PDA

View Full Version : انجام یک پروژه به صورت گروهی

bade saba
سه شنبه 21 آبان 1392, 12:24 عصر
سلام

دوستان من تا به حال همیشه پروژه ها رو به صورت انفرادی انجام میدادم ولی الان قصد دارم با چند تا از دوستان به صورت مشترک یه کاری رو انجام بدیم میخواستم بدونم برای انجام یک پروژه به صورت گروهی چه روشی هست که مشخص باشه چه کسی چه کاری رو و در چه زمانی انجام داده؟
من در اولین قدم رفتم سراغ Team Foundation Server و آموزش هایی مثل این (http://support.day.ir/download/tfsfarsi.aspx) رو پیدا کرذم ولی در این روش همیشه باید با اینترنت ارتباط داشته باشی ، میخواستم ببینم روشی مثل همین که بشه در حالت Local کار کرد وجود داره که history ایجاد کنه و ... و اون روش چی هست؟
اگه هست آموزشی هم داره یا نه؟

ممنون

bade saba
سه شنبه 21 آبان 1392, 17:41 عصر
خوب دوستان کسی لطف نکرد جواب بده من جواب رو میزارم که اگر کسی از دوستان با سرچ به این پست رسید جواب رو داشته باشه

جواب این پست (http://www.dotnettips.info/post/1/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-subversion) در سایت dotnettips.info است با عنوان "مدیریت فایلهای یک پروژه نرم افزاری با استفاده از Subversion"
خلاصه‌ای از مقدمه کتاب:
آیا شما هم جزو آن دسته از برنامه نویسانی هستید که هنوز به ازای هر نگارش از برنامه، سورس‌کدهای خود را فشرده کرده و آنها را بر اساس تاریخ آرشیو می‌کنند؟ آیا می‌توانید گزارشی مقایسه‌ای را از تغییرات انجام شده در سورس کدهای دو نگارش اخیر برنامه خود ارائه دهید؟ آیا می‌دانید فایلی را که هم اکنون بر روی آن مشغول به کار هستید در نگارش قبلی آن چه وضعیتی داشته و مقایسه آن با فایل فعلی شامل چه موارد و تغییراتی خواهد شد؟ آیا امکان بازگشت سریع و تبدیل سورس کدهای جاری برنامه را به سه نگارش قبل که از نظر شما پایدارتر هستند، بدون اضطراب و تشنج عصبی و با سرعت هرچه تمام‌تر و بدون خطا دارید؟ آیا می‌دانید بر روی یک فایل ویژه پروژه چه کسانی کار کرده‌اند و چه تغییراتی را اعمال نموده‌اند؟ آیا می‌توانید در یک تیم برنامه نویسی در کنار سایر برنامه‌نویس‌ها بر روی یک پروژه واحد کار کنید و به‌سادگی تداخلات رخ داده را مرتفع و یا آخرین تغییرات انجام شده را ادغام نمائید؟ آیا می‌توانید همواره آخرین نگارش تائید شده پروژه را به سرعت و با دقت تمام به افراد تیم نرم افزاری خود تحویل دهید؟ آیا مکان مجتمعی را جهت نگهداری سورس‌کدهای پروژه‌های مختلف، در سازمان خود دارید؟

freddy
سه شنبه 21 آبان 1392, 18:23 عصر
ولی در این روش همیشه باید با اینترنت ارتباط داشته باشی
این طور نیست و میشه به صورت لوکال هم کار کرد .
svn به نصبت tfs قدیمی تر هست .
طرجیحا روی ide مثل vs سازگارتر اینه که tfs استفاده بشه

bade saba
سه شنبه 21 آبان 1392, 22:16 عصر
این طور نیست و میشه به صورت لوکال هم کار کرد .
svn به نصبت tfs قدیمی تر هست .
طرجیحا روی ide مثل vs سازگارتر اینه که tfs استفاده بشه

چجوری این کار ممکنه؟ میشه توضیح بدید یا لینک آموزشی بدید؟

bade saba
سه شنبه 28 آبان 1392, 11:58 صبح
کسی نیست که راجب به راه اندازی local محیط tfs اطلاعاتی به من بده؟ من فیلهای ماکروسافت رو در channel9 دیدم ولی اون هم خیلی کمک نکرد بهم
ممنون میشم اگر کسی فیلم آموزشی یا کتابی یا هر منبع دیگه میشناسه به من کمک کنه

saeed31641
سه شنبه 28 آبان 1392, 14:06 عصر
با یه سرور ساده

bade saba
چهارشنبه 29 آبان 1392, 11:31 صبح
کسی این کتاب (http://www.karamoozesh.com/index.php/epublishing/published/study-first-then-buy-book/27-team-foundation-server-2012) رو خونده؟؟؟ فارسی هستش اما راستش خسته شدم از بس مطلب خوندم و در آخرش دیدم مشکل من رو حل نمیکنه
از دوستان اگر کسی این کتاب رو خونده ممنون میشم بگه کاربردی هست یا نه

bade saba
چهارشنبه 29 آبان 1392, 11:32 صبح
با یه سرور ساده

آموزشی رو میتونید معرفی کنید که نصب و تنظیمات رو توضیح داده باشه؟