PDA

View Full Version : راهنمایی برای الگوریتم بازی انلاین

kianajoo
یک شنبه 19 آبان 1392, 23:48 عصر
درود...
:لبخندساده:
من در حال ساخت یک بازی انلاین هستم...

از php و ajax استفاده میکنم...

توی این بازی (مثلا منچ) چند نفر همزمان با هم بازی میکنند...

همه چیز خوب پیش میره تا اخر بازی.... اخر بازی من باید رکوردهای چند جدول توی دیتابیس رو حذف کنم و چند تا جدول هم باید اپدیت کنم تا بازی ریست بشه و کاربرا دوباره از اول بازی کنن....

حالا یک نفر از کاربرا باید عملیات حذف و اپدیت دیتابیس رو انجام بده...من این کار رو به عهده برنده بازی گذاشتم....

برنده بازی که مشخص میشه میره توی یه صفحه(a.php) و بقیه بازیکنا که بازنده بودن میرن توی یک صفحه (b.php)دیگه...

بازندها منتظر میمونن تا برنده جدولهارو ریست کنه و بعدش برنده و بازندهها برمیگردن توی صفحه بازی و دوباره بازی میکنن و این چرخه ادامه داره....

حالا مشکل من با این قسمت هستش که 1- چطوری بتونم تشخیص بدم که چه موقع برنده جدولهارو ریست کرده که همون موقع بازندهارو به صفحه اول بازی بفرستم؟

2- اصلا این روش و الگوریتم برای این بازی انلاین مناسب هست یا نه... روش بهترش چیه؟
:متفکر:

3-راهی وجود داره که من اجرای مرحله اخر بازی رو به عهده سرور بگذارم؟
یعنی اخر بازی همه کاربرا برن تویه یه صفحه(مثلا b.php) و اینجا سرور خودش جدولهارو ریست کنه (یه چیزی مثل کرون جابز) بعد دوباره کاربرا برن تو صفحه بازی و بازی رو شروع کنن...

سرور من vps هستش و سیستم عامل linux...

پیشاپیش هم سپاسگذارم...
:خجالت:

wallfa
چهارشنبه 22 آبان 1392, 14:50 عصر
شاید من بد متوجه شدم !
ولی اون چیزی که من فهمیدم شما میتونی این کار کنی ! تاریخ برنده شدن رو هم ذخیره کنی و همزمان درخواست 5 ثانیه بفرستی به سرور و اگر تاریخ فلان بود طرف بازنده اعلام کنی