PDA

View Full Version : سوال: روش صحیح نظرات آنلاین(مثل کامنت سایت فی س بوک که بلافاصله به همه نشان میدهد)

tarsim
دوشنبه 20 آبان 1392, 20:21 عصر
سلام به اساتید . یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید. سایتی مثل فی س بوک وقتی کامت میزاریم بلا فاصله به بقیه نشان میده . یعنی انگار همش در حال بروز رسانی هست تا مطلب جدید آمد نشان بده به کار برها. من فکر میکنم با یک تایمر این کار رو میکنه هر چند ثانیه به روز میشه. من مشکلی با کد نویسیش ندارم فقط میخوام روش درستش که از چه روشی استفاده میکنه که اینقدر سرعتش بالاست رو بدونم . من میخوام یه چیز ساده ای بسازم
با هاست معمولی موقعی که به پست ها نظر میدیم یعنی کامنت میزاریم هم سریع نشون بده و هم رو سرعت کاری نداشته باشه. آیا روشی هست ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

mohammad973
دوشنبه 20 آبان 1392, 23:00 عصر
تایمر نمیخواد . به محض اینکه کامنت ایجاد میشه ، با JQuery AJAX بگیر و به انتهای نظرات صفحه اضافه کن . کار زیاد سختی نیست .

اگرم با تایمر راحتی که خوب کل کارتون استفاده از یه آپدیت پنله . البته روش اول خیلی سربارش کمتر و سریعتره .

tarsim
سه شنبه 21 آبان 1392, 03:25 صبح
نه متوجه مظورم نشدید ببینید این چیزی که شما میگید برای کسی هست که نظر میده . من میخوام بقیه هم بدون اینکه صفحه رو رفش کنن نظر رو ببینن یعنی نظر جدید به کاربرای دیگه نشون داده بشه.مثل این میمونه کیه دوتا مرورگر جدا باز کنیم و صفحه نظرت را در هردو بیاریم بعد در یکی از مرورگرها نظر ثبت کنیم و در مرورگر دیگر بدون اینکه رفرش شود نظر جدید نشان داده شود

mohammad973
سه شنبه 21 آبان 1392, 12:05 عصر
آهان . بله ، برای این منظور باید تایمر با آپدیت پنل داشته باشید و مثلا هر یک دقیقه ، تنها همون قسمت نظرات رو آپدیت کنید .

tarsim
سه شنبه 21 آبان 1392, 17:33 عصر
درست منم همین فکرو میکنم و لی هر یک دقیقه خیلی دیر سایتی مثل فی س بوک بلافاصله فکر میکنم 2 الی 3 ثانیه بعد نشان میده من اگر قرار باشه هر 3 یا 5 ثانیه هم آپدیتپنلم رو آپدیت کنم کلی سنگین میشه . یعنی واقعا
فیس بوک از همین روش استفاده میکنه ؟