PDA

View Full Version : جمع اعداد اعشاری در SQL با تعداد رکورد های انبوه

امیر مهرشاد
پنج شنبه 23 آبان 1392, 14:29 عصر
سلام دوستان انشاالله عزاداریهاتون دراین روز عزیز مقبول خداوند قرار گرفته باشه

در یکی از کلوم های جدولم اعداد اعشاری ذخیره میشن مثل تصویر زیر(تعداد اعشار نامشخص) که نوع اونا رو هم float گرفتم آیا اگه تعداد رکوردهام خیلی زیاد باشن با کوعری که در عکس مشاهده میکنید با مشکل در محاسبات مواجه نمیشم ؟؟!

112799

قصدم از اینکار :

توضیحات اولیه : منکارت نام کارتی است که برای مسافران اتوبوس های درون شهری تهیه شده است و بجای اخذ وجه نقد با کشیدن این کارت بصورت اتوماتیک بسته به ساعات مختلف شبانه روز مبلغ متغیری از 150 تومن تا 230 تومن از شارژ این کارت کسر میشود.

قراره بر اساس تعداد کارت هایی که راننده از جابجایی مسافران بدست آورده درصدی رو تحت عنوان کارانه به ایشان پرداخت گردد مثلا اگر قیمت هر جابجایی 213 تومن باشه و راننده 91 عدد کارت کار کرده مبلغ کارانه اون با درصد 5 میشه این :

112804

حالا روش بهتری برای محاسبه اینکار ندارید با توجه به اینکه مبلغ کارت متغیر است یا همین روش خودم روی رکوردهای بالا هم مشکلی نداره ؟

امیدوارم واضح و درست مساله رو عنوان کرده باشم

:لبخند:

امیر مهرشاد
پنج شنبه 23 آبان 1392, 16:51 عصر
برای جمع اعدادی که نوع کلوم آنها در SQL فلوت تعیین شده اگه رکورد ها خیلی زیاد باشند مثلا 100 هزار رکورد به مشکلی نمیخوریم برای این جور کارها چه نوع داده ای بهتره که انتخاب بشه ؟ لطفا یکی جواب بده

امیر مهرشاد
جمعه 24 آبان 1392, 10:13 صبح
ظاهرا باید خودم جواب خودمو بدم البته این نظر منه بله شدنی هست و مشکلی بوجود نمی یاد (تا اینجا که من مشکلی نداشتم) من دیتاتایپ خودمو از نوع Float گرفتم و تعداد زیادی هم رکورد دارای رقم اعشار های متفاوت وارد کردم برای انجام محاسبات دقیق هم ، حاصلی که از سامیشن این اعداد برگشت داده میشه نباید روند یا به اصطلاح خودمونی تر گردش کرد موفق باشید

دکمه تشکرم کو ؟؟؟!!:گیج: