PDA

View Full Version : گفتگو: نظرتون در مورد اولین سایت با زبان ASP

noroozifar
سه شنبه 21 آبان 1392, 11:02 صبح
سلام بر همه دوستان و برنامه نویسان
این سایت اولین سایت من در زمینه برنامه نویسی ASP و SQL و Entity است این سایت مطعلق یک نمایندگی سازمان می باشد
من همیشه سی شارپ کار میکردم بعد از وقفه دوساله امدم asp و این اولین سایتمه که بعد یک ماه مطالعه asp و یک ماه هم شروع به کار درستش کرده ام
البته و صددرصد دارای باگهای زیادی است و همچنین از نظر امنیتی زیر صفر است ولی با نظرات و پیشنهادات شما می خواهم این سایت کامل کنم و بر روی سرور اصلی قرار بدهم

از نظر ظاهر هم راهنمایی کنید .. از نظر گذاشتن مطالب در سایت و هر قسمتی اشاره کردید توضیح میدهم اگر ضعیف عمل کرده ام اصلاح کنم

هر گونه انتقاد به جای را میپذیرم

من این سایت را با کمک گرفتن از بچه های همین سایت درست کردم و از همه آنها ممنونم

آدرس سایت :
http://myaspsait.somee.com/

noroozifar
سه شنبه 21 آبان 1392, 18:44 عصر
کسی نظری نداره؟

mohammad kafiyan
سه شنبه 21 آبان 1392, 20:24 عصر
اولا سرعت پایین و دوما design ضعیفی داره

noroozifar
چهارشنبه 22 آبان 1392, 08:42 صبح
خوب سرعت کاریش نمی تونم بکنم چون هر فعه از بانک باید مطالب بیاره اما در مورد Design را قبول دارم زیاد سلیقه ندارم کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

A.S.Roma
چهارشنبه 22 آبان 1392, 11:41 صبح
فونت سایت رو به tahoma تغییر بدین.

noroozifar
چهارشنبه 22 آبان 1392, 13:29 عصر
فونت سایت رو به tahoma تغییر بدین.
ممنون اینکار را حتما انجام میدهیم

به نظرم باکس های که برای مطالب در نظر گرفته ام خیلی زشت هستند از کجا میتونم باکس های زیبای را پیدا کنم

gerdioz
چهارشنبه 22 آبان 1392, 14:51 عصر
چی بگم
css
jquery
ajax
html5
asp
همه در حد ضعیف
رو همشون کار کن

noroozifar
چهارشنبه 22 آبان 1392, 18:00 عصر
چی بگم
css
jquery
ajax
html5
asp
همه در حد ضعیف
رو همشون کار کن
نظر تون خیلی ممنون لطف کردید هم شما هم تمامی بچه های دیگر ولی ای کاش وقتی میگید ضعیف بگید آقا اینجاش اینجوری کار کرده ای به همین دلیل ضعیفه اینجوری کار کن آخه کلمه ضعیف به تنهایی راهنمایی نمیکنه ادم را ممنون اگر علت های ضعف را بهم بگید
در مورد jquery و ajax من این دو مورد را خیلی خیلی کم استفاده کرده ام فقط برای اسکریپ ها ی اماده استفاده کرده ام اما css قبول دارم خیلی سلیقه به خرج نداده ام و اینو هم میدونم و علت اصلی هم کمک در مورد ظاهر و همین css هستش اما از asp از چه نظر میگید ضعیفه ؟

یک تغییری هم ایجاد کردم box های خبری را به شکل دیگری در آوردم

noroozifar
چهارشنبه 22 آبان 1392, 22:16 عصر
دوستان راهنمایی کنند تغییرات و تنظیمات جدید برای بهتر شدنش اعمال کنم

mohammad kafiyan
پنج شنبه 23 آبان 1392, 00:16 صبح
من که با firefox کار میکنم اسکرول افقی در مرورگر
رنگ بندب سایت اصلا جالب نیست
خیلی بزرگ هستند box ها و فونت ها و ساعت و قالب ....
logo سایت اصلا خوب نیست چرا به نوشته ات آنقدر shodow دادی

noroozifar
پنج شنبه 23 آبان 1392, 13:47 عصر
فونت ها بزرگند چون کاربرای سایت چشماشون همه عینکیه :لبخند: اجباری گذاشتم
ساعت را حذف میکنم یکم حالت بچه گانه پیدا کرده با این نظرتون موافقم
اما لوگو به نظرم خوبه درسته شادو زیادی بهش دادم می خواستم یک کم بیشتر جلوه کنه بزرگ معلوم بشه اما تو فکرش هستم

