلخواه یکیشون رو استفاده کرد یا اینکه هر کدوم برتری هایی دارند؟
هه ی اینا جز css resetهای خوب و کاربردی هستند.از یکیشون استفاده کن.

smksmk
چهارشنبه 22 آبان 1392, 13:41 عصر
css ریست لازمه ولی مشکل رو کامل برطرف نمیکنه ، مرحله بعد کد باید استاندار باشه ، css ها یعنی خوب نوشته شده باشه ، بقیه موارد رو هم با PIE.htc (http://css3pie.com) یا Modernizer که pcseven معرفی کردند استفاده کنی کلاً حل میشه و برای بعضی موارد مثل linear gradient ها که زیاد هم استفاده میشن و در IE کار نمیکنن میتونی از filter در IE استفاده کنی البته بسته به ورژن IE .

night-wolf
چهارشنبه 22 آبان 1392, 14:17 عصر
سلام من یه سایت با net4. طراحی کردم و برای قالبش هم از css استفاده کردم یکی از مشکلاتی که دیگه داره دیوانم میکنه نمایش سایت تو مرورگرهای مختلفه!من موقع کار از فایرفاکس برای تست استفاده کردم اونجا اصلا مشکلی نداره تو IE10 هم نسبتا خوبه اما باز یه کم با فایرفاکس فرق داره اما تو کروم و اپرا افتضاحه!بعد جالب اینجاست که نمایشش رو کروم رو دو تا سیستم مختلف فرق داره!نمیدونم مشکل کجاست اگه یکی بتونه راهنماییم کنه که باید چکار کنم ممنون میشم نمای بالای سایت در مرورگرای مختلف رو گذاشتم به منو توجه کنید
فایرفاکس 112652
IE 112653
کروم 112654اصلا کروم بعضی وقتا یه قسمت از اسلایدر رو نشون نمیده(تو عکس یکی از تب ها سفیده)
اپرا 112656

داداش چه خوب طراحی کردی چطور منم همچین طراحی کنم ؟؟؟

یکم کمکم کن راهنمایی کن

از کدوم برنامه واسه طراحیش استفاده کردی ؟ که بشه تو asp.net ازش استفاده کرد ؟

mdolia
چهارشنبه 22 آبان 1392, 19:39 عصر
داداش چه خوب طراحی کردی چطور منم همچین طراحی کنم ؟؟؟

یکم کمکم کن راهنمایی کن

از کدوم برنامه واسه طراحیش استفاده کردی ؟ که بشه تو asp.net ازش استفاده کرد ؟
ممنون والا من تازه کازم این اولین کار جدیمه هنوزم کامل نشده و کلی مشکل داره من از v.s2010 استفاده کردم و واسه قالب از CSS استفاده کردم کلی CSS های مختلف دیدم تا CSS خودمو نوشتم جاوااسکریپتم اول بلد نبودم هنوزم زیاد بلد نیستم بیشتر کداش رو تو اینترنت پیدا کردم من در حدی نیستم که راهنمایی کنم اساتید تو فروم زیادن ولی اگه میخوای شروع کنی اول باید یه template کلی برای سایتت در نظر بگیری و گام به گام جلو بری و مشکلات رو یکی یکی بگردی حل کنی مثل الان که من دارم این مشکل رو میپرسم ببینم راهش چیه!خلاصه باید نترسی بری تو کار:چشمک:

mdolia
چهارشنبه 22 آبان 1392, 20:04 عصر
css ریست لازمه ولی مشکل رو کامل برطرف نمیکنه ، مرحله بعد کد باید استاندار باشه ، css ها یعنی خوب نوشته شده باشه ، بقیه موارد رو هم با PIE.htc (http://css3pie.com) یا Modernizer که pcseven معرفی کردند استفاده کنی کلاً حل میشه و برای بعضی موارد مثل linear gradient ها که زیاد هم استفاده میشن و در IE کار نمیکنن میتونی از filter در IE استفاده کنی البته بسته به ورژن IE .
یکم در مورد Modernizer خوندم حالا مثلا برای استفاده از Modernizerباید تمام کد CSS رو به نحوی ویرایش کنم اکه اگه مثلا مرورگر این قابلیت رو پشتیبانی نکرد یه کار دیگه انجام بده؟اصلا از کجا بدونم مرورگرا با کدوم کدهای CSS3 مشکل دارند و باید ویرایش بشن؟

smksmk
چهارشنبه 22 آبان 1392, 20:22 عصر
اینکه مرورگرهای با کدوم کدهای css مشکل دارند رو که معمولاً ie هست که مشکل داره البته بقیه هم هستند ولی خیلی کمتر . تازه برای ie هم هر نسخه ایش یه سری مشکل برای خودش داره که توی بقیه ممکنه نباشه .
برای استفاده از pie اینجوری استفاده میکنی به عنوان نمونه :
<!--[if IE]>
<style type="text/css">
div,.textarea,.menu,.menu li a , p{ behavior: url(/PIE.htc);}
</style>
<![endif]-->

که if ie میتونه if ie 8 باشه یا 9 یا ... بهتره کمی راجع بهش جستجو کنی سریع متوجه میشی .

mdolia
چهارشنبه 22 آبان 1392, 23:08 عصر
مشکلی پیش نمی اد. شما با ccs resetها ابتدا پیشفرض تمامی مرورگر هارو یکسان می کنی و بعد استایل های خودتون را برای عناصز htmlتعیین می کنید.

ابتدای فایل های cssاونو فراخوانی کنید:

هه ی اینا جز css resetهای خوب و کاربردی هستند.از یکیشون استفاده کن.
من cssreset رو اضافه کردم اما هیچ فرقی نکرد!:ناراحت:

smksmk
چهارشنبه 22 آبان 1392, 23:15 عصر
مشکلی که شما دارین توی این تاپیک با دو تا کد به هیچ وجه حل نمیشه ، باید با css کار کنین تا متوجه بشین چی به چیه ، کاملاً تجربیه .

mdolia
پنج شنبه 23 آبان 1392, 08:50 صبح
مشکلی که شما دارین توی این تاپیک با دو تا کد به هیچ وجه حل نمیشه ، باید با css کار کنین تا متوجه بشین چی به چیه ، کاملاً تجربیه .
یه سوال این مشکل مختص برنامه نویسان net. یا کسایی هم که PHP کار میکنند هم این مشکلات رو دارند؟

mdolia
پنج شنبه 23 آبان 1392, 09:48 صبح
من الان تو سایت http://www.browserstack.com (http://www.browserstack.com/) عضو شدم و سایتم رو با مرورگرهای مختلف و ویندوزهای مختلف تست کردم یه نمایش از سایت نشون میداد و هیچکدوم مشکلی نداشت ولی رو سیستم خودم اینجوری نیست یا رو سیستم یکی دیگه از دوستام که نگاه کردم هم مشکل دیگه ای میدیدم!چجوریاست!
دوستان اگه واسشون امکان داره این IP رو تست کنند
78.39.219.229
ممنون