PDA

View Full Version : ایجاد کلید میانبر برای یک دکمه روی فرم

1000net
سه شنبه 21 آبان 1392, 18:42 عصر
سلام دوستان یک فرم دارم با تعدادی تکست باکس و دو دکمه یکی برای ثبت یکی برای چاپ من میخوام هر زمان ctrl+z زدم کدهای مربوط به دکمه چاپ اجرا بشه.

amir.msc
چهارشنبه 22 آبان 1392, 02:54 صبح
سلام
ببین کد زیر به کارت میاد،البته کد من درآوردیه ولی کار میکنه:متفکر:
میتونی از رویداد های keyUpیاKeyDownفرمت استفاده کنی:لبخند:

private void Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{

if (e.Control == true && e.KeyCode == Keys.Z)
{
//تابع دکمه مربوط به چاپ رو فراخوانی کن
}
}

1000net
چهارشنبه 22 آبان 1392, 08:48 صبح
سلام
ببین کد زیر به کارت میاد،البته کد من درآوردیه ولی کار میکنه:متفکر:
میتونی از رویداد های keyUpیاKeyDownفرمت استفاده کنی:لبخند:

private void Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{

if (e.Control == true && e.KeyCode == Keys.Z)
{
//تابع دکمه مربوط به چاپ رو فراخوانی کن
}
}

یه مشکلی دارم وقتی داخل تکست باکس هستم رویداد keydown یا keyup فرم با زدن ctrl+z فراخوانی نمیشه بلکه رویداد مربوط به اون تکست فراخوانی میشه
میخواستم ببینم راحلی هست که مجبور نباشم برای تمامی کنترول ها این کد رو بنویسم.

amin32
چهارشنبه 22 آبان 1392, 10:20 صبح
یه مشکلی دارم وقتی داخل تکست باکس هستم رویداد keydown یا keyup فرم با زدن ctrl+z فراخوانی نمیشه بلکه رویداد مربوط به اون تکست فراخوانی میشه
خاصیت KeyPreview فرم رو true کنید.

mohsen.hafezi
چهارشنبه 12 خرداد 1400, 01:20 صبح

بسیار مختصر، مفید بود و کارآمد بود.

david1363
یک شنبه 27 تیر 1400, 09:01 صبح
کلید میانبر شخصی برای menu strip
سلام من میخوام در فرم اصلی وقتی دکمه های میانبر رو میزنم فرم مد نظرم باز بشه مثلا کلید عدد 25 و میزنم فرم 1 باز بشه وقتی کلید 2a میزنم فرم 2 کلید 6c میزنم فرم 3 به همین ترتیب میخوام کلید برای فرم های مدنظرم تعریف کنم با یک حرف میتونم باز کنم ولی با دو حرف نشد در ضمن از کلیدهای Ctrl , Alt ,Shift نمیخوام استفاده گنم فقط از اعداد رقمی 10 تا 99 و ترکیبشون با حروف مثل 2a , 3b 4a 8k 9m و غیره .......

mazoolagh
دوشنبه 28 تیر 1400, 12:55 عصر
کلید میانبر شخصی برای menu strip
سلام من میخوام در فرم اصلی وقتی دکمه های میانبر رو میزنم فرم مد نظرم باز بشه مثلا کلید عدد 25 و میزنم فرم 1 باز بشه وقتی کلید 2a میزنم فرم 2 کلید 6c میزنم فرم 3 به همین ترتیب میخوام کلید برای فرم های مدنظرم تعریف کنم با یک حرف میتونم باز کنم ولی با دو حرف نشد در ضمن از کلیدهای Ctrl , Alt ,Shift نمیخوام استفاده گنم فقط از اعداد رقمی 10 تا 99 و ترکیبشون با حروف مثل 2a , 3b 4a 8k 9m و غیره .......

اینجا (https://barnamenevis.org/showthread.php?566544-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D 9%88%DB%8C%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%88&goto=newpost) پاسخ داده شده