PDA

View Full Version : چرا آموزش رایگان؟

Desaghi
جمعه 17 آبان 1392, 19:36 عصر
در مقایسه با حرفه ها و مشاغل دیگر متخصصان نرم افزار بیشتر تمایل دارند اطلاعات و دانش خودشان را به رایگان در اختیار دیگران قرار بدهند.(منظورم فیلم های آموزشی و نرم افزارهای رایگان و... هست)

در مقابل بعضی حرفه های دیگر هستند که برای ویزیت کردن آنها (حتی اگر هیچ نتیجه ی مثبتی نداشته باشد) مجبور به پرداخت هزینه ایم.

نظرتان را میخواستم بدانم.

Amir_Developer
جمعه 17 آبان 1392, 21:13 عصر
این اعتقاد شخصی منه
که اگه ما آموزش بدیم به یقیه نه تنها سوادشون بیشتر میشه بلکه برای ماهم بهتره چون کارمون و تخصصمون بیشتر شناخته میشه.
شما نگاه کن تا چند سال پیش خیلی ها فکر میکردن برنامه نویس و کلا مهندس کامپیوتر یکی از مهمترین کارهاش نصب ویندوزه ولی با بالاتر رفتن علم مردم ازون تعداد خیلی کم شده و حالا خیلی ها فرق مهندس نرم افزار و سخت افزار و آی تی رو از یه خدمات کامپیوتری تشخیص میدن ، توهین به قشر خدماتی نکردم ولی خیلی ها هستن که فکر میکنن با نصب ویندوز میتونن خدمات کامپیوتری بزنن ولی خیلی های دیگه هم هستن که واقعا متخصص هستن و لیاقتشون خیلی بیشتر از یه مغازه 12 متری و فروش سی دی و نرم افزار و ... است.
این نظر شخصی من بود دیگه :))

eshpilen
یک شنبه 19 آبان 1392, 09:32 صبح
تاپیک مشابه که حاوی مطالب مفیدی میباشد: http://barnamenevis.org/showthread.php?426364

Desaghi
یک شنبه 19 آبان 1392, 16:34 عصر
تاپیک جالبی بود

رشته ی من نرم افزار نیست و چیزی که برام جالب هست اینه که آموزش های رایگان در رشته شما خیلی بیشتره و حتی همین سایت برنامه نویس

موفق باشید

eshpilen
یک شنبه 19 آبان 1392, 17:44 عصر
بله خب پدیده هایی مثل جنبش نرم افزار آزاد و بازمتن هم در این رشته هست که اینطور پدیدار میشن و به شکوفایی و پایداری شگفت آوری رسیدن.
بهرحال هم خب اینترنت اول خانهء خود علوم رایانه و برنامه نویسی و چنین آدمهاییست. خودش از همین تشکیل شده. این آدمها درستش کردن.
مطالبی هم که در اینترنت هست، هم برای سرپا نگه داشتن و گسترش این ساختار لازمه و هم برای کسانی که نیازهای دیگری دارن.
یعنی اینترنت همینطوری رشد کرد.
همیشه گفتم این رشته از بعضی جهات و خواص در تاریخ بشر استثنایی است.
بهرحال تغییر و توسعهء این رشته هم نسبت به بقیهء رشته ها سریع و زیاده.