PDA

View Full Version : سوال: ایجاد فرم مرحله به مرحله

.fatemeh
یک شنبه 19 آبان 1392, 17:43 عصر
میخوام یه فرم ثبت سفارش ایجاد کنم که مرحله به مرحله اطلاعات رو بگیره.
جستجو کردم فرمهای wizard زیادی پیدا کردم .
ولی مشکل اینجاست که همه اونها تو مرحله آخر اطلاعات فرم رو میگیره.
در فرم من اطلاعات فرم اول توی فرم دوم تاثیر داره
مثلا اگر در مرحله اول فیلد x رو انتخاب کرده باشه توی مرحله دوم فرم 1 باید بیاد
اگر در مرحله اول فیلد y رو انتخاب کرده باشه توی مرحله دوم فرم شماره 2 نمایش داده میشه.
و الی آخر ...
حالا دوباره فرمهای مرحله سوم بستگی داره فرم مرحله دوم کدوم باشه.
فرم هایی که پیدا کردم این رو تشخیص نمیده
کسی می تونه کد نمونه یا سایت مشابهی معرفی کنه؟
خیلی ضروریه لطفا کمکم کنید.

wallfa
چهارشنبه 22 آبان 1392, 14:45 عصر
شما فرم اوکی کنید و بعد بعد از کلیک کردن روی بعدی دستور بدید که اول ذخیره کنه دیتابیس و بعد اطلاعات بررسی کنید ببینید پر شده در نتیجه فرم دوم نشون بدید و اگر اینطور نیست همون فرم اول رو اوکی کنید .

smksmk
چهارشنبه 22 آبان 1392, 18:47 عصر
شما در صفحه اول شرایطی که میگی رو اول بررسی کن بعد میتونی نتیجه رو دریک session ذخیره کنی ودر صفحه دوم چک کنی که مثلاً session اگه 0 یا 1 یا هرچی بود فرم دوم چی باشه ،
0 و 1 هم که گفتم توی صفحه اول براساس شرایطی که خودت میدونی set میکنی .

.fatemeh
یک شنبه 26 آبان 1392, 00:22 صبح
از همه دوستان ممنون ولی منظورم این نبود.
در حالت عادی کاری نداره با post اطلاعات رو میگرم وشرط می زارم چه فرمی رو نمایش بده.
اینجا رو ملاحظه کنید. (http://www.htmldrive.net/items/demo/739/Jquery-tab-menu-Wizard-Plugin)
می خوام توی هر step یه فرم بیاد.
توی گام 1 یه فرم دارم با 4تا کلید رادیویی با انتخاب هر کدوم و زدن next خودش بره step2 و فرم مربوط به اون انتخاب رو نمایش بده.
توی step2 یه فرم دیگه هست که کاربر پر میکنه و next رو میزنه میره step3
توی step3 نتیجه رو نمایش میدم و تایید می شه و تمام!
مشکل اینحاست که برای گرفتن اطلاعات فرم submit گذاشتم که با زدن دکمه توی step2 ،صفحه رفرش میشه و برمی گرده step1
حالا باید چه کارش کنم؟؟؟؟

shahriyar3
یک شنبه 26 آبان 1392, 00:30 صبح
شما jquery بلدین؟
با jquery میتونید انجام بدین . هم میتونید با ایجکس قاطی باشه انجام بدین هم میتونین بدون ایجکس فقط با استفاده از jquery انجام بدین
ساده ترین راهی که هست اینه که 4 تا فرم و درست کنید با html و همشون و با css بهشون استایل display: none بدین به جز اولیش
با هر بار کلیک روی دکمه next سه تا بقیه رو hide کنید اون یه دونه رو show کنید.

.fatemeh
یک شنبه 26 آبان 1392, 00:45 صبح
مشکل همینه خیلی با jquery آشنایی ندارم.
روشی که فرمودین مثل لینک نمونه نمیشه درسته؟
اینطوری فقط رنگ step1 تغییر میکنه یعنی فقط توی همین مرحله هستیم.

SilverLearn
یک شنبه 26 آبان 1392, 02:16 صبح
فکر کنم لینک زیر بتونه بهتون کمک کنه ....

http://thecodeplayer.com/walkthrough/jquery-multi-step-form-with-progress-bar

shahriyar3
یک شنبه 26 آبان 1392, 15:18 عصر
مشکل همینه خیلی با jquery آشنایی ندارم.
روشی که فرمودین مثل لینک نمونه نمیشه درسته؟
اینطوری فقط رنگ step1 تغییر میکنه یعنی فقط توی همین مرحله هستیم.
والا با jquery آشنا نیستین یکم توضیح دادنش سخته
ولی پیشنهاد میکنم اینجا (http://www.w3schools.com/jquery/jquery_hide_show.asp) رو یکم مطالعه و تمرین کنین (حتما از tray it استفاده کنید)
کار ساده ای. میتونین چیزی که مد نظرتونه رو راحت بنویسید خودتون.
بعدا میتونین بهش effect بدین.

matrixhassan
یک شنبه 26 آبان 1392, 20:53 عصر
شما میتونید تو هر یک از فورم هاتو یه فیلد hidden به نام مثلا step بزارید شماره مرحله بهشد بدید و اونو تو اول صفحه بررسی کنید و بر اساس شماره فیلد step مشخص کنید که کدوم فروم باید نشون داده بشه ( با دستور switch راهتر میشه) و اطلاعات دریافتی از هر فورم رو هم یه یه سیشن آرایه ای ذخیره کنید.

smksmk
یک شنبه 26 آبان 1392, 21:31 عصر
چرا همگی اصرار دارین با jquery انجام بشه ، برای یه فرمی که همینجوری هم میشه درستش کرد . شما لازم نیست برای این فرم jquery یاد بگیری ، اگه با session میتونی انجام بده ، اگه میتونی با فیلد hidden هم خوبه ، میتونی توی دیتابیس هم مراحلت رو ذخیره کنی و ... و برای همشون میتونی از دستور case , switch استفاده کنی که دوستمون هم اشاره فرمودن .
اگه هم با jquery دوست داری که همه ی فرمهات توی یک صفحه هست و برای نمایش هرکدوم نسبت به شرایطی که میخای hidden میکنی یا برعکس .
بازم اگه برای اینکارها نمونه کد میخاین بفرمائید تا کد بزاریم . چقدر گفتم اگه ...

AliRezaPro
یک شنبه 26 آبان 1392, 22:56 عصر
فرم های ویزارد رو در jquery جستجو کنید