در مورد رنگ بندی به کمک نیاز دارم یک کار سلیقه ای هستش و حتی افکت های css اما هنوز کسی راهنمایی نکرده چه کارشون کنم

box ها بزرگند چون باید هر کدام 20 لینک را نمایش بدهند مخصوصا قسمت اخبار سازمان و از طرفی وقتی روی منوی قرمز اجرا میکنیم چون طولش بزرگ می شد برای بعضی زیر منوها باعث میشد div زیرش بپره جلو و کلا به هم بریزه

از اینکه نظرت را بهم گفتید خیلی ممنونم و هنوز منتظر نظرات بیشتر شما به همراه راهنمایاتان برای بهبودش هستم لطفا راهنمایی کنید ؟

PersianFA
پنج شنبه 23 آبان 1392, 18:49 عصر
سلام
سایتتو دیدم. یکم سعی کن ظرافت داشته باشه. البته بی احترامی نمیکنما ولی مثلا شما زمینه سایت رو تیره گرفتید و نوشته ها هم به رنگ مشکی !
این باعث میشه خوانایی سایتتون بیاد پایین. بعدشم وقتی میری روی لینک ها وقتی رنگش سبز میشه زیاد ترکیب جالبی نمیده!
بعدشم واسه یه برنامه نویس زشته که اسم چندین صفحه از سایتش Default باشه. اونارو هم تغییر بده که خوشایند نیست و مخصوص مبتدی هاست (البته دور از جونت)
اینم یه مثال از سایت خودتون : http://myaspsait.somee.com/PhotoAlbums/Default.aspx
نکته بعدی واسه سرعت سایت که خیلی تو ذوق میزنه یکی استفاده مکرر از جاوا اسکریپت و جی کوِئری در هر جای کد سایتته
بعدشم یه نکته دیگه اینکه شما گفتی مجبورید مطالب زیادی رو از دیتابیس بخونید البته قصد جسارت ندارم اما میدونید که برای خوندن یکسری اطلاعات از جدول نیاز خواند کامل جدول نیست
مثلا شما به جای اینکه بیای کل جدولو بخونی و بعد 5 تا مطلب جدید رو نمایش بدی بهتره با دستور ساده زیر بیای فقط همون 5 تا مطلب جدید رو از جدول بخونی و کل اون رو بارگذاری نکنی
SELECT TOP(5) FROM tabel ORDER BY date DESC

این کد میاد اول جدولو برحسب ستون تاریخ نزولی مرتب میکنه فقط 5 تا سطر اولشم بر میگردونه که تو سرعت سایت وقتی جدول شما هزاران سطر داره، تاثیر مناسبی میتونه داشته باشه .
بعدشم اینکه خودت حجم سایتو بیار پایین ، الان لوگوی سایت شما با فرمت png حجمش 141 کیلو بایته
به نظر من اینجا زیاد مهم نیست لوگوت شیشه ای باشه پس بهتره رنگ زمینه لوگوت رو هم رنگ زمینه سایتت کنی که مثل قبل بشه با فرمت jpg هم ذخیره کن ، که من این کارو کردم و حجمش شد 72 کیلو بایت!
شاید الان بگی همش بخاطر 69 کیلو بایت؟؟؟ اما این یه مثال بود برای اینکه تمامی قسمت های سایتت رو از فرمت های فشرده تر استفاده کنی و بعضی جاها هم تا جایی که امکانش رو داری از کیفیت عکس تاجایی کم کنی که به چشم نیاد ولی حجمش کم بشه!
امیدوارم یه کوچولو کمکت کرده باشم
موفق باشی

meisam3322
پنج شنبه 23 آبان 1392, 19:50 عصر
خداییش خودت میتونی اون متن توی logo رو بخونی ؟؟؟ نظام مهندسی ساخ... عکس های بی کیفیت مثل پایین صفحه (اعضای نظام مهندسی) باعث افت شدید کارتون میشه. تم کادرها خیلی جای کار داره. توی کادر اخبار سازمان ، زمان hover ، خیلی بد رنگه ، بهتر میشه اگه bold و border حذف شه. در مورد سرعت لود صفحه هم فکری کنید.

