PDA

View Full Version : مبتدی: ذخیره مطالب در وب .

drsina
سه شنبه 21 آبان 1392, 21:39 عصر
سلام !

یه سوال خیلی ساده دارم ، که چند وقته توو ذهنمه .

cms های معروف مثه Wordpress و Joomla برای ذخیره سازی مطالب که توو اون ها می نویسیم ، رو به صورت فایل ذخیره می کنن ، یا اونا رو هم به دیتابیس می ریزن ؟!

اگه به صورت فایله ، با چه زبانی ذخیره می کنند !؟
اگه توو دیتابیس هست ، به نظرتون دیتابیس کند ، نمیش ؟:متفکر:

حالا کدوم از این کارا به نظرتون بهتره ؟!

ممنون

SlowCode
چهارشنبه 22 آبان 1392, 02:17 صبح
سلام
این سوال شما ربطی به طراحی نداره! بهتر بود تو بخش گفتگوی عمومی مطرح میکردی.

نه به صورت فایل ذخیره نمیکنن توی دیتابیس mysql ذخیره میکنن.
کدها با زبان php نوشته شدن.
نه! تنها فایده و استفاده دیتابیس همینه دیگه! وگرنه به چه دردی میخوره؟
ببین دیتابیس هم یه نوع فایل هست با این تفاوت که امکانات بیشتری رو بهت میده. اگه با فایلهای کار کرده باشی خودت باید کد بنویسی و دنبال یه مورد بگردی تا پیداش کنی. ولی تو دیتابیس کافیه یه select ... بنویسی
البته اینا مباحث خیلی خیلی مبتدی هست. مباحث خیلی پیشرفته تری هم هست که آدم خودش نمیتونه با اون کیفیت و سرعت پیاده سازیش کنه. به صرفه هم نیست.

refugee
چهارشنبه 22 آبان 1392, 02:37 صبح
من فکر نمیکنم تو دیتابیس بنویسن . حجم دیتابیس میره بالا هیچ عاقلی این کارو نمیکند .

اونجوری که من دیدم معمولا تو فایل ها ذخیره سازی میشه . ( اگه به حجم دیتابیس موقع ساخت دقت کنید و همچنین حجم فایل ها تو پوشه نصف وردپرس متوجه خواهید شد . )

دیتابیس را بیشتر برای ثبت کاربران استفاده میکنند .

bestdata
چهارشنبه 22 آبان 1392, 08:37 صبح
توی دیتابیش تو جدول post تمامی مطالب یک سایت وردپرس ذخیره میشه

البته اگر کش سرور فعال باشه به صورت html هم روی سرور ذخیره میشه اما اصلش تو دیتابیس هست (با کمک دیتابیس html ساخته میشه)

SlowCode
چهارشنبه 22 آبان 1392, 12:17 عصر
من فکر نمیکنم تو دیتابیس بنویسن . حجم دیتابیس میره بالا هیچ عاقلی این کارو نمیکند .

اونجوری که من دیدم معمولا تو فایل ها ذخیره سازی میشه . ( اگه به حجم دیتابیس موقع ساخت دقت کنید و همچنین حجم فایل ها تو پوشه نصف وردپرس متوجه خواهید شد . )

دیتابیس را بیشتر برای ثبت کاربران استفاده میکنند .
:متعجب: شما معلومه دیتابیس جوملا رو بررسی نکردی!!!
همه پست ها، نظرات، آدرس تصاویر و کلا هرچیزی که کاربران یا ادمین وارد میکنند توی دیتابیس ذخیره میشن.

تو بعضی از قالب های جوملا از Smart search استفاده کردن. یعنی وقتی میخوای یه چیزی رو جستجو کنی موقع نوشتن نتیجه رو بهت نشون میده.
حالا فرض کن اگه مطالب رو تو فایل ذخیره کنن چه فاجعه ای رخ میده! پرفورمنس کم میشه. امنیت میاد پایین و کلی کد نوشته میشه.
ولی دستورات SQL خیال برنامه نویس رو راحت کره.

در ضمن از بابت حجم دیتابیس هم مشکلی نیست. چون max db size اکسس که جزو ضعیف ترین دیتابیس ها محسوب میشه 2 TB هست! شما میتونی اینو پرش کنی؟
چه برسه به mysql که unlimited هست. البته تو هاست های اشتراکی محدودش کردن.