PDA

View Full Version : کمک در انتخاب جداول پایگاه داده برای php

raze11
یک شنبه 19 آبان 1392, 11:06 صبح
سلام دوستان
من به اجبار دارم php رو یاد میگیرم البته درحد ابتدایی
به اجبار یعنی یکی از درس های دانشگاهم هسست که باید یک پروزه تحویل بدیم
این توضیحات رو دادم که بدونید من تازه واردم و چند سوال ابتدایی دارم که اگه براتون مقدور بود کمم کنید
من میخواهم یه سایت خبری طراحی کنم
یعنی اینکه خبر ها دسته بندی شده مثلا خبر ها ی دنیای موبایل یا کامپیوتر شاید بخواهم خبر هام خدماتی هم باشه یعنی طریق درست کردن یک عیب سیستم نمیدونم تا چه حد متوجه شدید
اما الان میخواهم جداول پایگاه دادمو روی کاغذبیارم
میخواهم مدیر بتونه خبر وارد کنه خبر ویراش کنه و حتی حذف بکنه
اگه لطف کنید جدول هایی که باید درست کنم وببرم تو PHP به همراه فیلد هایش بهم بگید ممنون میشم

raze11
یک شنبه 19 آبان 1392, 13:09 عصر
کسی نیست به ما کمک کنه؟

SilverLearn
یک شنبه 19 آبان 1392, 13:24 عصر
سلام

اگر می خواهید ساده باشه فیلدهایی که میگم می تونه مفید باشه

title = عنوان خبر
bodytext = متن خبر
Created = مثلا برای نام نویسنده و یا تاریخ ارسال...

یک تابع برای درست کردن همچین جدولی می تونه به صورت زیر باشه

public function buildDB(){
$sql="create table if not exists testDB (
title varchar(150),
bodytext text,
created varchar(100)
)";
return mysql_query($sql);
}

raze11
یک شنبه 19 آبان 1392, 22:36 عصر
سلام

اگر می خواهید ساده باشه فیلدهایی که میگم می تونه مفید باشه

title = عنوان خبر
bodytext = متن خبر
Created = مثلا برای نام نویسنده و یا تاریخ ارسال...

یک تابع برای درست کردن همچین جدولی می تونه به صورت زیر باشه

public function buildDB(){
$sql="create table if not exists testDB (
title varchar(150),
bodytext text,
created varchar(100)
)";
return mysql_query($sql);
}

دوست عزیز ممنون
اما من تمام جدوال هایی که نیاز دارم برای این پایگاه داده رو میخواهم که توی مای اسکیوئل پیاده سازی کنم مثل نمونه این جدول
مثلا یه نمونه جدول
جدول مدیر
*کد :
نام اصلی:
نام کاربری:
پسورد:
این تیپی میخواهم

raze11
دوشنبه 20 آبان 1392, 00:59 صبح
دوستان php کار نیستند؟

SilverLearn
دوشنبه 20 آبان 1392, 01:03 صبح
دوست عزیز این ربطی به php کار بودن فرد نداره ...

شما باید سیستمتون رو تحلیل کنید ...

مهندسی نرم افزار رو که حتما پاس کردید ! خوب بیاید ببینید موجودیت هاتون چی هست و شروع به تعریف اونها بکنید ...

numberone1
دوشنبه 20 آبان 1392, 01:05 صبح
یک تیبل درست کن برای یوزر ها که شامل کل اطلاعاتی که نوشتی باشه مثل نام و ....
یک تیبل هم برای تیتر اخبار و متن اخبار و ...
یک تیبل هم میتونی درست کنی برای دسته بندی ها مثلا ورزشی سیاسی اجتماعی و....

SilverLearn
دوشنبه 20 آبان 1392, 01:07 صبح
مثلا همین که می گید قسمت مدیریت
id
نام
نام کاربری
رمز عبور

قسمت خبر :
نام نویسنده
تاریخ ارسال
عنوان
متن
گروه(دسته مرد نظر . مثلا بخش موبایل)

قسمت گروه بندی :

id
کلید خارجی ( برای اتصال به خبر مثلا ...)
عنوان گروه

و....

Veteran
دوشنبه 20 آبان 1392, 07:37 صبح
به نظرم به پونیشا مراجعه کنید/

MMSHFE
دوشنبه 20 آبان 1392, 08:45 صبح
چه اجبار خوبی! کار همه اجبارهای دانشگاهی اینطوری بود تا ما هم مجبور نمیشدیم Pascal و بعدش با کلی منت، #C یاد بگیریم و بجاش استاد مجبورمون میکرد زبانی که بیش از 80٪ سایتهای دنیا باهاش طراحی شدن و روز به روز درحال پیشرفته رو یاد بگیریم.
بهرحال، همونطور که دوستان اشاره کردن، سؤال شما ربطی به PHP نداره. مربوط میشه به تحلیل سیستم که باید مشخص کنید چه اطلاعاتی میخواین ثبت بشه و نحوه ارتباطشون چطوریه (همینطوری فارسی بنویسید) و بعد، از داخل تحلیلتون، میشه فهمید چه موجودیتهایی لازم دارین و هر موجودیت، چه پارامترهایی برای ثبت داره و بر اساس اونها جداول و ارتباط بینشون رو طراحی کنید.