در مورد رنگ بندی هم اصلا مناسب نیست.

موفق باشید.

meisam3322
پنج شنبه 23 آبان 1392, 19:52 عصر
این آمار بازدید کننده سایت ، هیچ نیازی نیست که کاربر معمولی یا بازدید کننده سایت اون رو ببینه . بهتره فقط مدیریت سایت به اطلاعات اون دسترسی داشته باشه. در مورد سرعت لود صفحه وب سایتتون هم باید بگم خیلی سنگینه. شما اومدین 3 تا کادر برای اخبار های مختلف ایجاد کردین که باعث اسکرول عمودی بی مورد سایت شده. میتونین هه رو یه جا کنید.

noroozifar
پنج شنبه 23 آبان 1392, 22:13 عصر
سلام

نکته بعدی واسه سرعت سایت که خیلی تو ذوق میزنه یکی استفاده مکرر از جاوا اسکریپت و جی کوِئری در هر جای کد سایتته

امیدوارم یه کوچولو کمکت کرده باشم
موفق باشی

خیلی خیلی ممنونم نکاتی گفتی که بسیار مفید و به جاست همه اینها باید رعایت کنم .. تو رنگ بندی واقعا این سایت مشکل دارم و درست نمیفهم رنگ بندی را چکار کنم
اما در مورد کدهای جوکوئری و جاوا باور کنید همش برای اسکریپ ها هستش که استفاده شده و در master سایت قرار دارند تعدادشان هم زیاده قبول دارم اگر کم کنم اسکریپ ها کار نمیکنند اما سعیم را میکنم
لوگو سایت بچه ها گیر دادند بهش منم تفکرش هستم ببینم چه کارش می تونم بکنم چیزی به ذهنم نمیرسه اگر کمک کنید ممنونم

خیلی لطف کردید نظراتتون را با توضیح گفتید و این کمک خیلی بیشتری به من میکنه

باز منتظرتان بیشتر شما هستم

برای خواندن داده ها از بانک نکات شما را در نظر میگیرم

ممنونم

noroozifar
پنج شنبه 23 آبان 1392, 22:17 عصر
خداییش خودت میتونی اون متن توی logo رو بخونی ؟؟؟ نظام مهندسی ساخ... عکس های بی کیفیت مثل پایین صفحه (اعضای نظام مهندسی) باعث افت شدید کارتون میشه. تم کادرها خیلی جای کار داره. توی کادر اخبار سازمان ، زمان hover ، خیلی بد رنگه ، بهتر میشه اگه bold و border حذف شه. در مورد سرعت لود صفحه هم فکری کنید.

در مورد رنگ بندی هم اصلا مناسب نیست.

موفق باشید.

چشم لوگو را عوض میکنم ممنون از نظرتون رنگ بندی کمک نیاز دارم اگر امکان داره راهنمایی کنید برای box ها هر جا سر زدم بک گراند طراحی شده خوب پیدا کنم بذارم یا استفاده کنم چیز خوبی پیدا نکردم اونها را هم نیاز به راهنمایی دارم
در مورد عکس های اعضایی سایت بله بی کیفیتند اینو دیگه باید به خودشون بگم ممنون
منتظر راهنمایی شما هستم در مورد رنگ بندی و سایر دوستان که نظر شون در مورد رنگ بندی بود منتظرم راهنمایی کنید

noroozifar
پنج شنبه 23 آبان 1392, 22:20 عصر
این آمار بازدید کننده سایت ، هیچ نیازی نیست که کاربر معمولی یا بازدید کننده سایت اون رو ببینه . بهتره فقط مدیریت سایت به اطلاعات اون دسترسی داشته باشه. در مورد سرعت لود صفحه وب سایتتون هم باید بگم خیلی سنگینه. شما اومدین 3 تا کادر برای اخبار های مختلف ایجاد کردین که باعث اسکرول عمودی بی مورد سایت شده. میتونین هه رو یه جا کنید.

