PDA

View Full Version : راهنمایی وکمک در مورد c++

mohabad
چهارشنبه 22 آبان 1392, 09:10 صبح
سلام به دوستان.
من نزدیک به 1 سال با سی شارپ کار کردم .الان میخام تغییر برنامه نویسی بدم به خاطر استفاده سی شارپ از .net
الان مشکل من اینه که نمیدونم از کدوم نسخه C++‎ استفاده کنم !
turbo C++‎ و Borland C++‎ Builder را دانلود کردم ولی هر بار یه نفر میگه این نه اون یا هیچ کدوم به درد نمیخوره .
من میخام با C++‎ برای هر چیزی نرم افزار بسازم (playstation و xbox 360 و...).
الان سوال من اینه که ایا این C++‎ که تو ویژوال استودیو هست از .net استفاده میکنه یا نه؟
اگه استفاده میکنه ایا راهی هست استفاده نکنه؟
اگه راهی نیست,پس بهترین نرم افزار برنامه نویسی با زبان C++‎ که از .net استفاده نکنه کدومه؟ اگه میتونید لطفا معرفی کنید.
خیلی خیلی ممنون میشم:قلب:

rahnema1
چهارشنبه 22 آبان 1392, 10:34 صبح
با توجه به اینکه سیستم عامل playstation نوعی از لینوکس هست شما نه می توانید از ویژوال استادیو و نه از بورلند استفاده کنید و باید SDK اون رو از سونی بخرید که احتمالا کامپایلر هم داخلش داره
معروفترین کامپایلر تحت لینوکس gcc هست و ide که بتوانید با آن cpp کار کنید رو می تونم یکی CodeBlocks و دیگری eclipse پیشنهاد کنم که تحت ویندوز هم اجرا میشه و از دات نت فریم ورک استفاده نمی کنه
حتی برنامه های تهیه شده توسط ویژوال سی پلاس پلاس اگه در هنگام برنامه نویسی از لایبری های دات نت استفاده نکرده باشید نیازی نیست که دات نت فریمورک نصب باشه بلکه یک سری فایلهای dll به نام vc redistributable هست که ورژنهای مختلف داره که باید در کامپیوتر مقصد نصب بشه اینها رو می تونید از سایت مایکروسافت دانلود کنید
در مورد xbox چون متعلق به مایکرو سافته خود مایکروسافت نرم افزار XNA GAME STUDIO رو معرفی کرده که زبان سی شارپه و اگه اینطوره حتما توی xbox هم دات نت فریم ورک نصب شده و مطمئن نیستم که بشه با سی پلاس پلاس در xbox برنامه نویسی کرد در هر صورت جهت راهنمایی به سایت مایکروسافت مراجعه کنید:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc178930.aspx

mohabad
چهارشنبه 22 آبان 1392, 12:10 عصر
داداش ممنون از راهنماییتون .
ولی من در کل میگم میخام برای همه چیز برنامه بنویسم .
از کدوم نسخه استفاده کنم؟

rahnema1
چهارشنبه 22 آبان 1392, 20:08 عصر
اینکه با یه چیز بتونید واسه همه چیز برنامه بنویسید امکانش نیست هر کدوم یه ابزار خاص خودش رو داره
ولی در کل واسه برنامه نویسی سی پلاس پلاس که در سیستمهای مختلف قابل استفاده باشه استفاده از کامپایلر gcc توصیه میشه به همراه QT که یک سری لایبری هایی مربوط به طراحی فرمها و و قابلیتهای بسیار دیگه

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 22 آبان 1392, 21:59 عصر
تقریبا برای هر چیزی بخوایید برنامه نویسی کنید همین Qt بهترین گزیه است ولی سعی کنید استاندارد C/C++ رو یاد بگیرید در این حالت شما با مراجعه به وب سایت های شرکت مورد نظر و با استفاده از Documents و reference های موجود تحت استاندارد سیستم مورد نظر خودتون برنامرو بنویسید.

شما اگه هدفتون سیستم عامل های Desktop و Tablet و حتی موبایل هست میتونید از Qt همه این ارهارو انجام بدین از ویندوز بگیر تا برو نسخه آندروید و IOS..

ولی در رابطه با کنسول بهتره به سایت های رسمی مراجعه کرده و از استاندارد های توصیه شده پیروی کنید.

نکته آخر اینکه شما زبان ++C رو قشنگ یاد بگیرید میتونید با کمترین تغییرات در محیط IDE خودتون و همچنین کتابخانه هاتون به هر چیزی دسترسی داشته باشید.