PDA

View Full Version : آدرس دهی در href در php

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 11:47 صبح
سلام دوستان من یک مشکلی دارم اول اینکه لطفا توضیح دهید چطوری برای یک سایت فقط از دوصفحه استفاده کنم و دوم اگر بخوام در قسمت آدرس بار نام صفحاتم دیده نشود باید چه کاری انجام دهم مثلا برای مشاهده ی خبر ها وقتی روی لینک خبر کلیک می کنم در آدرس بار بجای نمایش showNews.php?id=1374 فقط یک کد نشان دهد
لطفا مرا روشن نمایید

Veteran
پنج شنبه 23 آبان 1392, 11:51 صبح
از htaccess استفاده کنید.

RewriteEngine On
RewriteRule ^([^/]*)$ /showNews.php?id=$1 [L]

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 12:33 عصر
ببخشید منظور $1 چیست من این کد رو دارم <a href='showNews.php?id=$idN'>ادامه</a> کدی که دادین باید کجا استفاده کنم

Veteran
پنج شنبه 23 آبان 1392, 13:16 عصر
توی کنترل پنل هاستتون یک فایل بدون اسم با پسوند htaccess. بسازین
و کد هارو در اون قرار بدید
بعدش ادرس رو به این شکل بنویسید

<a href="/$idN">ادامه</a>
به جای $idN ایدی خبر رو قرار بدید

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 13:49 عصر
با تشکر از شما دو تا سوال اول اینکه وقتی توی کنترل پنل هاست می خواهم یک فایل بدون اسم با پسوند htaccess. بسازم پیغام خطا میده که موجود است اما پیداش نمی کنم و دوم اینکه کدها رو که چطوری در اون قراربدم توی نوت پد بذارم یا ... لطفا مرا بیشتر راهنمایی کنید تاحالا اینکارو انجام ندادم خینگ می زنم ممنونم

Veteran
پنج شنبه 23 آبان 1392, 13:53 عصر
اگر سی پنل هست خب وقتی شما روی file manager که کلیک میکنین و یک پنجره باز میشه به اسم file manager directory selection در اون 2 گزینه وجود داره
Show Hidden Files (dotfiles)
تیک این گزینه رو بزنید تا فایل های مخفی نمایش داده بشن
بعد میتونین با راست کلیک کردن بر روی فایل htaccess گزینه code edit رو بزنید و کدهارو در اونجا قرار بدید و ذخیره

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 14:29 عصر
ممنون از راهنماییتون تا اینجا خوب پیش رفتم اما بعد از اجرا و نوشتن کد هایی که گفتید وقتی آدرس سایت رو وارد می کنم یه پیغام بلند بالایی میده :
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@bastanmag.ir and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
اشکال کجاست؟

Veteran
پنج شنبه 23 آبان 1392, 14:33 عصر
اگر نرم افزار Teamviewer دارید اطلاعات رو برام پیغام خصوصی کنید تا وصل بشم به سیستمتون ببینم مشکل کجاس اگر هم ندارید دانلود کنید و اگر هم میخواید اطلاعات هاست رو بفرستین من بررسی کنیم

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 15:12 عصر
Teamviewer ندارم ممنون ولی اطلاعات هاستمو از کجا می تونم پیدا کنم تا براتون بفرستم میشه راهنمایی کنید.

Veteran
پنج شنبه 23 آبان 1392, 15:17 عصر
اطلاعات هاست :
نام کاربری هاست
رمز عبور هاست
باید بدونید خودتون ! اینا چیزی نیست که از کسی بگیرید !

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 15:24 عصر
آهان فکر کردم چیز دیگه ای غیر از ایناست عذر می خوام

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 16:01 عصر
میخوام Teamviewer را دانلود کنم چه ورژنی شو بگیرم

zohreh.hn
پنج شنبه 23 آبان 1392, 16:39 عصر
دوست عزیز هستید یا رفتید؟

Veteran
پنج شنبه 23 آبان 1392, 20:22 عصر
اخرین نسخه رو از سایت رسمی نرم افزار دانلود کنید/