آمار بازدید دونبال یک اسکریپ بهتر هستم که کفیت بالا و آمار بهتری بهم بده

اخبار را نمی تونم در یک دسته قرار بدم این درخواست خودشانه کل سایتش بیشتر جنبه اطلاع رسانی داره و باید ابار یا اطلاعیه تفکیک شده باشند

از این نظر شما هم ممنونم باز بیشتر راهنمایی کنید خواهشا

با سپاس

fatemeh_haghighi
پنج شنبه 23 آبان 1392, 22:55 عصر
سلام
سعی کنید برای سایتتون رنگبندی بهتری انتخاب کنید چون توی آمار بازدیید تاثیر زیادی داره
لوگو ضعیف طراحی شده
آمار بازدیدکنندگان را در قسمت پنل چپ قرار بدین بهتره
روی قالب بندی سایت بیشتر کارکنید

noroozifar
پنج شنبه 23 آبان 1392, 23:17 عصر
من لوگو را تغییر دادم نمیدونم به چه طریق منظور شما است تغییر کند ؟

PersianFA
جمعه 24 آبان 1392, 12:23 عصر
سلام دوست عزیز
به نظر من اول مشکلات پایه ای سایت رو بر طرف کنید و در گام بعدی به ظاهر فکر کنید
منظورم از مشکلات پایه ای سرعت ، نام گذاری صفحه ها ، نفوذ پذیری و انعطاف سایته
اگر مایل هستید به من پیغام خصوصی بدید تا شمارو با چندتا از مشکلات خطرناک سایتتون باخبر کنم
گفتن این حرف ها در اینجا خوشایند نیست
موفق باشد

okpnz1
جمعه 24 آبان 1392, 13:22 عصر
سلام
ببینید دیزاین برای کاربر 90% کار
شما مثلا برای زیبایی کار بیاید برگشت به بالای صفحه فلش های خوشگل بذارید
توی اخبار نظامی اخبار آموزشی تیک هایی که گذاشتیدو بیارید کمی داخل کادر
کادرهایی که داریدو می تونید کادرهای خوشگل تری انتخاب کنید
رنگ بندی سایتو بهتر کنید به جزئیات سایت کمی بیشتر دفت کنید
سرچ بزنید طراحی سایت با css الگوهای خوبی می تونید پیدا کنید که ازشون استفاده کنید و با سلیقه خودتون تغییر بدین
با css کار کنید سرعت زیاد پایین نمیاد تا جایی که می دونم
راسی رو بنرهاتونم کمی کار کنید
موفق باشید

Mohammad_dn
جمعه 24 آبان 1392, 16:19 عصر
سلام....

نظرات دوستان رو خوندم .. اگه قابل میدونید درباره ی سایت منم یه نظر بدید..این اولین سایتم هست...(گرافیک،سرعت،امنیت،ام کانات)

البته مطالبی که الآن داخل سایت هست ربطی به موضوع سایت نداره و فقط برای آزمایش سایت گذاشتم....

http://www.moshaver.somee.com/

noroozifar
جمعه 24 آبان 1392, 21:32 عصر
سلام
ببینید دیزاین برای کاربر 90% کار
شما مثلا برای زیبایی کار بیاید برگشت به بالای صفحه فلش های خوشگل بذارید
توی اخبار نظامی اخبار آموزشی تیک هایی که گذاشتیدو بیارید کمی داخل کادر
کادرهایی که داریدو می تونید کادرهای خوشگل تری انتخاب کنید
رنگ بندی سایتو بهتر کنید به جزئیات سایت کمی بیشتر دفت کنید
سرچ بزنید طراحی سایت با css الگوهای خوبی می تونید پیدا کنید که ازشون استفاده کنید و با سلیقه خودتون تغییر بدین
با css کار کنید سرعت زیاد پایین نمیاد تا جایی که می دونم
راسی رو بنرهاتونم کمی کار کنید
موفق باشید

ممنون دوست عزیز کادرهای سایت دنبال نمونه خوب میگردد که به سایت بخوره چیز خوبی پیدا نمیکنم اگر جای را میشناسید معرفی کنید

noroozifar
دوشنبه 27 آبان 1392, 16:53 عصر
سلام یکسری تغییرات دادم ببینید بهتر شده تم کاملا آبی

http://myaspsait.somee.com