raze11
دوشنبه 20 آبان 1392, 08:48 صبح
مثلا همین که می گید قسمت مدیریت
id
نام
نام کاربری
رمز عبور

قسمت خبر :
نام نویسنده
تاریخ ارسال
عنوان
متن
گروه(دسته مرد نظر . مثلا بخش موبایل)

قسمت گروه بندی :

id
کلید خارجی ( برای اتصال به خبر مثلا ...)
عنوان گروه

و....
با تشکر از شما داداش.
ببخشید منظور شما از ای دی یعنی همون کد دیگه درسته؟
همین سه موجودیت کفایت میکنه داداش؟

hamedarian2009
دوشنبه 20 آبان 1392, 11:34 صبح
چه اجبار خوبی! کار همه اجبارهای دانشگاهی اینطوری بود تا ما هم مجبور نمیشدیم Pascal و بعدش با کلی منت، #C یاد بگیریم و بجاش استاد مجبورمون میکرد زبانی که بیش از 80٪ سایتهای دنیا باهاش طراحی شدن و روز به روز درحال پیشرفته رو یاد بگیریم.

الان من دارم خودمو میکشم که دانشگاه ما بیان طراحی وب رو با php انجام بدن پیش مدیر گروه هم رفتم اما میگه استادای ما ASP بلدن

raze11
دوشنبه 20 آبان 1392, 12:03 عصر
الان من دارم خودمو میکشم که دانشگاه ما بیان طراحی وب رو با php انجام بدن پیش مدیر گروه هم رفتم اما میگه استادای ما ASP بلدن

عزیز دلم php اگه یاد بدن مشکلی نیست
درس دیگه ای داریم استاد به جاش داره php درس میده یه هفته میاد یه هفته نمیاد تند درس میده انگار ما شبش ساله کد نویسی میکنیم هر هفته هم باید نتایج پروزه رو بهش بدیم واسه همین من برای تکمیل موجودیت هام به مشکل خوردم
اون سه تایی که دوستمو گفت من توی ذهن خودم بود اما با حرف ایشون قشنگ ترش کردم به نظر دوستان همین سه موجودیت کفایت میکنه برای جدول ها؟ طبق چیزی که من میخواهم؟

SilverLearn
دوشنبه 20 آبان 1392, 13:46 عصر
با تشکر از شما داداش.
ببخشید منظور شما از ای دی یعنی همون کد دیگه درسته؟

خواهش می کنم ...
بله همون کد هست دیگه ...البته بستگی به نوع استفاده شما خواهد داشت ....

همین سه موجودیت کفایت میکنه داداش؟
بستگی به امکانات اضافی شما خواهد داشت . ولی برای یک پروژه دانشجویی فکر می کنم کافی باشه ...

smksmk
سه شنبه 21 آبان 1392, 10:16 صبح
سلام ، دوست عزیز اینقدر خودت رو درگیر تحیل و بررسی و از این کارهای بیهوده نکن تا نری انجامش بدی مشکلت حل نمیشه .

شما برای سایتت یا همون پروژت یه جدول کوچولو میخای توی mysql که نیاز به چند تا ستون داری به اسم :
id , subject , body , date
id رو برای این نیاز داری که بخای متن خبر رو ویرایش کنی یا حذفش کنی و یا هرکار دیگه ای که بعداً بخای به اسکریپتت اضافه کنی .
date رو هم با تابع
time() در PHP پر میکنی که همون تاریخ ارسال خبر میشه .
subject برای عنوان خبر
body هم که متن خبر
---------------------------------
برای وارد کردن خبر نیاز به یک فرم داری که اطلاعات رو با POST بفرستی به یک اسکریپت PHP که میتونه همون صفحه فرم خودت هم باشه ، اینکه چرا از GET استفاده نمیکنی رو حتماً استادتون گفته .
فرم شامل دو قسمت میشه چون id در پایگاه داده به صورت خودکار وارد میشه و به اصطلاح primary key هم هست و date هم با تابع time پر میشه که نیازی به وارد کردن دستی نداره .
حتماً collation جدولت رو به utf8 تغییر بده ، و قبل از هر دستور insert هم
mysql_query("SET NAMES utf8") رو استفاده کن .
فکر میکنم دستورات insert و update رو بدونین چطور استفاده کنین ، در مورد ساختارش هم اگه سوالی بود بفرمائید جواب میدم .
تند تند نوشتم ببخشید اگه کم و کسری داره .
آقایی هم که فرموده بودن به پونیشا مراجعه کنید بنده پیشنهاد میکنم دوستان به nadiya.ir مراجعه کنید تا هم هزینتون کمتر در بیاد اگه خواستین پول بدین هم اینکه دردسر کمتری داشته باشین .

SilverLearn
چهارشنبه 22 آبان 1392, 23:27 عصر
سلام ، دوست عزیز اینقدر خودت رو درگیر تحیل و بررسی و از این کارهای بیهوده نکن تا نری انجامش بدی مشکلت حل نمیشه .

پروسه تجزیه و تحلیل در انجام پروژه کار بیهوده و پیش پا افتاده ای نیست دوست عزیز ... بلکه بخش اصلی و اساسی انجام یک پروژه هست و نباید دستکم گرفتش....

و یه مورد دیگه این که این جا یک جامعه آموزشی هست و نه سایت نیازمندی ها ... همون امضا فکر کنم برای تبلیغاتتون کفایت کنه ...