PDA

View Full Version : نحوه ی ذخیره سازی Sql Server 2000 ؟

Ali-Far
دوشنبه 21 فروردین 1385, 07:44 صبح
سلام.
من از بانک SQL SERVER 2000 تو برنامه استفاده می کنم. حجم بانکم به 69.4 MB رسیده ولی حالا هر چی رکورد اضافه می کنم به تعداد رکورد هام اضافه میشه ولی حجم بانک تغییری نمیکنه .

حالا می خوام بدونم که این اطلاعات کجا میره و کلا برخورد SQL SERVER با ذخیره سازی اطلاعات چگونه و در حجم زیاد اطلاعات در حد گیگا بایت چه برخوردی داره و تو برنامه دلفی چه مشکلاتی پیش میاره آیا تو درج اطلاعات مشکلی درست میشه یا نه ؟
آیا sql server در تعداد جداول و حجم محدودیت داره ؟

با سپاس

AminSobati
دوشنبه 21 فروردین 1385, 11:32 صبح
شما نباید با اضافه کردن هر رکورد، افزایش حجم دیتابیس رو انتظار داشته باشید. در تنظیمات یک دیتابیس، نحوه رشد فایل رو دقت کنید. احتمالا بر حسب درصد هستش. ممکنه در هر مرتبه افزایش، چندین مگابایت اضافه بشه که مدتی طول میکشه تا این فضا مصرف بشه.

Ali-Far
دوشنبه 21 فروردین 1385, 14:23 عصر
سلام.
ابتدا خیلی ممنون که به سوالات من جواب می دهید. حالا سوال من این است که آیا Sql server در ذخیره سازی اطلاعات حجم محدود ی را میتونه سرویس بده یا نه؟

سوال دوم : در مورد این درصد رشد میشه یک کم بیشتر توضیح بدهید که مثلا چقدر بگیریم خوبه و مقدار اون به چه چیزی بستگی داره و ......

AminSobati
دوشنبه 21 فروردین 1385, 20:10 عصر
1) SQL Server در حجم اطلاعات محدودیتی نداره مگر اینکه سخت افزار شما محدودیت ایجاد کنه.

2) مقدار اون بستگی به حجم ورود رکوردهای جدید داره. به طور معمول، 10 یا 15 درصد خوبه. ولی اگر حجم زیادی از اطلاعات در طول روز وارد میشه، 20 یا بیشتر هم میتونین بگیرید

Ali-Far
سه شنبه 22 فروردین 1385, 11:30 صبح
خیلی ممنون .