PDA

View Full Version : قرار دادن کد فعالسازی برای سایت

korosh00
دوشنبه 20 آبان 1392, 07:11 صبح
سلام
من سایت از یکی از شرکت ها خریداری کرده بودم کد فعالسازی داشت و همینطور ماژولهاش
چطورمیشه برای هر سایتی که به کسی میدی یک سریال فعالسازی مخصوص همون سایت بدی و اون سایت فقط یکبار نصب بشه دیگه طرف نتونه چند بار نصب کنه و بفروشه ؟
یا حتی فقط روی یک دامنه خاص کار کنه ولاغیر .
saeedchoopani
دوشنبه 20 آبان 1392, 15:53 عصر
az ye fild toie datebase estefade kon ruie servere khodet.masalan roie server khodet ye table dashte bah ke kode faal sazio toie ona gozashty,baraye har sherkat yeki az onaro bedeh.tavajoh dashte bash ke kod ha baad ro server dige bashe.yani hoste sherkat ba hoste systeme coding tomotamayez bashan.baraye amniat bishtar dade hat goftam

korosh00
دوشنبه 20 آبان 1392, 22:00 عصر
چجوری کد فعالسازی بزارم توسایت . کدهای c# ?

fakhravari
پنج شنبه 23 آبان 1392, 20:06 عصر
1 جدول دارید بر اساس
فیلد نام کالا و کلید و نام کاربری
خب هر کی یوزرش داد بر اساس نام کالا کلید پاس میدی.
این ها که گفتم که خیلی ساده هستند.

raziee
شنبه 25 آبان 1392, 01:04 صبح
این موضوع خیلی به کاربران استفاده کننده شما و سطح دانششون داره.
اجازه بدید با چند سوال موضوع رو باز کنم.
آیا شما سورس کد رو در اختیار مشتری قرار میدی یا کد ها رو به dll تبدیل می کنید؟
اگر به dll تبدیل می کنید آیا dll ها رو "در هم ریخته" می کنید؟
اگر کد ها رو در هم ریخته می کنید، از چه ابزاری برای این کار استفاده میکنید و تا چه حد مطمئن هستید که مشتری نمیتونه کد هاتون رو برگردونه؟
آیا برای بررسی معتبر بودن از لایسنس استفاده می کنید؟ این لایسنس رو چگونه تولید می کنید؟ و ...

در نهایت: متاسفانه بعد از کلی تلاش و obfuscate کردن dll ها ، متوجه شدم که شرکت اعظم تلریک دست red-gate رو از پشت بست و تونست کد های در هم ریخته رو برگردونه.
توضیح اینکه نرم افزار هایی هستند که بوسیله اون میشه dll ها رو به سورس تبدیل کرد که با نام reflector شناخته میشن از جمله Dot NET Reflector (http://www.red-gate.com/products/dotnet-development/reflector/) (این لینک (http://www.techrepublic.com/blog/software-engineer/look-inside-net-dll-files-with-reflector/) رو مطالعه کنید)، حالا محصولاتی ایجاد شد که بوسیله اون میشه قسمت خاص و مهمی از کد ها و یا تمام کد ها رو در هم ریخته و مبهم کرد که بوسیله اکثر نرم افزار های موجود قابل برگشت نیست. بعد از اینکه کلی نسبت به این موضوع خوشحال بودم متوجه شدم که تلریک محصولی داده که میتونه این کد های در هم ریخته شده رو هم برگردونه(البته نه مثل روز اول ولی خوب قابل فهم هست) و ....

حالا اگه مشتری شما دارای همچین سطح از دانش باشه کار شما خیلی سخت میشه.